Repertuar kin Nowość Program TV

W każdym kryje się dziecko – rozmawiamy z Michaelem Svanem Knapem, projektantem LEGO NINJAGO

Zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda praca nad wymyślaniem zestawów LEGO? My tak, dlatego spotkaliśmy się z Michaelem Svanem Knapem, projektantem LEGO NINJAGO, by o to zapytać.

DAWID MUSZYŃSKI: Co kryje w sobie serial LEGO NINJAGO, że dzieci tak go uwielbiają?

MICHAEL SVAN KNAP: W świecie LEGO NINJAGO chcemy tworzyć historie i produkty, które zawładną światem dzieci. Nawet jeśli głównym bohaterem opowieści będzie ninja, to nadal będzie się on mierzył z problemami, z którymi utożsamiają się dzieci. Dlatego serial telewizyjny i modele z klocków LEGO tworzą bardzo fajne i inspirujące połączenie.

Pamiętasz swój pierwszy profesjonalny model z klocków LEGO?

Pierwszy model, nad którym pracowałem, to zestaw LEGO Chima Speedorz. Moje pierwsze projekty w LEGO były skoncentrowane wokół tematów akcji i dopiero później zacząłem pracować nad seriami tematycznymi. Oczywiście w zespole projektantów mam osobę odpowiedzialną za rozwój akcji.

A masz model LEGO, który napawa cię największą dumą?

Jeśli miałbym wybrać, to wskazałbym jeden z moich modeli inspirowanych LEGO NINJAGO: FILM. Uwielbiam zestaw Świątynia Broni Ostatecznej (70617). Jest niesamowity i świetnie się bawiłem, wymyślając mnóstwo małych elementów i pułapek. Stworzyłem wiele zestawów, ale ta linia produktów jest wyjątkowa i cudownie być jej częścią.

źródło: WBIE

Na czym polega proces tworzenia takiego zestawu? Wymieniasz się pomysłami, czy tworzysz oddzielne projekty?

Na wczesnych etapach mamy ogromną frajdę z tworzenia i proponowania nowych konceptów. To, co lubię w LEGO NINJAGO, to również aspekt opowiadania historii. Toczymy wiele dyskusji dotyczących treści oraz postaci, które mogą stać się wrogami ninja. Co tydzień oczywiście gościmy w naszym biurze dzieci i pokazujemy im modele, zadania i postaci. Tym samym możemy zobaczyć, jak dzieci bawią się modelami, jak trwałość produktu wpływa na zabawę, a także opowiedzieć im ciekawe rzeczy na temat modeli, które mają przed oczami. To najistotniejsza część procesu projektowania zabawki, ponieważ stanowi gwarancję jej atrakcyjności i sukcesu.

Co cię inspiruje? Skąd czerpiesz pomysły na nowe zestawy, postaci czy budowle?

W trakcie procesu tworzenia każdy dzieli się z innymi swoimi inspiracjami. Mogą to być stare filmy o ninja, filmy z gatunku anime, komiksy, zabawki czy szeroko pojęta popkultura.

Dlaczego zdecydowaliście się nakręcić film na podstawie historii LEGO NINJAGO? Serial nie wyczerpał formuły?

LEGO NINJAGO to nasza autorska seria. To my wymyśliliśmy tę historię i mamy do niej ogromny sentyment. LEGO NINJAGO jest już uznaną i popularną marką, dlatego też idealnie nadaje się na film.

Co powstało pierwsze: nowe zestawy czy film? Czy nowe zestawy stanowią inspirację dla scenarzysty filmu i reżysera, czy to może film inspiruje cię do tworzenia nowych zestawów LEGO NINJAGO?

Przy tworzeniu serialu telewizyjnego Ninjago - mistrzowie spinjitzu opracowujemy produkty przed właściwym scenariuszem, ale obie te rzeczy są ze sobą ściśle powiązane. Jednak praca nad serią Lego Ninjago: Film, inspirowaną filmem kinowym, była nieco inna. Tworzyliśmy modele we współpracy z wytwórnią filmów animowanych AnimalLogic. Następnie na bazie modeli z filmu stworzyliśmy zestawy THE LEGO NINJAGO Movie, utwierdzając się, że będą one także świetnymi zabawkami dla dzieci.

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

[SDCC 2018] Venom bez trzymanki –…

Na Comic-Conie w San Diego wyświetlono nowy zwiastun filmu Venom. Choć materiał nie trafił do…

Michalina Reda
-

James Gunn wydał oświadczenie. Kolejne tweety…

Po wczorajszym zwolnieniu Jamesa Gunna przez Disneya, reżyser postanowił skomentować sytuację osobiście. Wstawia się za…

Adam Siennica
-

[SDCC 2018] Enterprise, akcja i Spock.…

Podczas San Diego Comic-Con odbył się panel 2. sezonu Star Trek: Discovery. Wyjawiono wiele szczegół…

Norbert Zaskórski
-

[SDCC 2018] Bratobójcza walka! Krwawy zwiastun…

Na San Diego Comic-Conie zaprezentowano zapowiedź drugiej części 5. sezonu popularnego serialu stacji HISTORY. Premiera…

-

[SDCC 2018] Tom Ellis o zmianach,…

Na San Diego Comic-Con pojawił się Tom Ellis, aktor odgrywający tytułową rolę w serialu Lucyfer.…

Piotr Piskozub
-

Plotka: Ironheart następczynią Iron Mana, a…

W sieci pojawiły się spekulacje, wedle których Marvel ma pracować nad filmem Ironheart - jego…

Co o tym sądzisz?