Wiedźmin: Sapkowski o losie jego postaci, sporze z CD Projekt RED i pieniądzach

Andrzej Sapkowski, twórca serii Wiedźmin, opowiedział, co sądzi o pojawianiu się jego postaci w innych mediach - np. filmach, serialach czy grach. Skomentował on także spór z CD Projekt RED.

Andrzej Sapkowski, twórca serii Wiedźmin, opowiedział, co sądzi o pojawianiu się jego postaci w innych mediach - np. filmach, serialach czy grach. Skomentował on także spór z CD Projekt RED.

Andrzej Sapkowski znany jest nie tylko z serii Wiedźmin, ale też i ciętego języka i barwnych wypowiedzi. Nie inaczej było w przypadku wywiadu udzielonego dla włoskich mediach, gdzie zapytano go między innymi o los jego postaci w innych mediach (a więc też i nadchodzącym serialu Wiedźmin od Netflixa), a także o kwestie finansowe - w tym te związane ze sporem z polskim studiem CD Projekt RED. 

Sapkowski przyznaje, że los jego bohaterów w innych mediach go nie interesuje, ale podkreśla, że w dalszym ciągu są to jego postacie.

Nie obchodzi mnie, co się stanie z moją postacią w kinie czy w innym medium, choć oczywistym jest, że to była i zawsze będzie moja postać - mówił.

To jednak nie wszystko, co miał do powiedzenia. Odniósł się także do sprawy sporu o pieniądze, jaki wytoczył spółce CD Projekt, twórcom kasowej gry Wiedźmin i kolejnych cześci: Wiedźmin 2: Zabójcy Królów oraz Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Jeśli chodzi o spór prawny z CD Projektem, to mogę tylko powiedzieć, że sprawa mnie już przerosła i jest poza moją kontrolą. Mogę też jednak dodać, że na tym etapie kariery, pieniądze nic już dla mnie nie znaczą - deklaruje pisarz.

Autora zapytano również o to czy uważa się za artystę, czy może jednak rzemieślnika.

Nie umiem wymienić różnic między rzemieślnikiem a artystą, ale jedno jest pewne: ja jestem artystą. Jestem pie***onym artystą! Tworzyłem swoje prace tak, jak Leonardo tworzył Monę Lisę - przekazał w wywiadzie.

Już 20 grudnia na Netfliksie zadebiutuje serial Wiedźmin, w którym Andrzej Sapkowski pełnił rolę konsultanta.

Źródło: wired.it / fot. Netflix

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV