Repertuar kin Nowość Program TV
 

Advertisement " "  

Advertisement
 

Zwiastun Bohemian Rhapsody krytykowany za ukrywanie orientacji Mercury’ego

Scenarzysta i producent Bryan Fuller w dosadnych słowach skrytykował sposób, w jaki w zwiastunie filmu Bohemian Rhapsody została pokazana orientacja seksualna Freddiego Mercury'ego.

W tym tygodniu do sieci trafił pierwszy zwiastun Bohemian Rhapsody, filmu, którego bohaterem jest Freddie Mercury – legendarny wokalista zespołu Queen. Po dziś dzień piosenkarz uznawany jest za postać symboliczną przez członków społeczności LGBT. Wygląda jednak na to, że ekspozycja postaci w trailerze nie wszystkim przypadła do gustu. Bryan Fuller, twórca takich seriali jak Hannibal czy Star Trek: Discovery, twierdzi, że materiał stara się ukryć homoseksualną orientację Mercury’ego:

Ktoś jeszcze jest oburzony tym, że w zwiastunie Bohemian Rhapsody homo/biseksualny gwiazdor Freddie Mercury flirtuje i wiruje wokół kobiety, a nie ma tam nawet wzmianki o jego miłości do mężczyzn?

W kolejnym wpisie na Twitterze Fuller kontynuuje:

Moim celem jest zwrócenie uwagi ludziom odpowiedzialnym za marketing w studiu Fox. Freddie Mercury jest artystą ze społeczności queer. Pokazywanie go tylko w romantycznej relacji z kobietą jest wymazywaniem istotnego czynnika, który czynił go artystą queer. Może wiecie, że był biseksualny, ale większość ludzi w USA o tym nie wie. Zobaczą więc romantyczną relację mężczyzny z kobietą. To wcale nie mówi, że on był bi.

Filmowiec skrytykował również opis fabuły produkcji, wedle którego Mercury musiał zmagać się z „zagrażającą życiu chorobą”:

Drogie 20th Century Fox… Tak, to była zagrażająca życiu choroba, ale mówiąc konkretniej to było AIDS. Od uprawiania gejowskiego seksu z mężczyznami. Postarajcie się bardziej.

Fuller zwrócił jeszcze uwagę na sedno całego problemu:

Sprawa jest tak ważna głównie z uwagi na długą tradycję wymazywania – czy może raczej tonowania – homoseksualizmu w Hollywood. Mary Austin, nazywana przez Mercury’ego „miłością życia”, powiedziała słynne zdanie, gdy jej partner ogłosił, że jest biseksualny: Nie Freddie. Jesteś gejem. (…) Ludzie od marketingu dają do zrozumienia, którymi elementami produkcji chcą się pochwalić przed widownią.

-
-

Film wejdzie na ekrany kin 2 listopada.

Źródło: screenrant.com / zdjęcie główne: 20th Century Fox
 

 

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
Plotka
-

Gotham – tak będzie wyglądać Joker?…

Gotham nie tylko pokaże Batmana w ostatnich odcinkach serialu, ale także w pełni ukształtowanego Jokera.…

Adam Siennica
-

Bumblebee to reboot? Hasbro potwierdza

Bumblebee miał bardzo luźny związek z filmami serii Transformers. Pomimo tego producenci zapewniają, że to…

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – grafiki superbohaterów…

Do sieci trafiły nowe grafiki postaci z filmu Avengers: Koniec gry. Zobaczymy je na materiałach…

Adam Siennica
-

Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw…

Dwayne Johnson opublikował zdjęcia z ostatniego dnia na planie filmu Szybcy i wściekli: Hobbs i…

Adam Siennica
-

The Gifted: Naznaczeni – zdjęcia z…

The Gifted: Naznaczeni to serial inspirowany komiksach ze świata X-Menów. Zdjęcia pokazują ujęcia z ostatniego…

Adam Siennica
-

Code 8 – fragment filmu sci-fi…

Code 8 to pełnometrażowy film science fiction oparty na krótkometrażówce pod tym samym tytułem. Do…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 30 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 30 sek. [X]