Menu

Aktualności

Nowy „Wiedźmin” 6 listopada [aktualizacja]

Wkrótce trafi do księgarń nowa powieść Andrzeja Sapkowskiego pod tytułem "Wiedźmin. Sezon burz". Wedle naszych informacji książka będzie dostępna od 6 listopada.

Oto nowy Sapkowski i nowy wiedźmin. Mistrz polskiej fantastyki znowu zaskakuje. „Sezon burz” nie opowiada bowiem o młodzieńczych latach białowłosego zabójcy potworów ani o jego losach po śmierci/nieśmierci kończącej ostatni tom sagi.

 „Nigdy nie mów nigdy!” W powieści pojawiają się osoby doskonale czytelnikom znane, jak wierny druh Geralta – bard i poeta Jaskier – oraz jego ukochana, zwodnicza czarodziejka Yennefer, ale na scenę wkraczają też dosłownie i w przenośni postaci z zupełnie innych bajek. Ludzie, nieludzie i magiczną sztuką wyhodowane bestie. Opowieść zaczyna się wedle reguł gatunku: od trzęsienia ziemi, a potem napięcie rośnie. Wiedźmin stacza morderczą walkę z drapieżnikiem, który żyje tylko po to, żeby zabijać, wdaje się w bójkę z rosłymi, niezbyt sympatycznymi strażniczkami miejskimi, staje przed sądem, traci swe słynne miecze i przeżywa burzliwy romans z rudowłosą pięknością, zwaną Koral. A w tle toczą się królewskie i czarodziejskie intrygi. Pobrzmiewają pioruny i szaleją burze. I tak przez 404 strony porywającej lektury.
 
„Wiedźmin. Sezon burz” to w wiedźmińskiej historii rzecz osobna, nie prapoczątek i nie kontynuacja. Jak pisze Autor: Opowieść trwa. Historia nie kończy się nigdy…


W sieci dostępny jest już do pobrania za darmo pierwszy rozdział książki.

Data premiery powieści pozostaje tajemnicą, jednakże w ofercie jednej z księgarń, która wystawiła „Sezon burz” na internetowym portalu aukcyjnym czytamy: Prosimy o zamawianie maksymalnie dwóch egzemplarzy. Zamówienia na większą liczbę będą realizowane od 6.11.

Wniosek jest oczywisty: „Wiedźmin. Sezon burz” trafi do sprzedaży 6 listopada.
 

 
Na cykl o wiedźminie Geralcie z Rivii składają się:
OSTATNIE ŻYCZENIE
MIECZ PRZEZNACZENIA
KREW ELFÓW
CZAS POGARDY
CHRZEST OGNIA
WIEŻA JASKÓŁKI
PANI JEZIORA

Źródło: informacja prasowa
Przejdź do komentarzy (0)
Komentarze