Wyciekły zdjęcia średniopółkowca Samsunga z 5G

Wiemy, jak będzie wyglądał pierwszy telefon Samsunga ze średniej półki cenowej, który odda w ręce użytkowników moduł łączności bezprzewodowej 5G.

Wiemy, jak będzie wyglądał pierwszy telefon Samsunga ze średniej półki cenowej, który odda w ręce użytkowników moduł łączności bezprzewodowej 5G.

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski
Tagi:  5G 

Jedną z najważniejszych innowacji, jaka w najbliższym czasie trafi na rynek mobilny, jest technologia 5G. Dzięki niej telefony będą szybciej i sprawniej przesyłać dane w ramach sieci komórkowej. Dotychczas producenci sprzętu wdrażali nowe moduły w najdroższych urządzeniach klasy premium, ale do upowszechnienia się 5G na szeroką skalę potrzeba tańszych telefonów korzystających z tej technologii. Samsung jest gotów, aby wykonać ten ważny krok.

Jeden z najwiarygodniejszych informatorów branży mobilnej, Evan Blass, dotarł do filmów przedstawiających Samsunga Galaxy A90 5G i zaprezentował je na swoim zamkniętym profilu twitterowym. Będzie to kolejny smartfon po Galaxy S10+ 5G oraz Note 10+ 5G, który pozwoli użytkownikom korzystać z nowej infrastruktury przesyłu danych. A jednocześnie pierwszy od tego producenta przeznaczony dla klientów zainteresowanych modelami ze średniej półki cenowej.

Przecieki sugerują, że Samsung Galaxy A90 5G nie będzie znacząco różnił się od innych sprzętów z linii Galaxy A. Będziemy mieli tu do czynienia z 6,7-calowecem wyposażonym w ekran AMOLED pracujący w rozdzielczości fullHD+. Sercem urządzenia ma być ośmiordzeniowy procesor  wsparty 6 GB pamięci RAM, pod obudową znajdziemy także 128 GB na przechowywanie danych. Przyzwoicie prezentują się również układy optyczne. Z przodu umieszczono aparat o rozdzielczości 32 MP, z tyłu zaś zamontowano potrójny aparat 48 MP / 5 MP / 8 MP.

Na materiałach promocyjnych nie podano, kiedy możemy spodziewać się premiery tego urządzenia. Można jednak przypuszczać, że trafi na półki sklepowe jeszcze w tym roku. Wydaje się, że idealnym momentem do wprowadzenia go na rynek jest premiera nowych iPhone’ów – Samsung będzie mógł pochwalić się, że jego średniopółkowiec dysponuje znacznie lepszym modułem komunikacyjnym niż o wiele droższe sprzęty z logo Apple na obudowie.

Źródło: Engadget / Zdjęcie: Twitter, Evan Blass via Engadget

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV