Przeczytaj w weekend

Wyciekły zdjęcia średniopółkowca Samsunga z 5G

Wiemy, jak będzie wyglądał pierwszy telefon Samsunga ze średniej półki cenowej, który odda w ręce użytkowników moduł łączności bezprzewodowej 5G.

Wiemy, jak będzie wyglądał pierwszy telefon Samsunga ze średniej półki cenowej, który odda w ręce użytkowników moduł łączności bezprzewodowej 5G.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Tagi:  5G 

Jedną z najważniejszych innowacji, jaka w najbliższym czasie trafi na rynek mobilny, jest technologia 5G. Dzięki niej telefony będą szybciej i sprawniej przesyłać dane w ramach sieci komórkowej. Dotychczas producenci sprzętu wdrażali nowe moduły w najdroższych urządzeniach klasy premium, ale do upowszechnienia się 5G na szeroką skalę potrzeba tańszych telefonów korzystających z tej technologii. Samsung jest gotów, aby wykonać ten ważny krok.

Jeden z najwiarygodniejszych informatorów branży mobilnej, Evan Blass, dotarł do filmów przedstawiających Samsunga Galaxy A90 5G i zaprezentował je na swoim zamkniętym profilu twitterowym. Będzie to kolejny smartfon po Galaxy S10+ 5G oraz Note 10+ 5G, który pozwoli użytkownikom korzystać z nowej infrastruktury przesyłu danych. A jednocześnie pierwszy od tego producenta przeznaczony dla klientów zainteresowanych modelami ze średniej półki cenowej.

Przecieki sugerują, że Samsung Galaxy A90 5G nie będzie znacząco różnił się od innych sprzętów z linii Galaxy A. Będziemy mieli tu do czynienia z 6,7-calowecem wyposażonym w ekran AMOLED pracujący w rozdzielczości fullHD+. Sercem urządzenia ma być ośmiordzeniowy procesor  wsparty 6 GB pamięci RAM, pod obudową znajdziemy także 128 GB na przechowywanie danych. Przyzwoicie prezentują się również układy optyczne. Z przodu umieszczono aparat o rozdzielczości 32 MP, z tyłu zaś zamontowano potrójny aparat 48 MP / 5 MP / 8 MP.

Na materiałach promocyjnych nie podano, kiedy możemy spodziewać się premiery tego urządzenia. Można jednak przypuszczać, że trafi na półki sklepowe jeszcze w tym roku. Wydaje się, że idealnym momentem do wprowadzenia go na rynek jest premiera nowych iPhone’ów – Samsung będzie mógł pochwalić się, że jego średniopółkowiec dysponuje znacznie lepszym modułem komunikacyjnym niż o wiele droższe sprzęty z logo Apple na obudowie.

Źródło: Engadget / Zdjęcie: Twitter, Evan Blass via Engadget

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Nancy Travis

Nancy Travis

ur. 1961, kończy 58 lat

Jerry Bruckheimer

Jerry Bruckheimer

ur. 1943, kończy 76 lat

David James Elliott

David James Elliott

ur. 1960, kończy 59 lat

Cheryl Hines

Cheryl Hines

ur. 1965, kończy 54 lat

Michael Hirst

Michael Hirst

ur. 1952, kończy 67 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV