Komiksy, na podstawie których powstaną seriale – część 1
W poszukiwaniu materiału na scenariusze seriali stacje telewizyjne coraz częściej sięgają po komiksy. Zobaczcie, które historie obrazkowe zostaną przeniesione na ekran TV.
W poszukiwaniu materiału na scenariusze seriali stacje telewizyjne coraz częściej sięgają po komiksy. Zobaczcie, które historie obrazkowe zostaną przeniesione na ekran TV.
Kilka dni temu opublikowaliśmy artykuł opisujący książki fantastyczne, na podstawie których powstaną seriale. Kontynuujemy ten wątek i tym razem przyglądamy się komiksom planowanym do przeniesienia na mały ekran. Prym wiodą oczywiście produkcje z uniwersów Marvela i DC Comics, ale w najbliższym (lub nieco bardziej odległym) czasie można spodziewać się nie tylko następców Arrow, The Flash, Marvel's Jessica Jones czy Daredevil - scenarzyści pracują nad adaptacjami także mniej znanych i niezależnych albumów oraz serii komiksowych.
Specyfika komiksowych adaptacji, szczególnie superbohaterskich, sprawia, że często nie sposób wskazać konkretny tytuł – znacznie częściej są to po prostu historie o postaciach znanych z komiksów.
Cześć produkcji jest już całkiem zaawansowana, a niektóre trafią na ekrany w ciągu najbliższego miesiąca. Inne są jeszcze w planach lub dopiero zostały wykupione prawa i ich realizacja jest dość odległa. Planowanych produkcji komiksowych jest znacznie więcej niż tych na podstawie książek. Dzisiaj prezentujemy pierwszą część zestawienia. Druga niebawem.
Zobaczcie, jakie komiksy w najbliższych latach zostaną przeniesione na ekran TV.
Y: Ostatni z mężczyzn #1: Zaraza
Seria komiksowa Briana K. Vaughana (scenariusz) i Pia Guerry (rysunki) ukazywała się na początku wieku w prestiżowym imprincie Vertigo. Jak sam tytuł wskazuje, komiksy opowiadają o świecie, w którym nagle zginęły (niemal) wszystkie samce. Ostatni mężczyzna (imieniem Yoryk), osamotniony w świecie rządzonym przez kobiety, wyrusza w podróż, która być może stanie się początkiem odbudowy świata. Ma też nadzieję na odkrycie przyczyn kataklizmu.
Adaptacja ma się ukazać na antenie FX. Na razie trwają dość wczesne prace. Zaangażowana w nie jest producentka Nina Jacobson, która poszukuje scenarzystów.
Brooklyn Animal Control
Brooklyn Animal Control to komiksy stworzone przez J.T. Petty’ego i Stephena Thompsona w 2013 roku. Telewizyjna adaptacja będzie dramatem kryminalnym z elementami nadnaturalnymi. Fabuła skupiać się będzie na sekretnym oddziale nowojorskiej policji, który pracuje nad kontrolowaniem populacji wilkołaków.
Serial będzie się ukazywał na antenie USA Network. Data premiery nie jest znana, ale zakontraktowano już część obsady. Pilot ma być napisany przez autora komiksu.
Outcast
Komiks Roberta Kirkmana, którego wspomagał Paul Azaceta. Skupia się na postaci Kyle’a Barnesa, młodego mężczyzny, który jako dziecko został opętany przez demona, ma jednak szansę pozbyć się tego ciężaru z pomocą wielebnego Andersona, który także tłumi w sobie poważne grzechy przeszłości. Kyle chce odzyskać życie, które stracił, odkrywa jednak, że jego wędrówka może zmienić na zawsze los nie tylko jego, ale całego świata.
Stacja Fox wyprodukowała pilot serialu (doniesienia mówią, że wypadł świetnie) i zamówiła pierwszy sezon produkcji. Outcast ma się zacząć ukazywać w I kwartale 2016 r.
Tymek i Mistrz tom 1
Tymek i Mistrz to polska humorystyczna seria komiksowa dla dzieci autorstwa Rafała Skarżyckiego (scenariusz) i Tomasza Lwa Leśniaka (rysunki). Seria (często składają się na nie 2-stronicowe historyjki) opowiada o perypetiach czarodzieja i jego ucznia, którzy eksperymentują, pomagają innym oraz walczą ze złymi czarnoksiężnikami.
Adaptację komiksów tworzy Spinka Film Studio. W 2014 r. animowanemu serialowi została przyznana dotacja z PISF-u na produkcję filmową.
Seria Lucyfer # 10: Morningstar
Postać Lucyfera oryginalnie stworzył Neil Gaiman w Sandmanie, ale jego niezależne przygody zaczął kreować Mike Carey - i to z bardzo dobrym skutkiem, ponieważ powstała jedna z najciekawszych serii wydawanych przez Vertigo. Początkowo komiksy opowiadają o królu piekieł, który znudził się swoją domeną i przeniósł się na Ziemię, by tam snuć swoje spiski. Z czasem okazuje się jednak, że za jego postępowaniem kryją się znacznie poważniejsze motywacje.
Serial Lucifer zadebiutuje pilotem na antenie stacji Fox już 13 stycznia 2016 roku. Jeśli spodoba się fanom, materiału scenarzystom na długo nie zabraknie: to 75 zeszytów zebranych w 11 tomów.
Seria Preacher
Bezkompromisowa i kontrowersyjna seria napisana przez Gartha Ennisa i narysowana przez Steve’a Dillona, a wydawana w latach 90. ubiegłego wieku przez Vertigo. Opowiada historię wątpiącego kaznodziei Jesse’ego Custera, który zyskuje moc rozkazywania ludziom. Wyrusza na poszukiwania Boga, a w niebezpiecznej wyprawie towarzyszą mu m.in. była dziewczyna i irlandzki wampir.
Serial Preacher będzie ukazywał się na antenie stacji AMC. Produkcja jest zaplanowana na 2016 rok, ale konkretna data nie jest jeszcze znana.
Luke Cage
Współpraca Marvela i Netflixa układa się wyśmienicie, więc nie dziwi, że pracują nad nowymi projektami. Kolejnym komiksowym bohaterem, który doczeka się własnej produkcji, jest znany już z Jessiki Jones Luke Cage. W serialu główny bohater jest zbiegiem i stara się odbudować swoje życie w nowojorskiej dzielnicy Harlem. Występki z przeszłości doganiają go i zmuszony jest przestać się ukrywać.
Serial Luke Cage ukaże się na platformie Netflix latem 2016 r.
Dzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1962, kończy 62 lat
ur. 1968, kończy 56 lat
ur. 1988, kończy 36 lat
ur. 1980, kończy 44 lat
ur. 1965, kończy 59 lat