Festiwal Kamera Akcja - filmy, które warto zobaczyć

17 października rusza Festiwal Kamera Akcja, święto kina w Łodzi. Poniżej prezentujemy wybrane filmy z programu, które naszym zdaniem są najciekawsze.

17 października rusza Festiwal Kamera Akcja, święto kina w Łodzi. Poniżej prezentujemy wybrane filmy z programu, które naszym zdaniem są najciekawsze.

Michał Kujawiński

Michał Kujawiński

10. FKA rozpocznie się w Łodzi 17 października i potrwa do 20 października. Przez ten czas widzowie będą mogli nie tylko brać udział w specjalnych warsztatach i spotkaniach z gośćmi ze świata filmu, ale też otrzymają możliwość zobaczenia wielu interesujących ekranowych historii.

Wśród nich nie zabraknie m.in. polskiego kandydata do Oscara zatytułowanego Boże Ciało. Prócz filmu Jana Komasy na festiwalu pojawi się faworyt do wspomnianej wyżej nagrody za film nieanglojęzyczny, Parasite. Z innych godnych uwagi polskich filmów będzie także Ikar. Legenda Mietka Kosza ze świetną kreacją Dawida Ogrodnika. Gorąco więc zapraszamy do udziału w festiwalu, który został objęty patronatem naEKRANIE.pl!

Zobaczcie, co warto zobaczyć podczas 10. edycji Festiwalu Kamera Akcja. Oto wybrane przez nas tytuły, ale zapewniamy - atrakcji jest tam o wiele więcej!

Boże Ciało

Polski kandydat do Oscara. Film Jana Komasy w niezwykle uniwersalny sposób opowiada o wierze nie tylko w Boga, ale też w drugiego człowieka. Bohaterem jest Daniel, który pragnie zostać księdzem, ale przez wyrok i odsiadkę w poprawczaku, nie będzie miał takiej możliwości. Kiedy jednak trafia do małego miasteczka, przez przypadek udaje mu się nabrać tamtejszą społeczność, że jest prawdziwym księdzem. Po czasie robi dla nich więcej niż prawdziwy ksiądz z wieloletnią posługą.

Ikar. Legenda Mietka Kosza

Biograficzny film o Mieczysławie Koszu, trochę zapomnianym artyście jazzowym. Śledzimy losy niewidomego muzyka przez całe życie, od wczesnego dzieciństwa do ostatnich dni życia. Tych niestety nie było zbyt wiele, ale przez ten czas Kosz zdążył stać się gwiazdą wielkiego formatu. W głównej roli występuje Dawid Ogrodnik, który dostarcza kolejną znakomitą kreację w swojej karierze. 

Parasite

Nagrodzony Złotą Palmą w Cannes film, który opowiada o losach dwóch rodzin pochodzących z przeciwległych krańców społecznych. Rzeczywiście jest to niezwykle udane dzieło, które poprzez zabawę gatunkami, mówi o nierównościach społecznych w taki sposób, że zapamiętamy całą historię na długo po wyjściu z kina. 

Strony:
  • 1 (current)
  • 2

Źródło: materiały prasowe/ zdjecie główne: gutek film

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV