Zwiastun Bohemian Rhapsody krytykowany za ukrywanie orientacji Mercury’ego

Scenarzysta i producent Bryan Fuller w dosadnych słowach skrytykował sposób, w jaki w zwiastunie filmu Bohemian Rhapsody została pokazana orientacja seksualna Freddiego Mercury'ego.

Scenarzysta i producent Bryan Fuller w dosadnych słowach skrytykował sposób, w jaki w zwiastunie filmu Bohemian Rhapsody została pokazana orientacja seksualna Freddiego Mercury'ego.

W tym tygodniu do sieci trafił pierwszy zwiastun Bohemian Rhapsody, filmu, którego bohaterem jest Freddie Mercury - legendarny wokalista zespołu Queen. Po dziś dzień piosenkarz uznawany jest za postać symboliczną przez członków społeczności LGBT. Wygląda jednak na to, że ekspozycja postaci w trailerze nie wszystkim przypadła do gustu. Bryan Fuller, twórca takich seriali jak Hannibal czy Star Trek: Discovery, twierdzi, że materiał stara się ukryć homoseksualną orientację Mercury'ego:

Ktoś jeszcze jest oburzony tym, że w zwiastunie Bohemian Rhapsody homo/biseksualny gwiazdor Freddie Mercury flirtuje i wiruje wokół kobiety, a nie ma tam nawet wzmianki o jego miłości do mężczyzn?

W kolejnym wpisie na Twitterze Fuller kontynuuje:

Moim celem jest zwrócenie uwagi ludziom odpowiedzialnym za marketing w studiu Fox. Freddie Mercury jest artystą ze społeczności queer. Pokazywanie go tylko w romantycznej relacji z kobietą jest wymazywaniem istotnego czynnika, który czynił go artystą queer. Może wiecie, że był biseksualny, ale większość ludzi w USA o tym nie wie. Zobaczą więc romantyczną relację mężczyzny z kobietą. To wcale nie mówi, że on był bi.

Filmowiec skrytykował również opis fabuły produkcji, wedle którego Mercury musiał zmagać się z "zagrażającą życiu chorobą":

Drogie 20th Century Fox... Tak, to była zagrażająca życiu choroba, ale mówiąc konkretniej to było AIDS. Od uprawiania gejowskiego seksu z mężczyznami. Postarajcie się bardziej.

Fuller zwrócił jeszcze uwagę na sedno całego problemu:

Sprawa jest tak ważna głównie z uwagi na długą tradycję wymazywania - czy może raczej tonowania - homoseksualizmu w Hollywood. Mary Austin, nazywana przez Mercury'ego "miłością życia", powiedziała słynne zdanie, gdy jej partner ogłosił, że jest biseksualny: Nie Freddie. Jesteś gejem. (...) Ludzie od marketingu dają do zrozumienia, którymi elementami produkcji chcą się pochwalić przed widownią.

Film wejdzie na ekrany kin 2 listopada.

Źródło: screenrant.com / zdjęcie główne: 20th Century Fox

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV