Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Zmarła Joan Lee, żona legendarnego twórcy Marvela

W wieku 93 lat zmarła Joan, żona Stana Lee. Choć przez większość życia pozostawała w cieniu męża, to miała wkład w jego twórczość.

Wczoraj, w wieku 93 lat zmarła Joan Lee, żona słynnego twórcy komiksowego Stana Lee. Byli małżeństwem przez 69 lat. W oficjalnym komunikacie można przeczytać, że odeszła spokojnie w otoczeniu najbliższych.

Uważa się, że to właśnie Joan namówiła męża do dokonania zmian w podejściu do tworzenia komiksowych superbohaterów. W rezultacie Stan Lee, razem z Jackiem Kirby, stworzył Fantastyczną Czwórkę – grupę znacznie bardziej ludzkich bohaterów. Później przyszedł czas na szereg kolejnych postaci, które obecnie należą do ikon popkultury.

Joan Lee miała także niewielki wkład w telewizyjne i kinowe produkcje o marvelowskich superbohaterach. Pojawiła się między innymi w filmie X-Men: Apocalypse, a także podkładała głos pod Madame Web w animowanym serialu o Spider-Manie oraz Miss Forbes w produkcji o Fantastycznej Czwórce.

Źródło: deadline.com / fot. independent.co.uk

Najlepsze z 24h

Paweł Krzystyniak
-

Zwiastuny do obejrzenia w ten weekend…

Przegapiliście nowe zwiastuny w tym tygodniu? Nic straconego. Specjalnie dla was zbieramy w jednym miejscu…

Michalina Reda
-

Złote Maliny 2019 – nagrody rozdane.…

Złote Maliny to antynagrody przyznawane najgorszym filmom roku. Właśnie poznaliśmy tegorocznych nagrodzonych - oto lista.

Michalina Reda
spoilery
-

Gwiezdne Wojny: część IX – zaskakująca…

Gwiezdne Wojny: część IX to film, który zadebiutuje jeszcze w tym roku. Do sieci trafiła…

Michalina Reda
-

Jackman ma rekord Guinnessa. Jest cięty…

Hugh Jackman trafił na listę rekordów Guinnessa, o czym informowaliśmy jakiś czas temu. Teraz na…

-

Powstaje film o Zenonie Martyniuku. Poznaliśmy…

Rozpoczęły się zdjęcia do biograficznego filmu o muzyku disco polo, Zenonie Martyniuku. Wiemy, kogo zobaczymy…

Plotka
-

Wiedźmin – Geralt zmierzy się z…

Wciąż czekamy na pierwsze oficjalne materiały z serialu Wiedźmin od Netflixa. Dostaliśmy jednak nowe informacje…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.