Przeczytaj w weekend

10 komiksów, na które jeszcze czekamy w tym roku

Jeszcze tylko dwa miesiące zostały nam w 2015 roku, ale przecież właśnie w trakcie tych miesięcy mamy istny wysyp ciekawych tytułów – wydawnictwa z pełną premedytacją celują w miejsca pod naszymi choinkami. Oto więc wybór dobrze zapowiadających się komiksów z końcówki roku.

Jeszcze tylko dwa miesiące zostały nam w 2015 roku, ale przecież właśnie w trakcie tych miesięcy mamy istny wysyp ciekawych tytułów – wydawnictwa z pełną premedytacją celują w miejsca pod naszymi choinkami. Oto więc wybór dobrze zapowiadających się komiksów z końcówki roku.

Dziś komiksy to nie jest tania rozrywka - zwłaszcza ekskluzywne wydania, w twardej oprawie i pełne dodatków. Nie tylko takie znalazły się na naszej liście, ale te chyba najlepiej będą pasować jako świąteczne prezenty. Zresztą sami zobaczcie:

Batman: Year One

Zaczynamy od wznowienia – rzecz już kiedyś wyszła po polsku, ale tym razem właśnie mówimy o wydaniu znacznie bardziej luksusowym. Ta opowieść Franka Millera i Davida Mazzucchelliego była jednym z najważniejszych tytułów w historii Batmana, a może i w historii amerykańskiego komiksu. Pokazała, jak twórczo można bawić się początkami superherosów i że czasem ich pierwsze dni mogą być atrakcyjniejsze niż bieżące przygody.

"Batman: Rok pierwszy" - okładka
źródło: materiał prasowe

MAD kręci sci-fi

„Mad” to kultowy amerykański magazyn satyryczny, na którym wychowały się pokolenia fanów kultury popularnej. Co miesiąc w kioskach za Oceanem ukazuje się kolejny komiks naśmiewający się z najnowszych filmów, codziennych amerykańskich zwyczajów czy wpadek polityków. W tym tomie zebrano najlepsze żarty nawiązujące do hitów kina fantastycznego - z „Gwiezdnymi wojnami” na czele.

"Mad kręci sci-fi" - okładka komiksu
źródło: materiały prasowe

The New Frontier

Kultowa pozycja – jeden z najlepszych amerykańskich komiksów ostatnich dekad. Autorska wizja Darwyna Cooke'a, który wraca do czasów II wojny światowej i pokazuje, jak wtedy oraz później powoli nadciągała era superbohaterów. Znajdziecie tu większość postaci, które znacie z uniwersum DC, ale takich ich wersji jeszcze nie widzieliście. Luksusowe wydanie to również wiele świetnych dodatków oraz... moje posłowie, ale naprawdę nie dlatego Was zachęcam.

nowa granica - okładka
Źródło: Egmont

Les passagers du vent

Nie zraźcie się tą dwójką w tytule. Oto świetny francuski twórca komiksów Francois Bourgeon przed laty stworzył pięciotomową serię „Pasażerowie wiatru” - historyczno-przygodową opowieść o buntowniczej Isie podróżującej przez świat gdzieś na przełomie XVIII i XIX wieku. Jeśli ją macie w swoich zbiorach – tym lepiej. Po latach wrócił i napisał o kolejnych przygodach tej bohaterki, acz to całkiem samodzielna opowieść o buncie niewolników na Haiti. Polski wydawca i tym razem całą serię zebrał w jednym tomie.

"Pasażerowie wiatru 2" - okładka
źródło: materiały prasowe

The Shadow. Cień: W ogniu stworzenia

Klasyczny amerykański bohater popkultury (starszy od wszystkich superbohaterów), jego nowe przygody stworzone przez kultowego scenarzystę Gartha Ennisa i debiut na polskim rynku zupełnie nowego wydawcy. Taki miks dostajecie do ręki, gdy nabędziecie komiks „The Shadow”. Postać zamaskowanego bohatera możecie pamiętać zresztą sprzed lat z filmu z Alekiem Baldwinem. W tej opowieści chodzi o szpiegów i mroczne tajemnice II wojny światowej.

"The Shadow. Cień: w ogniu stworzenia" - okładka komiksu
źródło: materiały prasowe

Strony:
  • 1 (current)
  • 2

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV