American Film Festival 2019 - co warto obejrzeć? Nasze TOP10

Już jutro startuje American Film Festival 2019. Będzie to 10. edycja filmowego wydarzenia odbywającego się w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie top 10 filmów, które warto będzie obejrzeć.

Już jutro startuje American Film Festival 2019. Będzie to 10. edycja filmowego wydarzenia odbywającego się w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie top 10 filmów, które warto będzie obejrzeć.

10. edycja American Film Festival 2019 będzie jubileuszową, zatem uczestnicy powinni oczekiwać wielu znakomitych atrakcji i świetnie zapowiadających się produkcji w repertuarze. Jednak program i znajdujące się w nim pozycje chyba przerosły oczekiwania i zrobiły wrażenie na wszystkich fanach kina w Polsce. 

Na uczestników festiwalu czeka pokaźna liczba filmów oraz spotkania z gwiazdami, których nie można przegapić. Ponieważ jednak nie zawsze udaje się zobaczyć wszystkie produkcje na tego typu imprezach, postanowiliśmy przygotować zestawienie dziesięciu filmów, których naszym zdaniem lepiej nie przegapić. Nie było to łatwe zadanie: 

10. Dwóch papieży

W programie AFF nie zabraknie oscarowych filmów od Netflixa. Jednym z nich jest właśnie produkcja Fernando Meirellesa, gdzie w tytułowe role wcielają się Anthony Hopkins oraz Jonathan Pryce. Bohaterami są Benedykt i przyszły papież Franciszek, gdzie razem muszą odnaleźć wspólną płaszczyznę, aby wytyczyć nową drogę dla Kościoła katolickiego. Intrygować może z pewnością sposób przedstawienia historii oraz nieznane kulisy, które towarzyszyły pierwszej takiej sytuacji, gdzie jednocześnie mamy dwóch papieży. 

9. Cóż za piękny dzień

Film został oparty na faktach z życia Freda Rogersa, który był niezwykle pozytywną postacią w historii amerykańskiej telewizji. Produkcja Marielle Heller skupia się na prawdziwej przyjaźni Rogersa z dziennikarzem Tomem Junodem, zgryźliwym dziennikarzem, który miał napisać artykuł o Fredzie Rogersie. Ich wspólny kontakt sprawił jednak, że Junod nauczył się empatii i inaczej zaczął spoglądać na ludzi. W głównej roli występuje Tom Hanks i warto będzie zobaczyć go w nieco innej roli. 

8. Le Mans '66

Kolejna historia oparta na faktach, ale urozmaicona rykiem starych silników i działalnością wpływowych korporacji. James Mangold na warsztat wziął opowieść o dwóch bohaterach, którzy zawalczyli nie tylko z prawami fizyki, ale też z wpływami wspomnianych w angielskim tytule firm samochodowych. Czy legendarny wyścig Le Mans we Francji z 1966 roku będzie równie głośny i widowiskowy na dużym ekranie? Przekonamy się niebawem. 

7. Jojo Rabbit

Taika Waititi zanim przyczepił sobie sztuczny wąs i swastykę na ramię, nie dokonywał żadnego reaserchu o osobie Adolfa Hitlera. Tym większe emocje wzbudza jego kontrowersyjna satyra, która spotkała się już z wieloma pozytywnymi głosami. Bohaterem jest 10-letni chłopiec, który w czasie II wojny światowej dorasta w III Rzeszy. Dziecko ma w życiu jeden główny cel: chce zostać żołnierzem w niemieckiej armii. W realizacji planów chłopcu pomaga wyimaginowany przyjaciel, Hitler. Nie wszystko idzie jednak zgodnie z planami, bo te zostały pokrzyżowane przez jego mamę, która ukrywa żydowską dziewczynkę.

6. Czas Apokalipsy (wersja reżyserska)

Czas Apokalipsy to bez wątpienia klasyk światowego kina. Film inspirowany Jądrem ciemności Josepha Conrada szybko zyskał uznanie zarówno widzów, jak i krytyków. Podczas AFF zadebiutuje w Polsce premiera nowej wersji, która została odnowiona i dostosowana do najwyższej jakości audio i wideo. Skoro tak, warto mieć wersję reżyserską filmu zaznaczoną w kalendarzu.

Strony:
  • 1 (current)
  • 2

Źródło: zdjęcie główne: Netflix

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

James Earl Jones

James Earl Jones

ur. 1931, kończy 89 lat

Jim Carrey

Jim Carrey

ur. 1962, kończy 58 lat

Zooey Deschanel

Zooey Deschanel

ur. 1980, kończy 40 lat

Naveen Andrews

Naveen Andrews

ur. 1969, kończy 51 lat

Genndy Tartakovsky

Genndy Tartakovsky

ur. 1970, kończy 50 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV