Przeczytaj w weekend

Fajne babcie w filmach i serialach

Niby Dzień Babci był już kilka tygodni temu, ale przecież nigdy dosyć doceniania naszych starowinek. Tym bardziej tych młodych duchem!

Niby Dzień Babci był już kilka tygodni temu, ale przecież nigdy dosyć doceniania naszych starowinek. Tym bardziej tych młodych duchem!

Fajne babcie to oczywiście kwestia względna. Czasem te fajne dla wnuków wcale nie są takie fajne z perspektywy rodziców, a zdarzają się też takie, które fajnie ogląda się na ekranie, ale nikomu nie należy życzyć takiej we własnej rodzinie. Tak czy owak – zobaczcie sympatyczny zestaw babć z kina i telewizji:

Terms of Endearment (1983)

Zacznijmy od babci z Oscarem, a Shirley MacLaine dostała go za rolę Aurory w tym filmie. Ostra, szybka babcia, która niespecjalnie przejmuje się rodziną, jeśli ta całkiem jej się nie podporządkowuje. Film może nie jest czystą rozrywką, ale w końcu mówimy o świetnym obrazie z pięcioma Oscarami, Jackiem Nicholsonem i rewelacyjną postacią babci!

Wszyscy kochają Raymonda (1996-2005)

Kultowy amerykański sitcom i babcia w każdym odcinku przez dekadę. Babcia, która kocha swych wnuków, swych synków i zrobi dla nich absolutnie wszystko. Nawet dość często wbrew ich woli, ale w końcu babcia wie najlepiej, czego potrzebuje jej rodzina - zwłaszcza gdy mieszka naprzeciw. Znacie takie babcie? Na pewno.

The Sopranos (1999-2007)

A tu babcia wprost z mafii. Kiedyś Livia była żoną bossa i naprawdę coś znaczyła. Teraz jest tylko matką bossa, no i babcią jego dzieci, a chciałaby więcej. Chciałaby, aby nadal jej słuchano, i jest w stanie zrobić wszystko, by wróciły tamte stare czasy. Jest w stanie nawet zrobić coś swojemu dziecku. Fajnie, nie? To najmroczniejsza babcia z naszej kolekcji, ale takie też przecież bywają. Tak ją poznaliśmy:

The Princess Diaries (2001)

Może też być tak, że babcia jest królową. Z jednej strony to daje niezłe możliwości, acz z drugiej trochę usztywnia rodzinne kontakty, ale na dłuższą metę chyba da się z tym żyć. Film to czysta disneyowska rozrywka dla nastolatków (podobnie jak część druga), ale oglądanie duetu babcia Julie Andrews i wnuczka (debiutująca wtedy na ekranie Anne Hathaway) to naprawdę kawał świetnej zabawy.

Two and a Half Men (2003 – 2015)

Pamiętacie ten sitcom? Początkowo był o dwóch braciach i synu jednego z nich - stąd tytuł. Ale oczywiście od początku była też mama/babcia. Wyluzowana kalifornijska szalejąca sześćdziesiątka (tak na oko), która momentami sprawiała wrażenie równie albo i bardziej rozrywkowej niż jej synek Charlie. Babcia Evelyn pojawiła się w pona stu odcinkach i każde jej wejście robiło wrażenie. To jedno z tej setki, takie z prezentami:

 


Polskie babcie też są wyluzowane. I skaczą z mostu. Zobacz, co przygotowała dla Ciebie babcia od Virgin Mobile:

virgin moblie
Strony:
  • 1 (current)
  • 2

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV