Dziś wieczorem w telewizji – 28.06.2018

Drive z Ryanem Goslingiem, ostatnie mecze fazy grupowej mistrzostw świata w piłce nożnej czy Mroczna wieża na podstawie serii Stephena Kinga. Co poza tym można obejrzeć dziś wieczorem w telewizji?

Drive z Ryanem Goslingiem, ostatnie mecze fazy grupowej mistrzostw świata w piłce nożnej czy Mroczna wieża na podstawie serii Stephena Kinga. Co poza tym można obejrzeć dziś wieczorem w telewizji?

Tymoteusz Wronka
Tymoteusz Wronka

„Dziś wieczorem w telewizji – zobacz koniecznie” to nasza inicjatywa skierowana do czytelników szukających czegoś dobrego w dostępnych w Polsce kanałach telewizyjnych. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami. Natomiast do przejrzenia całego programu odsyłamy tutaj.

SERIALE

Haven - sezon 5, odcinek 19
21:00
SCI FI

Dziwny świat małego miasteczka w stanie Maine, zamieszkanego przez wygnańców o nadprzyrodzonych mocach. Agentka FBI Audrey Parker ściga zbiegłego więźnia, który wkrótce po dotarciu do miasta umiera w tajemniczych okolicznościach. Audrey postanawia zatrzymać się w tym zagadkowym miejscu, by je zbadać. Wkrótce odkrywa, że miasteczko jest czymś więcej niż jedynie kluczem do przeszłości swoich mieszkańców.

Family Guy - sezon 14, odcinek 19
FOX Comedy
23:35

Lois wykupuje wczasy dla dwojga na Bahamach. Zaskoczony Peter odkrywa, że podczas wyjazdu mają wziąć udział w programie terapeutycznym dla małżeństw. Pod ich nieobecność dziećmi opiekuje się Carter. Zdenerwowany tym, że od staromodnych zabaw jego wnuki wolą elektroniczne gadżety, postanawia wpłynąć na młodsze pokolenie Griffinów.

Zobacz także:
Miasteczko Twin Peaks - sezon 2, odcinki 21-22 - 20:30 (Cinemax 2)
W śmiertelnej pułapce - odcinki 5-6 (ost.) - 21:00 (Canal+)
Nasze zoo - odcinek 2 - 21:05 (BBC HD)
Hap i Leonard - sezon 3, odcinek 3 - 22:00 (AMC)
Agenci NCIS: Nowy Orlean - sezon 4, odcinek 24 (ost.) - 22:00 (AXN)

FILMY

Mroczna wieża
21:35
HBO 2

Postapokaliptyczna rzeczywistość. Roland Deschain (Idris Elba), ostatni żyjący rewolwerowiec, przemierza pustkowia w poszukiwaniach Mrocznej Wieży. To mityczne miejsce spaja ze sobą poszczególne światy. Roland prowadzi odwieczną walkę z Walterem O'Dimem, nazywanym też Człowiekiem w czerni (Matthew McConaughey). Ta tajemnicza postać pragnie doprowadzić do zburzenia wieży. W końcu rozpoczyna się ostateczny pojedynek między siłami dobra i zła. Kolejna adaptacja sagi Stephena Kinga łączy w sobie elementy kina fantasy, science fiction i westernu. W głównych rolach wystąpili Idris Elba, nagrodzony w 2012 roku Złotym Globem za swoją rolę w serialu "Luther", oraz laureat Oscara Matthew McConaughey. Za kamerą stanął Nikolaj Arcel, zdobywca Srebrnego Niedźwiedzia za film "Kochanek królowej". Zdjęcia do filmu powstawały w Kapsztadzie, Nowym Jorku oraz Los Angeles.

Drive
22:35
ale kino+

Tajemniczy kierowca (Ryan Gosling) w ciągu dnia pracuje jako kaskader w filmach i mechanik w warsztacie swojego przyjaciela Shannona (Bryan Cranston). Nocami dorabia jako szofer bandytów, którzy uciekają z miejsca przestępstw. Zawsze działa według ściśle ustalonych reguł. Niebawem mężczyzna zapoznaje się z sympatyczną sąsiadką Irene (Carey Mulligan), która mieszka ze swoim kilkuletnim synkiem, Benicio (Kaden Leos). Stopniowo między dwojgiem samotnych ludzi rodzi się uczucie. Sytuacja komplikuje się, gdy z więzienia wychodzi mąż kobiety, Standard (Oscar Isaac). Kierowca dowiaduje się, że były skazaniec ma spore długi u mafii. Postanawia mu pomóc. Plan napadu na kantor wymiany walut kończy się jednak niepowodzeniem, a mężczyzna wpada w sam środek intrygi dwóch gangsterów, Nino (Ron Perlman) i Berniego (Albert Brooks). Scenariusz powstał w nawiązaniu do opowiadania Jamesa Sallisa. Jednym z głównych atutów filmu jest niezwykła ścieżka dźwiękowa.

Zobacz także:
Straszny film - 20:00 - TV Puls
I że cię nie opuszczę - 20:10 - Polsat
Max Payne - 21:30 - Canal+ Film
Wróg publiczny - 21:35 - Cinemax
Przeczucie - 22:55 - TVN 7

ROZRYWKA / DOKUMENT

Cała prawda o lekarstwach
23:00
BBC Earth

Doktor Chris van Tulleken dochodzi prawdy na temat współczesnej medycyny. Bada skuteczność stosowanych dziś leków oraz tradycyjnych, domowych metod walki z chorobami. Zdobyte w ten sposób informacje konfrontuje z danymi udostępnianymi przez producentów działających na brytyjskim rynku farmaceutycznym.

Czeka nas chaos
23:05
HBO

Życie mieszkańców południowych Włochy nigdy nie bywa łatwe. Kryzys imigracyjny oraz napływ ludności z krajów ogarniętych konfliktami zbrojnymi i biedą jeszcze bardziej skomplikowały sytuację na Półwyspie Apenińskim. Twórcy filmu przedstawiają historię uciekiniera z Erytrei oraz syryjskiej rodziny, którzy próbują odnaleźć się na nowym kontynencie. Są gotowi na wszystko, by przedostać się do północnych rejonów Europy. Dochodzi do starcia dwóch całkowicie odmiennych światów. Imigranci wciąż poszukują swojego raju na Ziemi, mieszkańcy Starego Kontynentu zaś czują, że obcy próbują zburzyć ich porządek i ład. Obraz ukazuje pełen wachlarz ludzkich emocji, a także chaos społeczny wywołany przez pojawienie się w krótkim czasie dużej liczby przybyszów. Jest to kolejna próba opowiedzenia najnowszej historii Europy przez pryzmat losów zwykłych ludzi.

SPORT

Piłka nożna: Mistrzostwa Świata - Rosja 2018
mecz grupy G: Anglia - Belgia
19:50
TVP 1

Na stadionie w Kaliningradzie odbędzie się najciekawsze spotkanie grupy G. Jest to pierwszy od 18 lat mecz Anglików z Belgami na mistrzostwach świata. Po dwóch kolejkach obie reprezentacje mają na koncie dwa zwycięstwa oraz taki sam bilans bramek - 6 goli strzelonych i 2 stracone. Bezpośrednie starcie zadecyduje o tym, kto awansuje do fazy pucharowej z pierwszego miejsca w grupie. Zarówno Synowie Albionu, jak i Czerwone Diabły podejdą zatem do meczu wyjątkowo zmotywowani. Reprezentacji Anglii od lat nie udało się sprostać oczekiwaniom kibiców podczas wielkich turniejów. Natomiast Belgowie na ostatnim mundialu oraz na mistrzostwach Europy odpadli dopiero na etapie ćwierćfinałów.

Piłka nożna: Mistrzostwa Świata - Rosja 2018
mecz grupy G: Panama - Tunezja
19:50
TVP 2

Mecz najniżej notowanych reprezentacji w grupie G zostanie rozegrany na stadionie w Sarańsku. Dla obu drużyn jest to ostatnie spotkanie na tegorocznym mundialu. Ich grupowi rywale - Belgowie i Anglicy - zapewnili już sobie awans do fazy pucharowej. Panamczycy pierwszy raz w historii awansowali do mistrzostw świata. Orły Kartaginy mogą pochwalić się większym doświadczeniem w wielkich turniejach, dlatego w dzisiejszym spotkaniu uchodzą za faworytów.

Źródło: fot. YouTube

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV