Zmarła Joan Lee, żona legendarnego twórcy Marvela

W wieku 93 lat zmarła Joan, żona Stana Lee. Choć przez większość życia pozostawała w cieniu męża, to miała wkład w jego twórczość.

W wieku 93 lat zmarła Joan, żona Stana Lee. Choć przez większość życia pozostawała w cieniu męża, to miała wkład w jego twórczość.

Tymoteusz Wronka

Tymoteusz Wronka

Tagi:  śmierć 

Wczoraj, w wieku 93 lat zmarła Joan Lee, żona słynnego twórcy komiksowego Stan Lee. Byli małżeństwem przez 69 lat. W oficjalnym komunikacie można przeczytać, że odeszła spokojnie w otoczeniu najbliższych.

Uważa się, że to właśnie Joan namówiła męża do dokonania zmian w podejściu do tworzenia komiksowych superbohaterów. W rezultacie Stan Lee, razem z Jackiem Kirby, stworzył Fantastyczną Czwórkę - grupę znacznie bardziej ludzkich bohaterów. Później przyszedł czas na szereg kolejnych postaci, które obecnie należą do ikon popkultury.

Joan Lee miała także niewielki wkład w telewizyjne i kinowe produkcje o marvelowskich superbohaterach. Pojawiła się między innymi w filmie X-Men: Apocalypse, a także podkładała głos pod Madame Web w animowanym serialu o Spider-Manie oraz Miss Forbes w produkcji o Fantastycznej Czwórce.

Źródło: deadline.com / fot. independent.co.uk

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV