Przeczytaj w weekend

American Film Festival 2019 - co warto obejrzeć? Nasze TOP10

Już jutro startuje American Film Festival 2019. Będzie to 10. edycja filmowego wydarzenia odbywającego się w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie top 10 filmów, które warto będzie obejrzeć.

Już jutro startuje American Film Festival 2019. Będzie to 10. edycja filmowego wydarzenia odbywającego się w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie top 10 filmów, które warto będzie obejrzeć.

5. Waves

Chyba każdy z nas przeżywał w swoim życiu pierwsze miłości, ale też straty bliskich osób. Bohaterowie filmu Trey'a Edwarda Shultsa doświadczali także uprzedzeń oraz innych mniej pozytywnych uczuć. Akcja dramatu rozgrywa się na Florydzie, a bohaterem jest afroamerykańska rodzina, z którą wyruszymy w podróż po życiu. 

4. Na noże

Rian Johnson nie przejął się specjalnie krytyką fanów Gwiezdnych Wojen i przygotował kolejny film, tym razem opowiadający nie o walkach w kosmosie, ale o zagadkowej historii morderstwa. Głównym bohaterem jest detektyw, który trafia do willi ekscentrycznej rodziny. Tam właśnie będzie starać się rozwikłać zbrodnie przy pomocy nietypowych metod. Pierwsi recenzenci filmu są zgodni, że projekt się udał i został odebrany niezwykle pozytywnie. 

3. Historia małżeńska

Kolejny dramat Netflixa w oscarowym wyścigu. Tutaj Noah Baumbach opowiada historię miłości dwóch osób - Charliego i Nicole. Małżeństwa trudnego, które może rozpaść się w każdej chwili, ale też widzimy rodzinę, która wciąż pragnie być razem. W rolach głównych występują Scarlett Johansson i Adam Driver.

2. Lighthouse

Zdecydowanie jeden z tych filmów, których nie można opuścić podczas tegorocznego American Film Festival. Nowy dreszczowiec w reżyserii Roberta Eggersa przedstawi historię dwóch latarników, którzy muszą walczyć o to, aby zachować zdrowie psychiczne w odosobnieniu, pracując w latarni morskiej na wyspie. Jednak samotność w końcu sprawia, że bohaterów zaczną nawiedzać ich najgorsze koszmary. W rolach głównych występują Robert Pattinson i Willem Dafoe. 

1. Irlandczyk

Film otwarcia 10. edycji, ogromne pieniądze przeznaczone na produkcję oraz kolejne dzieło w filmografii Martina Scorsese, który do swojego projektu zebrał wszystkie legendy kina gangsterskiego. W filmie zobaczymy historię opowiedzianą z perspektywy Franka Sheerana, który przez lata zajmował się wymuszeniami i zabójstwami na zlecenie najgroźniejszych przestępców XX wieku. Przedstawione w filmie wydarzenia obejmują okres kilku dekad, a wątek główny skupia się na jednej z największych, nierozwiązanych jak dotąd zagadek w historii USA — tajemniczego zaginięcia słynnego działacza związkowego, Jimmy’ego Hoffy. W głównych rolach m.in. Robert De Niro, Al Pacino oraz Joe Pesci. 

Strony:
  • 1
  • 2 (current)

Źródło: zdjęcie główne: Netflix

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV