Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Wędrująca Ziemia – film prezentujący kulisy produkcji efektów specjalnych

Wkrótce na Netfliksie zadebiutuje pierwszy wysokobudżetowy film science fiction chińskiej produkcji. Twórcy Wędrującej Ziemi pokazali, jak przebiegały prace nad stworzeniem tego dzieła.

Wędrująca Ziemia może okazać się jednym z najważniejszych chińskich filmów ostatnich lat. Ten blockbuster to klasyczny przedstawiciele efekciarskiego kina science fiction, z którego słyną hollywoodzkie wytwórnie. Nie dość, że doskonale wpisuje się w gusta tzw. Zachodu, to jeszcze odniósł ogromny sukces finansowy – w ciągu miesiąca od premiery zarobił 641 milionów dolarów. Nic dziwnego, że przedstawiciele Netflixa postanowili wykupić prawa do dystrybuowania Wędrującej Ziemi na rynku globalnym. A jeśli tytuł odniesie sukces – wkrótce na platformie może pojawić się więcej takich dzieł z chińskim rodowodem.

Aby zwiększyć zainteresowanie produkcją, studio Pixomondo odpowiedzialne za stworzenie efektów specjalnych, zaprezentowało krótki film ujawniający kulisy produkcji. Poniższy materiał pokazuje ogrom pracy, jaką musieli wykonać graficy komputerowi, aby w przekonujący sposób przedstawić Ziemię skutą grubą warstwą lodu:

Warto zauważyć, że znakomita większość scenografii istnieje wyłącznie w cyfrowej wersji. Z tego powodu praca grafików przypominała nieco pracę klasycznych scenografów, gdyż wymagała operowania na kilku planach jednocześnie, aby nadać płaskiemu obrazowi odpowiednią głębię. Następnie materiał poddano postprodukcji, aby wygładzić kolory i nadać cyfrowym obiektom filmowego charakteru.

Wędrująca Ziemia nie jest pierwszym wielkim projektem, nad którym pracowało studio Pixomondo, to prawdziwe wygi w świecie efektów specjalnych, które mają na swoim koncie wiele kasowych produkcji. Firma tworzyła efekty specjalne m.in. do chińskiego serialu Ice Fantasy, serialu Westworld czy filmów Wonder Woman oraz Gra o Tron. Pixomondo zajmuje się także produkcją reklam telewizyjnych.

-
-

O tym, jak dobrze wypadły efekty specjalne w Wędrującej Ziemi przekonamy się już wkrótce, kiedy film trafi do netfliksowej dystrybucji.

Źródło: The Verge / Zdjęcie: Pixomondo

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Miłość, śmierć i roboty – najlepsze…

Na platformie Netflix pojawił się rewelacyjny serial Miłość, śmierć i roboty. To dobry moment na…

Adam Siennica
-

Mroczna wieża – kto zagra Rolanda…

Mroczna wieża to popularna seria fantasy autorstwa Stephena Kinga. Amazon szykuje wysokobudżetowy serial.

Dawid Muszyński
-

To My – recenzja filmu

Czy po świetnym Uciekaj, Jordan Peele jest w stanie nas jeszcze czymś zaskoczyć? Sprawdzamy jego…

Ocena recenzenta:
9
Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – co się…

Benedict Wong pojawił się na chwilę w filmie Avengers: Wojna bez granic. Podczas AMA na…

Norbert Zaskórski
-

Znane obrazy w popkulturowej wersji [GALERIA]

Pewna artystka postanowiła przekształcić klasyczne dzieła malarskie w ich popkulturowe wersje.

Michał Czubak
-

CD Projekt planuje wydać niezapowiedzianą grę…

Nie tylko Cyberpunk 2077 - CD Projekt ma w planach kolejną wysokobudżetową produkcję. Gra miałaby…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 140 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]