Przeczytaj w weekend
 

 

 

 

YouTube stworzy interaktywne filmy podobne do Bandersnatcha

Pomysł Netflixa na stworzenie filmu, w którym widz decyduje o losach bohaterów, przypadł do gustu szefom YouTube'a. Serwis planuje zrealizować własne interaktywne opowieści.

Pomysł Netflixa na stworzenie filmu, w którym widz decyduje o losach bohaterów, przypadł do gustu szefom YouTube'a. Serwis planuje zrealizować własne interaktywne opowieści.

Już w latach 90. ubiegłego wieku na rynku gamingowym pojawiły się filmy interaktywne. Gracz pełnił w nich niemal wyłącznie rolę obserwatora i tylko od czasu do czasu mógł zadecydować o przebiegu fabuły. Ale dopiero premiera Black Mirror: Bandersnatch odbiła się szerokim echem na całym świecie i sprawiła, że o tym formacie zrobiło się naprawdę głośno. Jak się okazuje, nie tylko Netflix jest zainteresowany realizacją filmów tego typu.

Ben Relles z YouTube'a stanie na czele nowego oddziału korporacji, który będzie produkował interaktywne widowiska. O planach firmy związanych z tym formatem opowiedziała dziennikarzom Bloomberga Susanne Daniels, która odpowiada za produkcję oryginalnych treści YouTube'a:

Mamy w rękach nowe, niesamowite narzędzia, otrzymaliśmy możliwość tworzenia i opowiadania wielowarstwowej, interaktywnej historii. Ben dysponuje intuicją oraz doświadczeniem, które pozwolą mu zrozumieć, jak można ulepszyć treści publikowane na naszej platformie, co czyni go najlepszym kandydatem do prowadzenia tego nowego oddziału.

Warto przypomnieć, ze przygoda Netflixa z treściami interaktywnymi zaczęła się od stworzenia kilku eksperymentalnych filmów dla dzieci. Format okazał się tak wciągający, że zdecydowano się nakręcić pełnometrażowy interaktywny film z serii Czarne lustro. Bandersnatch spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem, dlatego nie powinno nas dziwić, że YouTube również chce poeksperymentować z tym formatem.

W końcu szefowie Google nie mają szczęścia do branży SVoD, ich YouTube Premium nie odniósł takiego sukcesu, jak zakładano. Portal nie był w stanie odciągnąć widzów od główny konkurentów pokroju Netflixa czy Amazon Prime Video. Przerzucenie się na produkcję interaktywnych historii może sprawić, że serwis w końcu dostanie wiatru w żagle i będzie w stanie zaoferować klientom innowacyjne, interesujące doświadczenia z pogranicza rynku gier i filmów.

Źródło: Engadget / Zdjęcie: YouTube

 

 

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

 

 

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Channing Tatum

Channing Tatum

ur. 1980, kończy 39 lat

Ivana Milicevic

Ivana Milicevic

ur. 1974, kończy 45 lat

Amit Shah

Amit Shah

ur. 1981, kończy 38 lat

Pablo Schreiber

Pablo Schreiber

ur. 1978, kończy 41 lat

Stana Katic

Stana Katic

ur. 1978, kończy 41 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV