Przeczytaj w weekend

[E3] Podsumowanie konferencji Microsoftu – informacje, zwiastuny, gameplaye

Microsoft pokazał, że potrafi zaskoczyć. Ich tegoroczna konferencja na E3 skupiła się przede wszystkim na grach i wygląda na to, że widzom przypadło to do gustu.

Microsoft pokazał, że potrafi zaskoczyć. Ich tegoroczna konferencja na E3 skupiła się przede wszystkim na grach i wygląda na to, że widzom przypadło to do gustu.

Paweł Krzystyniak

Paweł Krzystyniak

Tegoroczna konferencja Microsoftu była bardzo udana. Amerykański gigant postawił przede wszystkim na gry, prezentując zarówno tytuły multiplatformowe, jak i produkcje, które będą dostępne na wyłączność konsol Xbox One i pecetów z systemem Windows 10. Chociaż niektórzy narzekają na takie rozwiązanie to na dobrą sprawę jest to korzystne dla graczy - więcej osób będzie miało okazję do zapoznania się z tymi tytułami.

Nie zabrakło również sporych niespodzianek, w postaci kilku dawniejszych marek czy zupełnie nowych produkcji. W trakcie konferencji poinformowano również o przejęciu 5 studiów deweloperskich - w tym m.in. Ninja Theory. Ekipy te zajmą się przygotowywaniem kolejnych gier na platformy Microsoftu.

Microsoft nie rezygnuje też ze swoich planów rozwoju usługi Xbox Game Pass. Nadchodzące gry premierowe nadal będą trafiać do abonamentu, a już od dziś dostępny jest tam m.in. Fallout 4 czy The The Elder Scrolls Online.

Prowadzący konferencję Phil Spencer wspomniał też, że firma pracuje nad kolejną generacją konsoli Xbox. Jakichkolwiek szczegółów zabrakło, więc prace prawdopodobnie są na bardzo wczesnym poziomie.

Przejdźmy jednak do najważniejszego, czyli zaprezentowanych zwiastunów i gier.

Halo Infinite

Konferencja rozpoczęła się od mocnego uderzenia - kolejnej odsłony serii Halo. Nie wiemy jednak, czy będzie to pełnoprawna kontynuacja. Ujawniono jedynie, że w grze powróci Master Chief, który po raz kolejny będzie musiał uratować świat.

Sekiro: Shadows Die Twice

Nowa gra od twórców serii Dark Souls z pewnością zaoferuje wymagającą walkę. Klimat wygląda tu jednak na coś zupełnie innego - zamiast typowego dark fantasy mamy tutaj świat, w którym obok samurajów istnieją różnego rodzaju potwory.

The Awesome Adventures of Captain Spirit

Twórcy Life is Strange powracają z nową produkcją. Materiał zdradza, że nie zabraknie w niej emocji i wzruszeń. Co więcej, gra ma być dostępna za darmo i zadebiutuje już w przyszłym miesiącu.

Crackdown 3

Niestety, gra została opóźniona i trafi na rynek dopiero w przyszłym roku. Na osłodę dostaliśmy jednak kolejny zwiastun, pełen neonów i wybuchów. Rolę narratora pełni Terry Crews, od dawna obecny w kampanii marketingowej tej produkcji.

Ori and the Will of the Wisps

Jedna z najpiękniejszych platformówek w historii doczeka się kontynuacji i, chociaż trudno to uwierzyć, wygląda na to, że Will of the Wisps będzie jeszcze ładniejsze.

Strony:

Źródło: fot. CD Projekt RED

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV