Repertuar kin Nowość Program TV

Dwóch i pół (2003)

Two and a Half Men

Śr. ocena 7.1

Znasz ten serial? Oceń!

0,0

Zgłoś błąd na stronie

Najnowsza recenzja redakcji

UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

„Dwóch i pół” pożegnało się z widzami znakomitymi odcinkami, w których bohaterowie bawili się tak samo dobrze jak widzowie, ciągle przełamując czwartą ścianę i serwując prawdziwy metafinał. Chuck Lorre wie, jak zakończyć serial z przytupem i tak, abyśmy zapamiętali go na długo.

Dwóch i pół” („Two and a Half Men”) miało zakończyć się po 8. serii. Charlie Sheen zaczął wtedy nieźle świrować i rozstał się z serialem w sposób iście spektakularny. Jak się jednak okazało – wbrew powszechnej opinii – nie był on niezastąpiony. Na planie pojawił się więc Ashton Kutcher i jeszcze 4 lata ten statek płynął. Odnowionej wersji zajęło trochę czasu, zanim odzyskała dawny blask, ale ostatnie 2 sezony to była ścisła sitcomowa czołówka. A na koniec Chuck Lorre udowodnił, że jest komediowym geniuszem. Cierpliwie czekał na swoją zemstę za wszystkie zakulisowe szaleństwa Sheena i w końcu ją zrealizował w odsłonach finałowych.

Cóż za rozmach charakteryzował te ostatnie chwile z hitem CBS. Trudno zliczyć wszystkie gościnne występy postaci, które przewinęły się w „Dwóch i pół” na przestrzeni tych 12 lat. Najbardziej szokującym było jednak pojawienie się Arnolda Schwarzeneggera! Lorre postawił sobie bowiem za cel, aby napisać historię, która byłaby jednym wielkim gagiem, naśmiewającym się z absurdów, które spotykały tych głównych bohaterów przez ponad dekadę. Sekwencja z Arniem była tego soczystą kwintesencją. Terminator przypominający widzom wszystkie niedorzeczne wątki z przeszłości to prawdziwa perełka.

I tak oto byliśmy świadkami jeszcze jednej szalonej historii, w której okazuje się, że Charlie Harper żyje!

Co ciekawe, chyba nikomu nie jest trudno uwierzyć w to, że Rose sfingowała śmierć ukochanego i trzymała go w swojej inspirowanej „Milczeniem owiec” piwnicy przez 4 lata. Ten się jednak wydostał i teraz jest żądny krwi. Tygrysiej krwi!

Ach, wszystkie odniesienia do Sheena rozkładają tu na łopatki. Jest jeszcze oczywiście „Winning!” i prostytutki w hotelowych szafach. Nawet „Anger Management” się dostało. I chyba po to, by ten spór symbolicznie zakończyć, Lorre zrzucił na siebie i Charliego Harpera fortepian. W końcu miało być abstrakcyjnie i meta. I też niezły z Chucka troll. Do ostatniej sekundy wszyscy czekali na pojawienie się Sheena, ale ostatecznie musieliśmy obejść się smakiem. Pozytywnego obrazu całości to jednak nie psuje. Tutaj możecie przeczytać, dlaczego aktor ostatecznie nie zdecydował się na występ. Wystarczyło jednak, że był obecny duchem.

Nie zapominajmy, że Angus T. Jones, który grał Jake’a, także rozstał się z serialem w dziwacznych okolicznościach i wielokrotnie wypowiadał się na jego temat negatywnie. No i wrócił na krótką scenę, w której naśmiewa się właśnie z tego, że „Dwóch i pół” zarobiło niesamowicie dużo kasy, bazując na głupich dowcipach. Niszczy system także animowana retrospekcja, casanova John Stamos i wrobiony Christian Slater. Naprawdę trudno było przez te 40 minut przestać się głupio szczerzyć.

A po seansie pozostaje smutek, że to już koniec. Chciałoby się, żeby Berta miała rację i gdyby Charlie zamieszkał z Waldenem, można byłoby pociągnąć ten interes jeszcze z 5 lat.

Dwóch i pół” bez wątpienia zapisze się w historii jako jeden z najśmieszniejszych i najlepszych telewizyjnych sitcomów. A po tak oryginalnym i fantastycznym finale będzie trudno o nim zapomnieć.

Pokaż całą recenzję

Obsada

Jenny Harper
Walden Schmidt
Judith Harper
Herb Melnick

Sezony

Sezon 1:

Sezon 2:

Sezon 3:

Sezon 4:

Sezon 5:

Sezon 6:

Sezon 7:

Sezon 8:

Sezon 9:

Sezon 10:

Sezon 11:

Sezon 12:

 

 

Powiązane Artykuły

Wiktor Fisz
-

Amazon Prime Video – przegląd oferty

Podczas gdy Netflix próbuje zdominować rynek, Showmax wypracować sobie markę, a HBO GO zaskoczyć ofertą,…

Kamil Śmiałkowski
weekend
1-

Najlepsze seriale komediowe XXI wieku

Zabawne cykliczne telewizyjne fabuły ostatnich lat. Już nie zawsze z podłożonym śmiechem, już nie zawsze…

Tymoteusz Wronka
-

Dziś wieczorem w telewizji – 20.12.2016

Życie Pi, Psy Władysława Pasikowskiego czy początek 8. sezonu komediowego serialu Dwóch i pół. Co…

Michał Kujawiński
1-

Najlepiej zarabiający aktorzy serialowi

Mówi się, że telewizja wkroczyła w złotą erę, a seriale przeżywają drugą młodość. Niekiedy budzi…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.