Przeczytaj w weekend

Dziś w telewizji – 28.09.2014

Wszystko, co każdy widz wiedzieć powinien, czyli wybieramy to, co naszym zdaniem jest najlepsze dziś w telewizji.

Wszystko, co każdy widz wiedzieć powinien, czyli wybieramy to, co naszym zdaniem jest najlepsze dziś w telewizji.

Adam Siennica
Adam Siennica

Dziś wieczorem w telewizji - zobacz koniecznie" to nasza inicjatywa skierowana do czytelników szukających czegoś dobrego w dostępnych w Polsce kanałach telewizyjnych. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami.

Seriale:

Czas honoru - Powstanie - odc. 4
21:10 (TVP 2)

Jest to specjalna seria będąca powrotem do wydarzeń mających miejsce pomiędzy 4. a 5. sezonem. Cieszący się ogromnym zainteresowaniem temat Powstania Warszawskiego, rozmach inscenizacyjny, poruszający scenariusz i doskonała obsada wróżą powtórzenie sukcesu artystycznego oraz zdobycie uznania widzów tak jak przy poprzednich sezonach.

Kolejny etap walki w Powstaniu Warszawskim. Po pierwszych sukcesach Niemcy organizują się i zaczynają tłumić opór, niszcząc jednocześnie morale. Zapowiada się kolejny niezły odcinek serialu.

Hannibal - sez. 1, odc. 5
22:15
TV Puls

Agent FBI, Will Graham (Hugh Dancy) zajmuje się tropieniem seryjnych morderców. Pomaga mu w tym jego unikalny dar - potrafi wczuć się w psychikę ściganych przez siebie przestępców. Pewnego dnia natrafia jednak na zabójcę, którego psychika i motywy działania są zbyt skomplikowane nawet dla niego. Wtedy z pomocą przychodzi mu z pomocą wybitny psychiatra, doktor Hannibal Lecter (Mads Mikkelsen), którego pacjentem później zostaje. Will nie wie jednak, że Lecter skrywa bardzo mroczny sekret, a współpraca z nim zmieni jego życie na zawsze. Trzynastoodcinkowy serial, będący uzupełnieniem przedstawionej w książkach i filmach historii najsłynniejszego psychopatycznego mordercy, Hannibala Lectera.

South Park - sez. 18, odc. 1
22:50 (Comedy Central)

Po tym jak Cartman i chłopaki otworzyli swoją firmę i nazwali ją The Washington Redskins – tak jak jeden z zespołów futbolu amerykańskiego – mogą już tylko spokojnie czekać na przypływ funduszy. Jak można się było spodziewać trener drużyny domaga się zmiany nazwy nowej firmy, jednak Cartman jak zawsze się tym nie przejmuje. Drużyna futbolowa może już na zawsze kojarzyć się z czymś zupełnie innym…Jesteście gotowi?

Premiera kolejnego sezonu popularnego serialu to po raz kolejny wyśmiewanie różnych stereotypów i zwariowane przygody głównych bohaterów.

Zobacz także
Lekarze - sez. 5, odc. 4 - 21:00 (TVN)
American Horror Story - sez. 1, odc. 5 - 23:10 (TV Puls)
Czarna lista - sez. 1, odc. 1 - 22:25 (TVN 7)
Odcinki - sez. 3, odc. 1 - 22:00 (HBO Comedy)
Alternatywy 4 - odc. 5-6 - 16:45 (TVP HD)
Z Archiwum X - sez. 9, odc. 6 - 14:10 (Tele 5)
{{Detektyw Murdoch}} - sez. 7, odc. 17-18 - 20:10 (Ale Kino+)
Doktor Who - sez. 8, odc. 6 - 18:00 (BBC Entertainment)

Filmy:

Elita zabójców
20:00
TV Puls

Na byłych żołnierzy z elitarnej jednostki, polują zawodowi zabójcy. Kiedy porywają Huntera (Robert de Niro), mentora Dannego (Jason Statham), były komandos wraca do gry, by uratować przyjaciela. Chcąc go ocalić musi podjąć się misji prawie niemożliwej: zlikwidować trzech zabójców wysłanych przez starego wroga (Clive Owen) i stanąć z nim twarzą w twarz. Przeżyje najlepszy.

"Elita zabójców" jest dobrym kinem akcji z wciągającą fabułą i wyśmienitą realizacją. Gwarancja rozrywki na dobrym poziomie - napisał Adam Siennica w recenzji.

Czytaj więcej: Recenzja "Elity zabójców"

Braveheart
21:00
Polsat Film

William Wallace to szkocki buntownik, który prowadzi powstanie przeciwko okrutnemu władcy angielskiemu Edwardowi Longshanksowi, który chce odziedziczyć koronę Szkocji dla siebie. Kiedy był małym chłopcem, ojciec i brat Williama, a także wiele innych, straciło życie próbując wywalczyć Szkocji wolność. Kiedy traci kolejnego z bliskich, Wallace wraz z pomocą Roberta Bruce'a, rozpoczyna swoją długą misję, aby uczynić Szkocję wolną raz na zawsze.

Klasyka kina historycznego, która przetrwała próbę czasu. Oto filmowe widowiskowe z fantastycznymi scenami batalistycznymi, niesamowitą muzyką, wciągającą historię i charyzmatycznym głównym bohaterem. Znakomite kino przy każdym seansie!

Deszczowa piosenka
21:00 (TCM)

Para aktorów - Don i Lina - jest u szczytu sławy. Ich idealne życie zmienia się, gdy biorą udział w musicalu. Lina decyduje się na pomoc dublerki, która staje się jej rywalką w walce o uczucia Dona. Zabawna historia z mnóstwem gagów sytuacyjnych.

Klasyka kina. Musical z czasów, gdy te królowały w Hollywood nie traci swojego uroku oraz nadal brzmi fenomenalnie. Kultowe piosenki nadal wpadają w ucho, a wyjątkowa koncepcja gatunku nadal sprawia frajdę.

Zobacz także:
Step Up 3D - 14:50 (TVN) - dostępna wersja z napisami
Goście w Ameryce - 17:00 (TV4)
Hitchcock - 15:10 (Canal+ Family 2) - dostępna wersja z napisami
Wesele - 20:20 (TVP Kultura)
Zaginiony świat: Jurassic Park - 13:30 (Universal Channel)
Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów - 19:00 (Polsat Film)
Wojna polsko-ruska - 20:00 (Kino Polska)
Uniwersytet potworny - 16:45 (HBO)
Good night and Good luck - 19:30 (FilmBox HD)
American Hustle - 19:45 (Cinemax 2)
Minionki rozrabiają - 18:15 (Canal+ Film) - dostępna wersja z napisami
Utalentowany pan Ripley - 22:00 (13 Ulica)
Faceci w czerni II - 18:30 (AXN Black)
Egzekutor - 20:00 (TVN 7)
Karmazynowy przypływ - 22:10 (TV 4)
Hudson Hawk - 17:55 (Tele 5)
8 części prawdy - 17:20 (AXN)
Hulk - 16:20 (Cinemax)
{{f|:king-kong--2}} - 23:00 (TCM)

Programy dokumentalne/rozrywkowe:

"Tylko muzyka. Must be the Music" - sez. 8, odc. 2
20:05 (Polsat)

Wybuchową muzyczną mieszankę w której folk, miesza się z popem i hard rockiem, a tuż po wykonawcach disco polo, pojawia się ambitny hip-hop i niszowe country, oceniać będzie nasze niezawodne, profesjonalne jury. Dla nich liczy się prawda, wizja siebie na scenie, ale przede wszystkim – tylko muzyka. W 8. edycji będzie z nami jak zawsze niesamowita i bezpardonowa Kora – prawdziwa liderka w życiu, na scenie i za stołem jurorskim, Elżbieta Zapendowska autorytet i nauczycielka wielu gwiazd z łatwością wychwyci fałsze i nieczystości, Adam Sztaba profesjonalnie rozłoży na czynniki pierwsze najtrudniejsze muzyczne aranże, a Piotr Rogucki wokalista i lider Comy, ponownie będzie rzecznikiem występujących, z wdziękiem wprowadzając jurorów w stan kontrolowanego zamieszania. Program poprowadzi sprawdzony duet Paulina Sykut i Maciek Rock.

"Syberyjska ruletka" - odc. 6
22:00 (Discovery Channel)

Jeden z amerykańskich drwali Sean Vann postanawia wykorzystać okazję swego życia - zakłada firmę zajmującą się wyrębem drewna w zaśnieżonych lasach Syberii.

"Otwarte więzienia. Krok ku resocjalizacji"
21:00 (PLANETE+)

2012 rok. Christiane Taubira, francuska minister sprawiedliwości, oświadczyła, że system odbywania kar czekają zmiany. Przede wszystkim chciała dać skazanym możliwość odbywania wyroku w więzieniach otwartych. Obecnie zakłady karne są przepełnione - i jest to zjawisko zaobserwowane nie tylko we Francji. Do tego więźniowie nie mają żadnej możliwości przystosowania się do powrotu do społeczeństwa. System otwartych placówek wprowadzono w Finlandii, Niemczech i Szwajcarii; przybywa tam niemal jedna czwarta skazanych. Ta metoda zakłada pracę poza więzieniem oraz nieograniczoną liczbę widzeń. Według jej zwolenników panuje przekonanie, że sprzyja ona resocjalizacji, a także zmniejszenie kosztu utrzymania - trzykrotnie.


Sport:

Piłka nożna: T-Mobile Ekstraklasa
Cracovia Kraków - Wisła Kraków
17:55 (Canal+ Sport)

Piłka nożna: Liga włoska
Torino FC - AC Fiorentina
14:55 (Canal+ Family)

Piłka nożna: Liga hiszpańska
Real Sociedad - Valencia CF
18:55 (Canal+ Family)

Piłka nożna: Liga francuska
Olympique Marsylia - AS Saint-Etienne
20:55 (Canal+ Family)

Piłka nożna: Liga francuska
Girondins Bordeaux - Stade Rennes
13:55 (nSport+)

Sport walki: Mistrzostwa Europy Muai thai - gala finałowa
19:30 (Polsat Sport)

Siatkówka kobiet: Mistrzostwa Świata - Włochy 2014 
mecz fazy grupowej: USA - Rosja
20:00 (Polsat Sport Extra)

Siatkówka kobiet: Mistrzostwa Świata - Włochy 2014
mecz fazy grupowej: Włochy - Dominikana
20:00 (Polsat Sport News)

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV