Książki i komiksy na Dzień Dziecka – nasze propozycje

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. Przedstawiamy nasze propozycje książek i komiksów na prezenty dla najmłodszych fanów popkultury.

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. Przedstawiamy nasze propozycje książek i komiksów na prezenty dla najmłodszych fanów popkultury.

Tymoteusz Wronka

Tymoteusz Wronka

Książki i komiksy to świetne prezenty na Dzień Dziecka. W naszym zestawieniu proponujemy garść tytułów, które powinny spodobać się najmłodszym – i nieco starszym – fanom popkultury. Mamy propozycje nawiązujące do klasycznych produkcji telewizyjnych, popularne i mniej znane serie komiksowe czy powieści dostarczające młodym czytelnikom wypieków na twarzy.

Oto nasze propozycje książek i komiksów na Dzień Dziecka.

Siri Pettersen - Bańka

Autorka znana z serii fantasy Evna tym razem napisała książkę dla dzieci. W Bańce główna bohaterka, dwunastoletnia Kine sądzi, że spełniło się jej największe marzenie, gdy znaleziona przez nią na cmentarzu szklana kula okazuje się bańką, do której może się wprowadzić i w niej zamieszkać. Bańka to realizm magiczny dla każdego od dziesięciu do stu lat, książka o wolności, granicach, bliskości i odpowiedzialności. Zabójczo zabawna i śmiertelnie poważna opowieść w stylu Tim Burton.

Bańka - okładka książki
Źródło: Rebis

Rafał Kosik - Amelia i Kuba. Wenecki spisek

Wenecki spisek to już piąty tom przygód Amelii i Kuby. W tym tomie siostra Kuby, sześciolatka Mi, ściąga na siebie kłopoty. Jak zawsze. Tym razem połyka tabletkę, po której wyrastają jej włosy w miejscach, gdzie ich być nie powinno. Amelia i Kuba boją się powiedzieć o tym rodzicom i postanawiają pojechać do producenta leku po antidotum. Niestety okazuje się, że Włochy leżą za granicą i nie da się tam dojechać pociągiem podmiejskim. Jedenastolatków: Amelię i Kubę, Mi, dziesięcioletniego brata Amelii, Alberta, oraz psa Imbira czeka pełna szalonych i zabawnych przygód wyprawa do laboratorium w... Wenecji. Na domiar złego ściga ich tajemnicza agentka i wbrew pozorom nie jest to wysłanniczka zaniepokojonych rodziców. Podróż okaże się zdecydowanie bardziej skomplikowana, niż wszyscy myśleli na początku i zmusi dzieciaki do użycia całej ich inteligencji i wiedzy oraz pokaże, że tylko dzięki współpracy mogą osiągnąć cel.

Berenika Kołomycka - Malutki Lisek i Wielki Dzik

Malutki Lisek i Wielki Dzik to seria komiksowa dla najmłodszych czytelników opowiadająca o przygodach dwójki tytułowych przyjaciół. Razem odkrywają świat i przeżywają liczne przygody. Mądra i piękna opowieść o ponadczasowych wartościach, a dodatkowym atutem jest przepiękna szata graficzna. Do tej pory ukazały się trzy albumy, w planach jest czwarty.

Deborah Patterson - Wielkie podróże 

Propozycja popularnonaukowa dla najmłodszych skoncentrowana na geografii i odkryciach. Podczas lektury najmłodsi będą żeglować z Kolumbem, Magellanem i Drakiem. James Cook zabierze ich na Tahiti, Nową Zelandię i do Australii, a Neil Armstrong w kosmos. Zobaczą Jedwabny Szlak razem Markiem Polo i Afrykę z Davidem Livingstone’em. Pokazane są przyprawy z Wysp Korzennych, żółwie z wysp Galapagos i piękne owady z Surinamu. Dzięki tej książce młodzi czytelnicy będą podróżować i odkrywać świat, nie ruszając się z domu. Zostaną towarzyszami najwybitniejszych naukowców i odkrywców w dziejach, począwszy od czasów Marca Polo, a skończywszy na dwudziestowiecznych kosmonautach.

Wielkie podróże - okładka
Źródło: Rebis

Dav Pilkey - seria Przygody Kapitana Majtasa

Przygody Kapitana Majtasa to popularna seria humorystycznych książeczek dla dzieci, której autorem jest Dav Pilkey (w zeszłym roku w kinach był także Kapitan Majtas: Pierwszy wielki film na podstawie serii).. Tytułowy "superbohater" to zahipnotyzowany przez dwójkę urwisów dyrektor szkoły. George i Harold, bo tak nazywają się bohaterowie, mają niejedno za uszami, ale wraz z Kapitanem Majtasem nieraz, dzięki kreatywności i pomysłowości, muszą ratować świat przed zagładą. Właśnie w naszym kraju ukazały się 10. i 11. tom serii w których ponownie będą musieli zmierzyć się z atakami Turboklozetu 2000 oraz radioaktywnych Robo-Bokserek.

Nicolas Vanier, Cécile Aubry - Bella i Sebastian 3: Przyjaciele na całe życie 

Pod koniec maja w naszych kinach debiutuje film Bella i Sebastian 3, a jednocześnie do księgarń trafi książka podstawie filmu Clovisa Cornillaca oraz powieści Cécile Aubry (książka powstała na bazie scenariusza filmu). Przyjaciele na całe życie to trzeci tom przygód Sebastiana i jego mądrej czworonożnej przyjaciółki. Książka, pięknie ilustrowana zdjęciami z filmu, to wzruszająca opowieść o odwadze, przyjaźni i o dojrzewaniu do odpowiedzialności.

Strony:
  • 1 (current)
  • 2

Źródło: fot. mamywsieci.pl

 

 

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

 

 

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Channing Tatum

Channing Tatum

ur. 1980, kończy 39 lat

Ivana Milicevic

Ivana Milicevic

ur. 1974, kończy 45 lat

Amit Shah

Amit Shah

ur. 1981, kończy 38 lat

Pablo Schreiber

Pablo Schreiber

ur. 1978, kończy 41 lat

Stana Katic

Stana Katic

ur. 1978, kończy 41 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV