Książki i komiksy na Dzień Dziecka – nasze propozycje

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. Przedstawiamy nasze propozycje książek i komiksów na prezenty dla najmłodszych fanów popkultury.

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. Przedstawiamy nasze propozycje książek i komiksów na prezenty dla najmłodszych fanów popkultury.

Tymoteusz Wronka

Tymoteusz Wronka

Książki i komiksy to świetne prezenty na Dzień Dziecka. W naszym zestawieniu proponujemy garść tytułów, które powinny spodobać się najmłodszym – i nieco starszym – fanom popkultury. Mamy propozycje nawiązujące do klasycznych produkcji telewizyjnych, popularne i mniej znane serie komiksowe czy powieści dostarczające młodym czytelnikom wypieków na twarzy.

Oto nasze propozycje książek i komiksów na Dzień Dziecka.

Siri Pettersen - Bańka

Autorka znana z serii fantasy Evna tym razem napisała książkę dla dzieci. W Bańce główna bohaterka, dwunastoletnia Kine sądzi, że spełniło się jej największe marzenie, gdy znaleziona przez nią na cmentarzu szklana kula okazuje się bańką, do której może się wprowadzić i w niej zamieszkać. Bańka to realizm magiczny dla każdego od dziesięciu do stu lat, książka o wolności, granicach, bliskości i odpowiedzialności. Zabójczo zabawna i śmiertelnie poważna opowieść w stylu Tim Burton.

Bańka - okładka książki
Źródło: Rebis

Rafał Kosik - Amelia i Kuba. Wenecki spisek

Wenecki spisek to już piąty tom przygód Amelii i Kuby. W tym tomie siostra Kuby, sześciolatka Mi, ściąga na siebie kłopoty. Jak zawsze. Tym razem połyka tabletkę, po której wyrastają jej włosy w miejscach, gdzie ich być nie powinno. Amelia i Kuba boją się powiedzieć o tym rodzicom i postanawiają pojechać do producenta leku po antidotum. Niestety okazuje się, że Włochy leżą za granicą i nie da się tam dojechać pociągiem podmiejskim. Jedenastolatków: Amelię i Kubę, Mi, dziesięcioletniego brata Amelii, Alberta, oraz psa Imbira czeka pełna szalonych i zabawnych przygód wyprawa do laboratorium w... Wenecji. Na domiar złego ściga ich tajemnicza agentka i wbrew pozorom nie jest to wysłanniczka zaniepokojonych rodziców. Podróż okaże się zdecydowanie bardziej skomplikowana, niż wszyscy myśleli na początku i zmusi dzieciaki do użycia całej ich inteligencji i wiedzy oraz pokaże, że tylko dzięki współpracy mogą osiągnąć cel.

Berenika Kołomycka - Malutki Lisek i Wielki Dzik. Tam

Malutki Lisek i Wielki Dzik to seria komiksowa dla najmłodszych czytelników opowiadająca o przygodach dwójki tytułowych przyjaciół. Razem odkrywają świat i przeżywają liczne przygody. Mądra i piękna opowieść o ponadczasowych wartościach, a dodatkowym atutem jest przepiękna szata graficzna. Do tej pory ukazały się trzy albumy, w planach jest czwarty.

Deborah Patterson - Wielkie podróże 

Propozycja popularnonaukowa dla najmłodszych skoncentrowana na geografii i odkryciach. Podczas lektury najmłodsi będą żeglować z Kolumbem, Magellanem i Drakiem. James Cook zabierze ich na Tahiti, Nową Zelandię i do Australii, a Neil Armstrong w kosmos. Zobaczą Jedwabny Szlak razem Markiem Polo i Afrykę z Davidem Livingstone’em. Pokazane są przyprawy z Wysp Korzennych, żółwie z wysp Galapagos i piękne owady z Surinamu. Dzięki tej książce młodzi czytelnicy będą podróżować i odkrywać świat, nie ruszając się z domu. Zostaną towarzyszami najwybitniejszych naukowców i odkrywców w dziejach, począwszy od czasów Marca Polo, a skończywszy na dwudziestowiecznych kosmonautach.

Wielkie podróże - okładka
Źródło: Rebis

Dav Pilkey - seria Przygody Kapitana Majtasa

Przygody Kapitana Majtasa to popularna seria humorystycznych książeczek dla dzieci, której autorem jest Dav Pilkey (w zeszłym roku w kinach był także Captain Underpants na podstawie serii).. Tytułowy "superbohater" to zahipnotyzowany przez dwójkę urwisów dyrektor szkoły. George i Harold, bo tak nazywają się bohaterowie, mają niejedno za uszami, ale wraz z Kapitanem Majtasem nieraz, dzięki kreatywności i pomysłowości, muszą ratować świat przed zagładą. Właśnie w naszym kraju ukazały się 10. i 11. tom serii w których ponownie będą musieli zmierzyć się z atakami Turboklozetu 2000 oraz radioaktywnych Robo-Bokserek.

Nicolas Vanier, Cécile Aubry - Bella i Sebastian 3: Przyjaciele na całe życie 

Pod koniec maja w naszych kinach debiutuje film Belle et Sébastien 3, le dernier chapitre, a jednocześnie do księgarń trafi książka podstawie filmu Clovisa Cornillaca oraz powieści Cécile Aubry (książka powstała na bazie scenariusza filmu). Przyjaciele na całe życie to trzeci tom przygód Sebastiana i jego mądrej czworonożnej przyjaciółki. Książka, pięknie ilustrowana zdjęciami z filmu, to wzruszająca opowieść o odwadze, przyjaźni i o dojrzewaniu do odpowiedzialności.

Strony:
  • 1 (current)
  • 2

Źródło: fot. mamywsieci.pl

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV