Filmy o epidemiach. Te propozycje warto obejrzeć

W poniższym zestawieniu prezentujemy obrazy, które straszyły nas przerażającymi wizjami epidemii dziesiątkujących ludzkość. Zombie apokalipsa to już standard, ale jakie inne pomysły mieli filmowcy na eksplorację tego tematu?

W poniższym zestawieniu prezentujemy obrazy, które straszyły nas przerażającymi wizjami epidemii dziesiątkujących ludzkość. Zombie apokalipsa to już standard, ale jakie inne pomysły mieli filmowcy na eksplorację tego tematu?

Czy może być bardziej przerażający horror niż śmiertelna choroba wybijająca w przeciągu krótkiego okresu całą ludzkość? Jest to o tyle niepokojące, że bardziej prawdopodobne, niż na przykład atak zgłodniałych wilkołaków czy inwazja kosmitów. Kino lubi nas straszyć podobnymi wizjami, korzystając z estetyki filmów grozy czy science fiction. Poniżej prezentujemy najciekawsze filmy o epidemiach.

Epidemia

Dustin Hoffman w trzymającym w napięciu thrillerze opowiadającym o rozprzestrzeniającej się w ogromnym tempie chorobie zakaźnej. Pacjentem zero okazuje się mała małpka, która zostaje przywieziona z Afryki do USA. Film ma raczej rozrywkowy charakter. Wszystko toczy się wedle hollywoodzkich standardów, jednak w kilku momentach całość nabiera mocno apokaliptycznego klimatu.

Miasto ślepców

Ekranizacja książki pod tym samym tytułem opowiada o pokłosiu epidemii ślepoty. Ludzie z dnia na dzień tracą wzrok i nikt nie jest w stanie znaleźć przyczyny takiego stanu rzeczy. Świat się zmienia – trzeba nauczyć się funkcjonować bez najważniejszego zmysłu. Społeczeństwo szybko się degeneruje i zaczyna kierować się najniższymi pobudkami. Przerażająca wizja pokazująca brutalną prawdę o nas samych.

Contagion - Epidemia strachu

Film o epidemii…paniki. Obraz daje dużo do myślenia, ponieważ pokazuje mechanizmy, które kierują ludźmi w momencie zagrożenia epidemią. A co jeśli groźny wirus wykorzystywany jest, żeby kontrolować nasz strach? Kto zyskuje na naszym lęku przed pustoszącą świat chorobą?

Ludzkie dzieci

Opowieść o świecie, w którym przestały rodzić się dzieci. Ludzka populacja z miesiąca na miesiąc traci na liczebności. W tej pozbawionej nadziei rzeczywistości funkcjonuje Theo Faron. Mężczyzna podejmuje się tajemniczego zadania. Okazuje się, że ma chronić kobietę w ciąży. Po bardzo długim czasie wreszcie urodzi się dziecko i wiele wpływowych grup chce ten fakt wykorzystać dla swoich celów. Theo musi zrobić wszystko, żeby noworodek bezpiecznie przyszedł na świat. W końcu będzie on symbolem nadziei i przyszłości.

28 dni później

Epidemie zombie to jeden z ulubionych gatunków twórców horrorów. Kto wie, czy i my kiedyś nie przemienimy się w chodzące ludzkie trupy. W filmie 28 dni później Danny Boyle opowiada o młodzieńcu, który budzi się ze śpiączki w opustoszałym świecie. Bohater szybko zdaje sobie sprawę, że na każdym kroku czai się na niego kipiąca niepohamowaną agresją ludzka bestia.

Strony:
  • 1 (current)
  • 2
  • 3

Źródło: zdjęcie główne: Warner

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV