Przeczytaj w weekend

Wiemy kto może zagrać Tolkiena. Jest kandydat do roli

Trwają negocjacje w sprawie głównej roli w nadchodzącym filmie Tolkien. Wiemy, kto może wcielić się w słynnego pisarza.

Trwają negocjacje w sprawie głównej roli w nadchodzącym filmie Tolkien. Wiemy, kto może wcielić się w słynnego pisarza.

Dominika Gołuchowska
Dominika Gołuchowska

Studio prowadzi rozmowy z Nicholas Hoult w sprawie jego udziału w filmie Tolkien i zagrania przez niego głównej roli. Ekranizacja jest jeszcze na etapie preprodukcji, ale wstępnie mówi się, że to właśnie Hoult ma największe szanse na otrzymanie roli tytułowego pisarza.

Hoult znany jest z takich filmów jak: Warm Bodies, Mad Max: Fury Road i serii X-Men, w których odegrał rolę młodego Hanka McCoya, znanego szerszej publiczności jako Bestia. Aktor zagrał już w jednym filmie biograficznym, także o pisarzu, pod tytułem Rebel in the Rye. Premiera zapowiedziana jest jeszcze na ten rok.  

Czytaj także: Będzie remake amerykańskiego horroru Obłęd

Reżyserią filmu zajmie się Dome Karukoski, zaś za scenariusz odpowiedzialni będą David Gleeson i Stephen Beresford. Akcja Tolkiena ma się dziać przed wybuchem I Wojny Światowej i skupić na tytułowym bohaterze przed jego służbą w latach 1916 ̶ 1920.

Najważniejsze dzieła Tolkiena to Hobbit opublikowany w 1937 roku i Władca Pierścieni wydany w trzech częściach, w latach 1954 ̶ 1955. Powieści te zostały okrzykniętymi jednymi z najlepiej sprzedających się książek w historii. Na ich podstawie powstały kasowe filmy o tych samych tytułach, które przez lata zdobywały dziesiątki nagród, w tym także Oscary.

Film powstanie dla Fox Searchlight i Chernin Entertainment.

Źródło: co,mingsoon.net / zdjęcie główne: Wydawnictwo W.A.B.

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV