Wiedźmin - Sapkowski wizytował plan serialu. Co sądzi o produkcji?

Andrzej Sapkowski to autor sagi o Wiedźminie, która doczeka się kolejnej adaptacji, tym razem w formie serialu. Co o niej sądzi sam twórca?

Andrzej Sapkowski to autor sagi o Wiedźminie, która doczeka się kolejnej adaptacji, tym razem w formie serialu. Co o niej sądzi sam twórca?

Michał Kujawiński

Michał Kujawiński

Tagi:  Wiedźmin 

Andrzej Sapkowski dołączył przed kilkoma dniami do grona Absolwentów VIP Uniwersytetu Łódzkiego. Przy tej okazji wziął udział w panelu dyskusyjnym, gdzie w swoim stylu odpowiadał na pytania prowadzących oraz zgromadzonej widowni.

Nie mogło oczywiście zabraknąć pytań odnośnie serialu Wiedźmin, który realizuje Netflix. Niestety nie wszystko autor książek mógł zdradzić ze względu na wiążącą go umowę, ale pozytywnie wypowiedział się m.in. o odtwórcy roli Geralta, w którego wcieli się Henry Cavill.

Fajny kostium miał, prawda, i charakteryzację, owszem...

Twórca był także pod wrażeniem tego, jak dziś tworzy się tego typu produkcje.

Jest chyba z pięć ogromnych hal, ale ogromnych, olbrzymich, gdzie wszystko się tam dzieje i to nie jest największe podobno takie miasteczko na Węgrzech. Mają kolosalne podatkowe ulgi, ci ludzie, którzy to robią, więc pootwierali tego od groma.

Na koniec zdradził także, że adaptacje są zawsze gorsze od oryginału, bo gdyby było inaczej, to nie najlepiej świadczyłoby to o samym twórcy. Scenariusz uzyskał jednak aprobatę Sapkowskiego, zatem fani powinni oczekiwać serialu, który sprosta ich oczekiwaniom pod tym względem. Materiał z całej rozmowy możecie zobaczyć poniżej:

Premiera serialu zapowiedziana została na koniec 2019 roku.

Źródło: Zdjęcie główne: fot. Stefan Maszewski/REPORTER

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV