Przeczytaj w weekend

Animacje oparte na komiksach DC. Znasz je wszystkie?

Komiksowe wydawnictwa nie mogły oprzeć się telewizji i także DC Comics może pochwalić się bogatą biblioteką seriali oraz filmów animowanych na podstawie swoich komiksów.

Komiksowe wydawnictwa nie mogły oprzeć się telewizji i także DC Comics może pochwalić się bogatą biblioteką seriali oraz filmów animowanych na podstawie swoich komiksów.

Poprzednim razem zajęliśmy się filmami oraz serialami animowanymi na podstawie komiksów Marvela. Wtedy też wspominaliśmy, że ilość tych produkcji nie jest tak bogata, jak w przypadku konkurencyjnego wydawnictwa DC. Teraz możecie się o tym przekonać.

Animacje z bohaterami DC rozpoczęły swoją przygodę w drugiej połowie lat 60., kiedy to jako pierwszy do akcji ruszył Superman. Chwilę później swoje samodzielne przygody otrzymali Aquaman oraz Batman, choć zdecydowanie częściej serialowi bohaterowie DC woleli łączyć się w niezwykłe grupy. Z dzisiejszej perspektywy kultowe seriale animowane to oczywiście te z lat 90., gdzie fani mogli cieszyć się znakomitym serialem Batman czy Ligą Sprawiedliwych na początku nowego tysiąclecia, która wciąż robi ogromne wrażenie. 

Historia filmów animowanych jest równie imponująca. Powstało naprawdę wiele świetnych filmów adaptujących historie z komiksów, ale także kilka różnych wariacji na temat bohaterów DC. Jak przekonacie się sami poniżej, w ilości produkcji dominuje zdecydowanie Batman. Zobaczcie jednak sami i sprawdźcie, ile z tych filmów i seriali mieliście okazję oglądać. 

Galeria seriali animowanych z bohaterami komiksów DC

Galeria filmów animowanych z bohaterami komiksów DC

Źródło: zdjęcie główne: DC

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV