Właściciele serwisu Kinomaniak.tv otrzymali wyroki w zawieszeniu

Na portalu Wyborcza.pl pojawiły się informacje dotyczące wyroku, który otrzymali twórcy serwisu z pirackimi treściami, Kinomaniak.tv.

Na portalu Wyborcza.pl pojawiły się informacje dotyczące wyroku, który otrzymali twórcy serwisu z pirackimi treściami, Kinomaniak.tv.

Strona Kinomaniak.tv przez wiele lat była największym serwisem z pirackimi treściami wideo w Polsce, gdzie znajdowało się ponad 100 tysięcy nielegalnych filmów i seriali. Liczba odwiedzających serwis także była imponująca i szacuje się, że wynosiła ok. 1,5 mln użytkowników miesięcznie. Im więcej użytkowników oglądających treści nielegalnie, tym większe straty dla dystrybutora lub stacji telewizyjnych.

Na czele Kinomaniaka stał Ryszard B., wieloletni zastępca szefa CBŚ, który razem ze swoim synem założył serwis. W 2014 roku policja dokonała pierwszych zatrzymań (w tym Ryszarda B. i jego syna) pod zarzutami zarabiania na piractwie i składania fałszywych zeznań. Wydawało się wtedy, że będzie to rozpoczęcie walki z piractwem, a zatrzymanym groziło nawet 8 lat więzienia. Teraz jednak Wyborcza.pl podaje, że w 2015 roku prokuratora w Olsztynie zawarła z oskarżonymi ugodę i poddali się oni dobrowolnej karze. Główny organizator został skazany na 4 lata więzienia w zawieszeniu na 6 lat i karę grzywny w wysokości 10 tys. zł, a jego dwóch pomocników na 3,5 roku więzienia także w zawieszeniu i grzywny o wysokości 10 i 20 tys. złotych.

Nałożone grzywny wypadają blado w porównaniu do zysków, które mieli twórcy serwisu Kinomaniak. Właściciele mieli zarabiać nawet 300 tys zł. miesięcznie. Filmowi dystrybutorzy ocenili swoje straty na kwotę 26 mln zł.

Źródło: wyborcza.pl/zdjęcie główne:

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV