Dziwne japońskie programy rozrywkowe
Masz dosyć programów takich jak "Milionerzy" czy "Familiada"? Potrzebujesz odmiany o 180 stopni, ale nie wiesz, gdzie jej szukać? Odpowiedzią są japońskie programy telewizyjne, które zarówno przerażają, jak i fascynują.
Masz dosyć programów takich jak "Milionerzy" czy "Familiada"? Potrzebujesz odmiany o 180 stopni, ale nie wiesz, gdzie jej szukać? Odpowiedzią są japońskie programy telewizyjne, które zarówno przerażają, jak i fascynują.
"Candy or not Candy?"
Nie tyle samodzielny program telewizyjny, co segment specjalny - pokazuje, jak celebryci zmuszani są do przetestowania swojego szczęścia. Prowadzący prosi ich o podejście do przedmiotu, takiego jak klamka czy but, i... ugryzienie go. Jeżeli mają szczęście, będzie to czekolada lub inny rodzaj słodkości, a jeżeli nie... Cóż, przynajmniej dowiedzą się, jak smakuje skóra czy metal.
[video-browser playlist="730242" suggest=""]
"vs Arashi"
Arashi to jedna z najbardziej popularnych grup idoli, czyli osób, które tańczą, śpiewają, grają w filmach, prowadzą programy telewizyjne i reklamują każdy możliwy produkt. W „vs Arashi” zapraszają znane osoby, by zmierzyły się z nimi w konkurencjach fizycznych, takich jak wspinanie się po sztucznej ściance czy kręgle. Może i ten program nie jest tak dziwny jak powyższe, ale mimo to bije rekordy popularności, ponieważ Japończycy uwielbiają oglądać swoich celebrytów w niecodziennych sytuacjach.
[video-browser playlist="730243" suggest=""]
"SMAPxSMAP
Kolejny program prowadzony przez grupę idoli, w tym przypadku SMAP. Składa się z trzech segmentów: Bistro SMAP, specjalna scenka komediowa lub konkurencja fizyczna oraz końcowy występ. W pierwszym segmencie idole (podzieleni na dwie grupy) zmuszeni są do wymyślenia i ugotowania potraw, bazując tylko na składnikach, które wybiera gość specjalny. Gościem zazwyczaj jest celebryta, który w danym momencie promuje swój najnowszy film lub płytę. Po przygotowaniu jedzenia musi on zadecydować, która grupa wygrała.
Scenka komediowa jest najczęściej krótkim przerywnikiem, w którym jeden z idoli wymyśla żart, używając nazwiska gościa lub nazwy tego, co on promuje. Ważne są końcowe występy, ponieważ członkowie SMAP zapraszają gwiazdy z całego świata (głównie twórców największych hitów), by z nimi zaśpiewały swoje najbardziej znane piosenki. Jest to prawdopodobnie jedyny rozrywkowy program telewizyjny tego rodzaju, w którym można zobaczyć wspólny występ lokalnych idoli i zachodnich celebrytów. W poniższym fragmencie gościem była Lady Gaga.
[video-browser playlist="730244" suggest=""]
"Takeshi's Castle"
Jest to program znany zarówno w Japonii, jak i na całym świecie. „Takeshi's Castle” zakończył emisję w 1989 roku, ale programy wzorowane na nim, jak na przykład „WipeOut”, nadal cieszą się ogromną popularnością.
Idea jest prosta: uczestnicy (w końcu nie celebryci!) próbują pokonać skomplikowany tor przeszkód, eliminując po drodze swoich przeciwników. Osoby, którym udało się przedostać na sam koniec, muszą stoczyć walkę z Takeshim, atakując jego zamek (początkowo za pomocą pistoletów wodnych, z czasem wprowadzono lasery). Współczesne wersje „Takeshi's Castle” skupiają się na samym torze przeszkód, a zwycięzcą zostaje ten, kto pokona go w najkrótszym czasie.
[video-browser playlist="730245" suggest=""]
"Majide! I survived a Japanese game show!"
Na koniec połączenie powyższych programów, ale z niewielką zmianą. „Majide” nagrywane jest w Japonii, jednak uczestnikami nie są ani japońscy celebryci, ani zwykli, szarzy obywatele owego państwa. Do programu zapraszani są tylko Amerykanie, by na własnej skórze przekonali się, jak trudno jest przetrwać w japońskich programach telewizyjnych.
Do typowych konkurencji fizycznych dodano element prosto z amerykańskich reality show – uczestnicy zamykają się w pokojach rodem z "Big Brothera" i opowiadają, co czuli i myśleli w każdej sekundzie „Majide”. Nic tak nie pozwala zrozumieć, o co chodzi w japońskich programach, jak występ w nich.
[video-browser playlist="730246" suggest=""]
- 1
- 2 (current)
Kalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1965, kończy 59 lat
ur. 1984, kończy 40 lat
ur. 1967, kończy 57 lat
ur. 1989, kończy 35 lat
ur. 1988, kończy 36 lat