Dziś wieczorem w telewizji – 22.08.2014

Wszystko, co każdy widz wiedzieć powinien, czyli wybieramy to, co naszym zdaniem jest najlepsze dziś wieczorem w telewizji.

Wszystko, co każdy widz wiedzieć powinien, czyli wybieramy to, co naszym zdaniem jest najlepsze dziś wieczorem w telewizji.

Dawid Rydzek
Dawid Rydzek

Dziś wieczorem w telewizji - zobacz koniecznie" to nasza inicjatywa skierowana do czytelników szukających czegoś dobrego w dostępnych w Polsce kanałach telewizyjnych. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami.

Seriale:

Profilage - sez. 4, odc. 5
19:55
AXN

Chloe Saint-Laurent, psycholog specjalizująca się w kryminalistyce, ma niezwykłe umiejętności i wyjątkową intuicję, które pozwalają jej wniknąć do umysłów sprawców przestępstw i pomagać prowadzącej śledztwa policji.

Seriale na wysokim poziomie to już nie tylko Stany Zjednoczone. Francuski Profilage może śmiało rywalizować z amerykańskimi seriami "CSI" i "NCIS".

Kompania braci - sez. 1, odc. 7
23:00
HBO2

Easy Company to nazwa jednostki spadochronowej, która powstała w Stanach Zjednoczonych w 1942 roku. Liczyła 147 spadochroniarzy. Jej członkowie przeszli wszechstronne i bardzo trudne szkolenie. Po odparciu armii niemieckiej pod Bastogne kompania próbuje odbić opanowane przez wroga miasto Foy. Zacięta defensywa niemiecka oraz nieudolność amerykańskiego dowódcy sprawiają, że wielu żołnierzy ginie, odnosi rany.

Jedna z najlepszych produkcji wojennych w historii, a zarazem jeden z najlepszych seriali jakie kiedykolwiek telewizja wyprodukowała. Trzeba zobaczyć.

Zobacz także:
Pozostawieni - sez. 1, odc. 8 - 22:00 (HBO2)
MacGyver - sez. 3., odc. 9 - 01:05 (TVP)
CSI: Kryminalne zagadki Miami - sez. 9. odc. 18 - 23:10 (TV4)
Piękna i bestia - sez. 2, odc. 17-18 - 22:00 (AXN) 
Podkomisarz Brenda Johnson - sez. 7, odc. 14 - 20:00 (13 Ulica)

Filmy:

Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I
20:00
TVN

Wpływy lorda Voldemorta rosną. Jego zwolennicy zaczynają pełnić coraz istotniejsze role w Ministerstwie Magii. Po śmierci Dumbledore'a dyrektorem szkoły w Hogwarcie zostaje poplecznik Księcia Ciemności, Severus Snape. Harry, Ron i Hermiona opuszczają Hogwart i rozpoczynają zleconą im przed Dumbledore'a misję. Chcą znaleźć horkruksy, tajemnicze przedmioty, w których polujący na nich Voldemort ukrył część swojej duszy.

- Do tej pory to najlepsza część, jeśli chodzi o reżyserię Yatesa - pisałem przy okazji kinowej premiery filmu w recenzji.

Czytaj więcej: Recenzja filmu "Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I"

Equilibrium
20:00
TV Puls

Po dramatycznych doświadczeniach III wojny światowej ludzie starają się zabezpieczyć przed kolejnymi zagrożeniami. Powstaje idealne państwo Libria, którego obywatele mają być wolni od emocji mogących wywoływać konflikty i wojny. W tym celu muszą codziennie zażywać porcję leku zwanego prozium. Za odmowę jego przyjęcia grozi śmierć. Porządku w kraju pilnują tzw. klerycy. Jeden z nich - agent John Preston, tropi tych, którzy unikają brania prozium. Gdy pewnego dnia on sam pominie jedną porcję, otworzą mu się oczy na nowy świat.

Twórcy filmu czerpali z dotychczasowego dziedzictwa sci-fi z Matrixem na czele. Dla fanów gatunku pozycja obowiązkowa.

Nieobliczalni
20:20
HBO

Na przedmieściach Paryża zostają znalezione zwłoki żony wysoko postawionego polityka. Sprawę jej zagadkowej śmierci mają rozwikłać dwaj policjanci. Partnerzy bardzo się od siebie różnią, zarówno charakterem, jak i pochodzeniem społecznym. Ousmane Diakhité wychował się w biednej dzielnicy, a jego maniery pozostawiają wiele do życzenia. Jest sprytny i wygadany. François Monge pochodzi z zamożnej części Paryża, nosi eleganckie ubrania i w pełni skupia się na karierze. Cała nadzieja w tym, że coś ich łączy.

- Francuscy "Nieobliczalni" na pewno nie staną się klasyką ani też hitem na miarę "Nietykalnych", ale potrafią zapewnić kawał niezłej rozrywki, stając się wyjątkiem od reguły - pisał Adam Siennica w naszej recenzji.

Czytaj więcej: Recenzja "Nieobliczanych"

Zobacz także:
Closed Circuit - 21:00 (Canal+)
Miesiąc miodowy w Las Vegas - 20:00 (Tele5)
Inferno: Piekielna walka - 22:25 (Tele5)
Wyśnione miłości - 20:15 (TVP Kultura)
Dwoje do poprawki - 20:45 (HBO Comedy)

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Ben Mendelsohn

Ben Mendelsohn

ur. 1969, kończy 51 lat

Cobie Smulders

Cobie Smulders

ur. 1982, kończy 38 lat

Matthew Goode

Matthew Goode

ur. 1978, kończy 42 lat

Jennie Garth

Jennie Garth

ur. 1972, kończy 48 lat

Alec Baldwin

Alec Baldwin

ur. 1958, kończy 62 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV