Dziś wieczorem w telewizji – 24.11.2014

Wszystko, co każdy widz wiedzieć powinien, czyli wybieramy to, co naszym zdaniem jest najlepsze dziś wieczorem w telewizji.

Wszystko, co każdy widz wiedzieć powinien, czyli wybieramy to, co naszym zdaniem jest najlepsze dziś wieczorem w telewizji.

Adam Siennica

Adam Siennica

Dziś wieczorem w telewizji - zobacz koniecznie" to nasza inicjatywa skierowana do czytelników szukających czegoś dobrego w dostępnych w Polsce kanałach telewizyjnych. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami.

Seriale:

Outlander - sez. 1, odc. 4
21:10
AXN White

Jest to produkcja łącząca kilka gatunków: romans, science fiction, historię i przygodę, która rozgrywa się w dwóch planach czasowych. Główną bohaterką będzie Claire - pielęgniarka opiekująca się rannymi żołnierzami podczas II wojny światowej, która niespodziewanie przenosi się w czasie do roku 1743. Wtedy to zaczyna się jej prawdziwa przygoda.

Czytaj także: Recenzja 4. odcinka "Outlandera"

The Walking Dead - sez. 5, odc. 7
22:00
FOX

Sezon piąty rozpoczyna się krótko po tych wydarzeniach. Poznamy w nim prawdziwe intencje ludzi zamieszkujących Terminusa. Żyjąc perspektywą znalezienia lekarstwa w Waszyngtonie, martwiąc się o los zaginionych towarzyszy, stawiając czoła nowym konfliktom i lokalizacjom, grupa robi wszystko by trzymać się razem i pozostać przy życiu. Ale w dążeniach do znalezienia bezpiecznego schronienia, które mogliby nazwać domem, jedno pytanie będzie ich prześladować… Po tym wszystkim, co widzieli, co zrobili i co poświęcili… Kim się stali?

Dom grozy - sez. 1, odc. 3
23:00
HBO

Serial skupia się na najbardziej znanych bohaterach z literatury horroru, w tym m.in. na dr. Frankensteinie, a także na postaciach Doriana Graya i Draculi. Akcja osadzona jest w Londynie w epoce wiktoriańskiej.

Czytaj także: Recenzja 3. odcinka "Domu grozy"

Zobacz także:
Żona idealna - sez. 6, odc. 7 - 22:00 (Universal Channel)
{{Wybrana}} - sez. 1, odc. 13 (ostatni) - 22:05 (TVN 7)
Przekraczając granice - sez. 2, odc. 10 - 22:00 (AXN)
Olive Kitteridge - odc. 3 -  22:00 (HBO)
Defiance - sez. 2, odc. 5 - 20:00 (Canal+ Film) - dostępna wersja z napisami

Filmy:

Kod Da Vinci
20:00
Polsat

"Kod da Vinci" to znakomity thriller zrealizowany na motywach światowego bestselleru Dana Browna - wzbudzającej niezwykłe emocje, najbardziej kontrowersyjnej powieści ostatnich lat. Przyłączcie się zatem do historyka i badacza symboli, profesora Roberta Langdona i pięknej pani kryptolog Sophie Neveu w ich pasjonującym dążeniu do rozwikłania zagadki morderstwa. Wiodący przez Francję i Anglię trop prowadzi ich do tajnego stowarzyszenia odkrywając tajemnicę skrzętnie skrywaną od czasów Chrystusa.

Adaptacja książki Dana Browna zbierała spore cięgi za to i owo. Ja tam jednak ten film lubię, bo Ron Howard stworzył kino rozrywkowe, wciągające i momentami klimatyczne.

Terminator 2: Dzień sądu
22:55
TV Puls

W przyszłości trwa wojna ludzi z maszynami, które przejęły władzę nad światem. Jedyną nadzieją ludzkości jest charyzmatyczny przywódca Ruchu Oporu, John Connor. Obawiając się go, maszyny wysyłają w przeszłość nowy prototyp cyborga T-1000 (Robert Patrick), który ma zgładzić młodego Johna Connora (Edward Furlong). W ślad za nim Ruch Oporu wysyła stary model Terminatora (Arnold Schwarzenegger), przeprogramowany tak, aby bronił młodego Johna. 

Klasyka kina science fiction w reżyserii Jamesa Camerona. Świetne kino rozrywkowe, które pomimo tylu lat, w ogóle się nie starzeje.

Zobacz także:
Ława przysięgłych - 23:15 (TVP 1)
Co gryzie Gilberta Grape'a - 21:00 (CBS Europa)
Miami Vice - 21:45 (Cinemax)
Człowiek ze stali - 19:35 (HBO)
Wałęsa. Człowiek z nadziei - 18:55 (Canal+)
Fisher King - 23:10 (CBS Europa)
Byliśmy żołnierzami - 21:00 (Polsat Film)
Zmierzch tytanów - 21:00 (TCM)

Programy rozrywkowe/dokumentalne:

"Top Model" - odc. 13 (finał)
21:30 
TVN

Czwarta edycja rywalizacji o kontrakt z międzynarodową agencją modelingu, 100 tysięcy złotych oraz sesję zdjęciową do popularnego magazynu. Pierwszy raz w programie szansę na karierę w branży mają także mężczyźni. Wyłoniona podczas castingów finałowa trzynastka zamieszka w Domu Modela, a następnie stanie przed wieloma wyzwaniami, które sprawdzą ich predyspozycje do wymarzonego zawodu. Kandydaci niejednokrotnie muszą przełamać własne lęki i uprzedzenia, a także poradzić sobie w różnych rolach i sytuacjach. Ocenią ich jurorzy: Joanna Krupa, Katarzyna Sokołowska, Marcin Tyszka i Dawid Woliński, zaś wsparcie znajdą u Michała Piróga. W gronie ekspertów pojawią się gościnnie m.in. Anthony Borden Ward, światowej sławy amerykański model i aktor.

Fot. TVN

"Ziemia widziana z nieba" - odc. 8
17:00
PLANETE+

Francuski fotograf Yann Arthus-Bertrand jest aktywnym obrońcą przyrody. Swoim ośmioczęściowym cyklem chce zwrócić uwagę ludzi, że jeśli nie zostaną podjęte odpowiednie kroki, by chronić przyrodę, mogą ulec nieodwracalnemu zniszczeniu unikatowe ekosystemy świata.

 

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV