Reklama

Warto obejrzeć na Showmax: Kalifornia

Brad Pitt w swojej filmografii ma wiele ciekawych ról. Obrazy takie jak Siedem, 12 Małp czy Podziemny Krąg to prawdziwy popis jego umiejętności aktorskich. Mało kto jednak wie, że zanim wielka kariera Brada Pitta rozpoczęła się na dobre, zagrał on w mało znanym filmie Kalifornia. Ci, którzy widzieli tę produkcje, są zgodni. To jedna z najlepszych jego ról!
ShowMax Najlepsze filmy

Brian jest początkującym pisarzem. Planuje właśnie napisać książkę o seryjnych mordercach. Aby mieć pełny obraz zbrodni popełnionych przez zwyrodnialców, chce wyruszyć wraz ze swoją dziewczyną śladem miejsc, w których zostały popełnione zabójstwa. Chcą zaoszczędzić na paliwie, więc biorą ze sobą w podróż dopiero co poznaną parę. Early i Adele nie grzeszą inteligencją i rozgarnięciem życiowym. Są prostaccy i wulgarni, jednak Brian i Carrie decydują się ich zabrać. To istne preludium do koszmaru.

Oprócz Brada Pitta w rolach głównych występują David Duchovny i Juliette Lewis. Kalifornia imponuje obsadą. Co prawda gwiazdor Z Archiwum X nie stworzył w tym filmie wybitnej roli, jednak interpretacje Pitta i Lewis to już prawdziwe aktorskie perełki. Warto obejrzeć ten obraz między innymi ze względu na chemię między aktorami. Prawdziwa uczta dla kinomana. Szczególnie dobrze się ogląda wspólne sceny Brada i Juliette. Stanowią one siłę napędową produkcji i dowód na to że dobrze dobrana obsada to klucz do sukcesu w filmach i serialach.

Sama historia również potrafi zaintrygować. Jest to mocna opowieść o zbrodni i szaleństwie. Nie brak tu brutalnych, szokujących scen i dużej dawki niepoprawności politycznej. Kalifornia to propozycja dla fanów mocnego, amerykańskiego kina, które nie cacka się widzem i serwuje mu bezkompromisową fabułę. Podróż bohaterów to prawdziwa wycieczka do piekła. Z każdym kolejnym kilometrem Brian, Carrie, Early i Adele zagłębiają się w mroku amerykańskich bezdroży. Świetny klimat.

Kalifornia to mniej znany obraz w filmografii Brada Pitta, jednak zdecydowanie warto się z nim zapoznać. To jeden z tych  niesłusznie zapomnianych filmów, które niosą ze sobą świetną jakość. Opowieść wciąga, bulwersuje i szokuje. Kreacje Brada Pitta i Juliette Lewis tylko potęgują ten efekt. Jeśli jesteście fanami Olivera Stone’a i Quentina Tarantino, to rzućcie okiem na ten obraz. Nie będziecie zawiedzeni.


Źródło: zdjęcie główne: Imdb

Najlepsze z 24h

naEKRANIE
0 -

Najlepsze polskie filmy 2017 roku [lista…

Wybieramy najlepsze polskie filmy 2017 roku. Oto produkcje, których jakości jesteśmy pewni, oglądaliśmy je i…

Michał Kujawiński
0 -

Star Trek: Discovery: sezon 1, odcinek…

Star Trek powraca do telewizji i czyni to w bardzo dobrym stylu. Czy nowy serial…

Ocena recenzenta:
8
0 -

Nieprawdopodobny budżet wszystkich kontynuacji Avatara

W poniedziałek James Cameron oficjalnie rozpoczął pracę nad kontynuacjami Avatara, które są kręcone jednocześnie. Teraz…

Michalina Reda
0 -

W Warszawie skradziono 100 mieczy świetlnych.…

Na warszawskich Bielanach doszło do niecodziennej kradzieży. Włamywacze ograbili piwnicę, w której składowano miecze świetlne.

Norbert Zaskórski
0 -

Obejrzyj pierwsze 10 minut filmu Spider-Man:…

Sony Pictures zamieściło w sieci początkowe sekwencje najnowszego filmu o Człowieku-Pająku. Wszystko to z okazji…

Norbert Zaskórski
0 -

Gwiazdy filmu X-Men: Dark Phoenix odwiedziły…

Aktorzy z nadchodzącego widowiska 20th Century Fox na podstawie serii komiksów Marvela odwiedziły dziecięcy szpital…

Co o tym sądzisz?