Repertuar kin Nowość Program TV

Kino na szynach. Najlepsze filmy z pociągami

Kino wykorzystuje pociągi doprawdy do rozmaitych celów: to tu poznają się pierwsze miłości, tu terrorysta trzyma na muszce zakładników, tu detektyw rozwiązuje sprawę morderstwa... Przypomnijmy sobie zatem najciekawsze produkcje, w których pojawiły się te wielkie metalowe maszyny.

Wielki napad na pociąg

7,0
1978
Wielki napad na pociąg

Wielki napad na pociąg

O filmie

Przygotuj się na odjazd fenomenalnego pociągu, który powstał za sprawą znakomitego pisarza, scenarzysty i reżysera Michaela Crichtona. Zobacz obraz oparty… Czytaj więcej

Sam tytuł przedstawia film dość konkretnie i z góry zapowiada, czego możemy się spodziewać. Co ciekawe, film opowiada o sytuacji, która rzeczywiście miała miejsce – w połowie XIX wieku grupa rabusiów faktycznie napadła na skład kolejowy, co w swojej powieści opisywał następnie Michael Crichton, późniejszy reżyser i scenarzysta filmu. W obsadzie są między innymi Sean Connery, Donald Sutherland i Lesley Anne-Down, a całość emanuje świetnym eleganckim klimatem, który tylko dodaje produkcji uroku.

Pociąg

7,0
1959
Pociąg

Pociąg

O filmie

Kameralne studium psychologiczne penetrujące intymne stany uczuciowe ludzi spędzających noc we wspólnym przedziale wagonu sypialnego, którzy - pochłonięci własnymi dramatami,… Czytaj więcej

Pod zgrabnym tytułem Pociąg kryje się ciekawa historia miłosna, którą nakręcono na gruncie polskim. Dramat Jerzego Kawalerowicza nie jest bynajmniej ckliwą opowiastką, a raczej mocnym i bardzo emocjonalnym filmem psychologicznym. W tym przypadku przestrzeń pociągu również staje się dla głównych bohaterów sytuacją bez wyjścia – z tą tylko różnicą, że koniec końców obydwoje tylko na tym zyskają. Rewelacyjny film, który jest aktualny nawet mimo upływu lat – produkcja brała udział w konkursie głównym Festiwalu Filmowego w Wenecji i ma również na swoim koncie statuetkę Złotej Kaczki. W obsadzie Lucyna Winnicka, Leon Niemczyk i Zbigniew Cybulski.

Przypadek

8,0
1987
Przypadek

Przypadek

O filmie

Witek Długosz studiuje medycynę. Po śmierci ojca decyduje się na przerwanie studiów i pragnie wyjechać do Warszawy. Próbuje zdążyć na… Czytaj więcej

Przypadek to kolejny film polski, który skupia się wokół pociągu. Kieślowski jednak podszedł do tematu bardzo psychologicznie, a sama historia składa się z trzech alternatywnych części. Pociąg jest tu zatem jedynie punktem wyjścia do dalszego rozwoju sytuacji, co nadaje mu dodatkowej rangi – maszyna jest kluczem całego filmu, nawet jeśli fabuła rozgrywa się poza peronem. Tłem dla całej historii jest powojenna rzeczywistość komunistyczna, w związku z czym produkcja jest przepełniona metaforami i symbolami. Świetna rola Bogusława Lindy.

Bilety

7,0
2005
Bilety

Bilety

O filmie

W pociągu, na ciasnych korytarzach, przeplatają się losy bohaterów trzech różnych historii. Sędziwy profesor farmakologii, marzyciel o nienagannych manierach i… Czytaj więcej

Wielkie przedsięwzięcie filmowe, zrealizowane przy udziale trzech znanych reżyserów: Ermanno Olmiego, Abbasa Kiarostamiego i Kena Loacha. Każdy z twórców nakręcił własny segment filmu, w związku z czym stylistyka i klimat jest tu momentami zupełnie od siebie różny. Wszystko jednak rozgrywa się w pociągu – idealnym miejscu do nawiązywania rozmaitych relacji międzyludzkich. To wielowątkowy film drogi, który angażuje i zachwyca na wielu płaszczyznach. Oryginalne i inteligentne kino, które zdecydowanie warto zobaczyć.

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe
Strony: 1234

 

 

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – grafiki superbohaterów…

Do sieci trafiły nowe grafiki postaci z filmu Avengers: Koniec gry. Zobaczymy je na materiałach…

Adam Siennica
Plotka
-

Gotham – tak będzie wyglądać Joker?…

Gotham nie tylko pokaże Batmana w ostatnich odcinkach serialu, ale także w pełni ukształtowanego Jokera.…

Adam Siennica
-

Bumblebee to reboot? Hasbro potwierdza

Bumblebee miał bardzo luźny związek z filmami serii Transformers. Pomimo tego producenci zapewniają, że to…

Adam Siennica
-

Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw…

Dwayne Johnson opublikował zdjęcia z ostatniego dnia na planie filmu Szybcy i wściekli: Hobbs i…

Adam Siennica
-

Code 8 – fragment filmu sci-fi…

Code 8 to pełnometrażowy film science fiction oparty na krótkometrażówce pod tym samym tytułem. Do…

Adam Siennica
-

Shallow po polsku. Zobacz covery piosenki…

Shallow po polsku - naprawdę stworzono covery z tekstem przetłumaczonym na język polski. Czy brzmią…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]