Animacje oparte na komiksach Marvela. Poznaj je wszystkie

Marvel to nie tylko widowiskowe komiksy i świetne filmy, ale także animacje, które choć trafiają głównie do najmłodszych, to wciąż stanowią istotną część uniwersum Marvela.

Marvel to nie tylko widowiskowe komiksy i świetne filmy, ale także animacje, które choć trafiają głównie do najmłodszych, to wciąż stanowią istotną część uniwersum Marvela.

Osoby wychowane w latach 90. na myśl o animacjach Marvela od razu przypominają sobie wiele kultowych seriali ze Spider-Manem, Iron Manem i drużyną X-Men na czele. Dla wielu ówczesnych widzów był to pierwszy kontakt z bohaterami Marvela, a także swego rodzaju wprowadzenie w ten ogromny świat. Co ciekawe, flagowi bohaterowie wydawnictwa ruszali podbić małe ekrany już w latach 60., choć większą popularnością dalej cieszyły się komiksy.

Z czasem nowe medium, którym stała się telewizja, otworzyła znacznie większe możliwości dla twórców, zatem i seriale animowane stały na jeszcze wyższym poziomie. Produkcje z lat 90. wyróżniała kreska i stylistyka tamtych lat, które odcisnęły swoje piętno na kształtach i muskułach bohaterów z kart komiksów. W późniejszych latach Marvel nieco przystopował z taśmowym tworzeniem animowanych przygód swoich postaci i skupiał się głównie na pojedynczych herosach. Jak przekonacie się dzięki naszej galerii, takim bohaterem był m.in. Spider-Man, który dostał zdecydowanie najwięcej produkcji. 

Marvel w odróżnieniu do konkurencji z DC, tak mocno nie skupiał się w swojej historii na tworzeniu wysokobudżetowych animacji filmowych. Liczba seriali robi wrażenie, ale jeśli popatrzeć na filmowe dzieła, to naprawdę jest tego niewiele. Być może jednak takie produkcje jak Wielka Szóstka czy Spider-Man Uniwersum popchną twórców śmielej do przodu i przekonają się, że animacja jako gatunek oferuje naprawdę dużo możliwości w przenoszeniu historii znanych z komiksów.

Poniżej możecie zobaczyć chronologiczną listę wszystkich seriali i filmów animowanych (od seriali do filmów), które powstały w oparciu o komiksy Marvela. Zobaczcie sami:

Źródło: zdjęcie główne: Marvel TV

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV