Wiedźmin: sezon 2 - choreograf walk został ujawniony! Był też w ekipie 1. sezonu

Do sieci trafiła informacja o tym, kto zajmie się realizacją scen walk w 2. sezonie serialu Wiedźmin. Wielu fanów czekało na te doniesienia.

Do sieci trafiła informacja o tym, kto zajmie się realizacją scen walk w 2. sezonie serialu Wiedźmin. Wielu fanów czekało na te doniesienia.

Adam Siennica
Adam Siennica
Tagi:  Wiedźmin 

Pierwszy sezon Wiedźmina miał jedną uniwersalnie chwaloną walkę, czyli starcie w Blaviken kręcone na jednym ujęciu. Całość została stworzona przy udziale Henry'ego Cavilla i zgodnie z jego inicjatywą zatrudniono jego przyjaciela Wolfganga Stegemanna, aby ją wymyślił. Pierwsza wersja walki była stworzona przez Vladimira Furdika, który był choreografem całego pierwszego sezonu (ostatecznie bez walki w Blaviken).

Jak donosi Redanian Inteligence, najlepsze źródło informacji o serialu Wiedźmin, choreografem walk w 2. sezonie został  Thomas Hacikoglu. Jest on kaskaderem, który pracował jako asystent Wolfganga Stegemanna przy realizacji walki w Blaviken. Wcielał się również w jednego z przeciwników Geralta (widzimy go na zdjęciu głównym).

Koordynatorem pracy kaskaderów natomiast został Adam Horton, znany z pracy przy filmach Marka Rensona oraz Mission: Impossible – Rogue Nation. Zastępuje na tym stanowisku Marka Rensona, który pełnił tę rolę na planie pierwszego sezonu.

Wszyscy fani chcieli Wolfgana Stegemanna jako choreografa 2. sezonu, ale jest to po prostu niemożliwe. Kaskader pracuje obecnie na planie Mission: Impossible 7

Wiedźmin - premiera 2. sezonu w 2021 roku.

Źródło: redanianinteligence.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV