Dziś wieczorem w telewizji – 21.07.2014

Wszystko, co każdy widz wiedzieć powinien, czyli wybieramy to, co naszym zdaniem jest najlepsze wieczorem w telewizji.

Wszystko, co każdy widz wiedzieć powinien, czyli wybieramy to, co naszym zdaniem jest najlepsze wieczorem w telewizji.

Adam Siennica
Adam Siennica

Dziś wieczorem w telewizji - zobacz koniecznie" to nasza inicjatywa skierowana do czytelników szukających czegoś dobrego w dostępnych w Polsce kanałach telewizyjnych. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami.

Seriale:

Pozostawieni - sez. 1, odc. 4
22:00
HBO

Akcja serialu dzieje się w fikcyjnym mieście Mapleton pod Nowym Jorkiem trzy lata po pamiętnym dniu, kiedy 140 milionów ludzi zniknęło bez śladu. Ludzie nadal odczuwają skutki nagłej straty - trudno im odciąć się od tego, co się wydarzyło. Serial pokazuje, jak różne mogą być reakcje ludzi w obliczu takiego wydarzenia. Może ono zjednoczyć rodzinę i społeczność, ale także spowodować ich rozpad. Serial pokazuje, jak głęboki ból i stres spowodowane taką tragedią mogą obrócić się w cynizm, paranoję, szaleństwo, a nawet fanatyzm.

Pisanie, że Pozostawieni nie są serialem dla wszystkich, to straszny banał, który można odnieść praktycznie do każdego tekstu kultury. Dlaczego jednak wzbudza takie kontrowersje? - napisał Oskar Rogalski w recenzji.

Czytaj więcej: Recenzja 3. odcinka "Pozostawionych"

Salem - sez. 1, odc. 7
21:00
FOX

Akcja rozgrywa się w XVII wieku w Massachusetts i skupia na wydarzeniach w mieście Salem. Serial przedstawia nadnaturalną prawdę kryjącą się za słynnym polowaniem i skazywaniem czarownic. To romans ukazany z rozmachem, prezentujący widzom kompletnie nową wizję czarownic, które nie są tym, kim wydają się być.

Serial o czarownicach to pierwsza fabularna produkcja amerykańskiej stacji WGN America. Intryguje przede wszystkim świetnym klimatem oraz niezłą historią, która dobrze jest rozwijana w kolejnych odcinkach.

Czysta krew - sez. 7, odc 5
23:00
HBO

Jest to jedna z najbardziej znanych produkcji HBO, opowiadająca o zaskakujących przygodach ludzi, wampirów, wróżek, wilkołaków i innych nieziemskich istot. Serial łączy elementy romansu i horroru, a także komedii i thrillera, dzięki czemu zdobył w ciągu 6 sezonów wiernych fanów. Produkcja powstała na bazie serii książek o Sookie Stackhouse autorstwa Charlaine Harris.

Czysta krew serwuje nam chyba najlepszy odcinek w tej serii, ale magia pierwszych sezonów już bezpowrotnie wyparowała - napisał Oskar Rogalski w recenzji 4. odcinka.

Czytaj więcej: Recenzja 4. odcinka "Czystej krwi"

Zobacz także:
07 zgłoś się - odc. 17 - 21:30 (TVP1)
Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów - sez. 1, odc. 9-10 - 19:00 (TV4)
The Following - sez. 2, odc. 1 - 22:40 (Canal+) - dostępna wersja z napisami
Trzynasty apostoł - sez. 2, odc. 2 - 21:55 (TV Puls)
Wiedźmin - odc. 1 - 20:00 (Tele5)
Przekraczając granice - sez. 1, odc. 1 - 20:55 (AXN)
Kłopotliwa sprawa - odc. 1 - 21:00 (Canal+) - dostępna wersja z napisami
The Glades - sez. 3, odc. 10 - 20:00 (Fox Life)
Profil - sez. 4, odc. 8 - 22:00 (AXN)
Grimm - sez. 3, odc. 9 - 20:00 (Canal+ Film) - dostępna wersja z napisami

Filmy:

Conan Barbarzyńca
22:10
Ale Kino+

Arnold Schwarzenegger debiutuje na ekranie w roli legendarnego wojownika i bohatera - Conana Barbarzyńcy. Osierocony w dzieciństwie Conan poprzysięga zemstę mordercom rodziców - bandzie brutalnych morderców, wyznawców krwawego kultu i ich zimnokrwistemu przywódcy (James Earl Jones). Wyszkolony na wojownika, wysłany na Daleki Wschód z determinacją szuka swoich wrogów. 

Klasyka kina fantasy z niezapomnianą rolą Arnolda Schwarzeneggera. Świetne, brutalne i niezwykle klimatyczne kino opowiada prostą, ale szalenie wciągającą historię. Wszystko działa wyśmienicie także dzięki zapadającej w pamięć muzyce, która odgrywa tutaj pierwszoplanową rolę.

Żandarm z St. Tropez
20:25
TVP1

Sierżant Cruchot zostaje mianowany szefem brygady policji i przeniesiony do Saint-Tropez. Surowy wobec podwładnych, oddany całym sercem swojej pracy Cruchot wypowiada wojnę nudystom opalającym się na plażach tego słynnego kurortu.

Louis de Funes to jeden z najlepszych komików w historii kina. Miał swój specyficzny, uniwersalny styl, który przetrwał próbę czasu. Pomimo wielu lat od premiery seria opowieści o żandarmie nadal bawi do łez. Piękne przypomnienie, jak to kiedyś robiono komedie z sercem i rozsądkiem.

Wschodzące słońce
20:10
Polsat

Thriller sensacyjny oparty na motywach bestsellerowej powieści Michaela Crichtona. Japoński koncern próbuje wykupić amerykańską firmę komputerową. Podczas przyjęcia zorganizowanego przez Japończyków ginie amerykańska prostytutka. Kapitan John Connor (Sean Connery) i jego partner Webster Smith (Wesley Snipes) wkraczają na bardzo niebezpieczną ścieżkę. Dochodzenie od samego początku usiane jest trudnościami i kłopotami, ponieważ klientami ofiary byli członkowie amerykańskiego senatu i japońscy biznesmeni powiązani z yakuzą. Policja przypuszcza, że morderstwo jest częścią starannie przygotowanego planu zmuszającego Amerykanów do podporządkowania się japońskiej dominacji...

Thriller, w którym obok siebie występuje Sean Connery i Wesley Snipes. Charakteryzuje się on dobrą historią, niezłą akcją i solidną dawką napięcia. Kino zapewnia znakomitą rozrywkę, przy której wielbiciele mocnych thrillerów powinni czuć się jak ryby w wodzie.

Przerwana lekcja muzyki
22:55
CBS Europa

Susanna Kaysen (Winona Ryder) wydawała się zagubiona w otaczającej ją rzeczywistości. Zaniepokojeni rodzice wysłali ją do doktora, który doradził jej pobyt w szpitalu psychiatrycznym. Susanna spędziła tam dwa lata, przechodząc prawdziwą szkołę życia. W szpitalu poznała czarującą socjopatkę Lisę (nagrodzona Oscarem Angelina Jolie), która buntowała się przeciwko wszystkim i wszystkiemu. Dzięki niej Susanna odnalazła to, co w życiu najcenniejsze - samą siebie. 

Ten film to przede wszystkim fantastyczne kreacje, które imponują i zapadają w pamięć. Zdecydowanie jest to najlepsza rola Angeliny Jolie. Sama opowieść potrafi poruszyć i wzbudzić wielkie emocje. Kino dla widzów wymagających czegoś więcej niż tylko fajerwerków.

Zobacz także:
Striptiz - 22:25 (TVN7) - dostępna wersja z napisami
Olimp w ogniu - 21:15 (Canal+ Family 2}} - dostępna wersja z napisami
VI Batalion - 21:00 (FilmBox HD)
Wielki Liberace - 22:00 (HBO2)
Pułkownik Kwiatkowski - 20:15 (Kino Polska)
Silverado - 20:00 (Stopklatka TV)
Wróg numer jeden - 22:10 (Canal+ Film 2) - dostępna wersja z napisami
Pocałunek smoka - 23:00 (FilmBox HD)
Brudne sprawy - 21:00 (Polsat Film)

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Ben Mendelsohn

Ben Mendelsohn

ur. 1969, kończy 51 lat

Cobie Smulders

Cobie Smulders

ur. 1982, kończy 38 lat

Matthew Goode

Matthew Goode

ur. 1978, kończy 42 lat

Jennie Garth

Jennie Garth

ur. 1972, kończy 48 lat

Alec Baldwin

Alec Baldwin

ur. 1958, kończy 62 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV