Repertuar kin Nowość Program TV

Książki i komiksy na lato – nasze propozycje

Wakacje już w pełni, ale pogoda nas nie rozpieszcza. Niezależnie jednak od aury podczas wakacji warto sięgnąć po dobrą książkę lub komiks. Zobaczcie nasze propozycje.

Lato w pełni, dla wielu osób wakacje dopiero się zbliżają. Dlatego też wybieraliśmy dla was propozycje wakacyjnych lektur, zarówno spośród starszych pozycji, nowości i jak i zbliżających się premier. W zestawieniu znajdziecie fantastykę, kryminały i książki młodzieżowe.

Antologia – Inne światy

Inne światy to antologia inspirowana pracami polskiego artysty Jakuba Różalskiego, znanego za sprawą m.in. projektu malarskiego 1920+, w ramach którego tworzy alternatywne uniwersum polskiej armii, miast i wsi z okresu międzywojennego. Niesamowite obrazy Jakuba Różalskiego i ich nieoczywisty przekaz budzący niepokój, często grozę, znajdują odzwierciedlenie w historiach stworzonych przez znakomitych autorów. W Innych światach przeczytacie opowiadania następujących autorów: Sylwia Chutnik, Jacek Dukaj, Aneta Jadowska, Anna Kańtoch, Jakub Małecki, Remigiusz Mróz, Łukasz Orbitowski, Robert J. Szmidt, Aleksandra Zielińska, Jakub Żulczyk.

Inne światy - okładka
Źródło: SQN

KM/H

Komiks zawierający pierwszych pięć zeszytów serii ze scenariuszem Marka Millara i rysunkami Duncana Fegredo. Jest to historia Roscoe i jego przyjaciół, którzy, dorastając w Detroit, nie mieli łatwego życia. Los zaczął im sprzyjać, kiedy w ich ręce trafił narkotyk o nazwie KM/H. Te niezwykłe tabletki, które umożliwiają poruszanie się z nadludzką prędkością, stają się dla Roscoe i jego towarzyszy niepowtarzalną okazją.

Trish Cook – W blasku nocy

W blasku nocy to zekranizowana obyczajowa powieść dla młodzieży. Siedemnastoletnia Katie cierpi na rzadką chorobę. Nawet najsłabsze promienie słońca są dla niej śmiertelnie niebezpieczne. Całe dnie spędza w domu, w towarzystwie taty i najlepszej (no dobrze, jedynej) przyjaciółki. Prawdziwe życie Katie zaczyna się w nocy – dopiero wtedy opuszcza swój pokój i wymyka się na pobliski dworzec kolejowy, by grać na gitarze dla przechodzących podróżnych. Charlie Reed jest byłą gwiazdą sportu i nie ma najmniejszego pojęcia, w jakim kierunku potoczy się jego życie. To właśnie jego Katie codziennie obserwuje z okna swego pokoju, skrycie marząc o spotkaniu. Pewnej nocy, gdy dziewczyna jak zwykle gra na gitarze, Charlie wreszcie ją dostrzega.

W blasku nocy - okładka
Źródło: Jaguar

Lanfuest w kosmosie

Świat Troy i zamieszkujący go bohaterowie znany jest już z wielu komiksowych perypetii, ale tą serią wkraczają w nowy wymiar przygody. Lanfeust z niezdarnego pomocnika kowala stał się najpotężniejszym człowiekiem w świecie Troy i od tej pory dysponuje nieograniczoną mocą. Razem z trollem Hebiusem dostają szansę przeżycia czegoś, o czym nawet nie śnili. Na pokładzie statku kosmicznego z odległej planety przybywa agentka i proponuje im zwiedzenie całego wszechświata. Bohaterowie wyruszają w poszukiwaniu niezwykłej przygody, a wraz z nimi – C’ixi, narzeczona Lanfeusta, i… niebezpieczny Thanos. Opuszczają Troy i odkrywają, że w odległych światach przeznaczony jest im los herosów mogących decydować o przyszłości całej galaktyki. Na swojej drodze spotykają straszliwe bestie z odległych zakątków kosmosu, ale także istoty szlachetne, choć niezbyt urodziwe. Lanfeust pozna również pewną tajemnicę sprzed tysiącleci… Na razie ukazał się pierwszy tom serii.

Jakub Ćwiek – Stróże

Jakub Ćwiek powraca do swojej najsłynniejszej serii, czyli świata Kłamcy. Stróże są spin-offem, ale czytelnicy odnajdą w niej wiele znanych elementów i postaci. Opis brzmi następująco:
Na początku zasady były proste. Każdy człowiek wierzący w Boga dostawał anioła stróża, a gdy się do niego modlił, ten zyskiwał moc, by udzielić mu swego nadprzyrodzonego wsparcia. Potem jednak wszystko się skomplikowało – ludzi zaczęło przybywać błyskawicznie, ale liczba aniołów stróżów pozostawała stała i wkrótce niewystarczająca. W dodatku Wszechmogący na do widzenia zostawił garść bardzo rygorystycznych zasad. Skrzydlaci, żeby przetrwać i dalej wykonywać swoją pracę, musieli się nauczyć kombinować. A od kiedy pojawił się wśród nich Loki, nordycki bóg oszustów i kłamców, anielskie kombinatorstwo weszło na wyższy poziom. Wtedy niezbędne okazało się stworzenie nowej jednostki do spraw kontroli anielskich nadużyć. Jej organem wykonawczym stała się: W.I.N.A. Wydział Interwencyjny Nadzoru Anielskiego.

Stróże - okładka
Źródło: SQN

James S.A. Corey – cykl Expanse

Pierwsze podeście do wydawania serii Exapanse w Polsce zakończyło się niepowodzeniem, co jest zaskakujące,  bo to bardzo dobra seria SF – czego dowodem jest chociażby dobrze przyjęty serial The Expanse. Kilka miesięcy temu Wydawnictwo Mag zaczęło wydawać powieści Jamesa S.A. Coreya. Tym razem odbiór wśród czytelników był znacznie lepszy, a kolejne tomy mają ukazywać się w regularnych odstępach – a jest co wydawać, bo na Zachodzie w tym roku ma się ukazać już ósmy tom. Na razie dla polskich czytelników dostępne są Przebudzenie lewiatanaWojna Kalibana, jesienią mają się ukazać Wrota Abaddona.

Aneta Jadowska – Diabelski Młyn

Trzecim tom przygód Nikity, czyli jednej z serii Anety Jadowskiej stworzonych w ramach Thornverse. Powieści te utrzymane są w konwencji urban fantasy. Tym razem wszystkie ścieżki prowadzą bohaterów do Archiwum. Czy któraś wiedzie z powrotem do domu? Robin nie pamięta swojej przeszłości, ale Nikita znalazła sposób, by to zmienić. Nie będzie to proste, ale czy coś w ich życiu takie jest? Nikita i Robin ruszają w niebezpieczną podróż przez Bezdroża, by dotrzeć do źródeł tajemnicy – miejsca, które skrywa wszystkie sekrety Zakonu Cieni. By się tam znaleźć, potrzebują pomocy Cygańskiego Księcia i jego taboru, bo tylko magia Niespokojnych pozwoli im przeżyć zetknięcie z mroczną magią Bezdroży i Rubieży. W zamian muszą pomóc taborowi uruchomić Lunapark i ożywić niesamowity Diabelski Młyn. A gdy we wszystko postanawiają się wmieszać nordyccy bogowie, berserk oraz młodociany smok, wiadomo już, że Robina i Nikitę czeka szalona i zaskakująca przygoda.

Źródło: fot. pixbay.com / congerdesign
Strony: 12
 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

MCU – co po Avengers: Endgame?…

Chcemy przedstawić Wam listę wszystkich powstających filmów MCU, które miałyby ukazać się po Avengers: Endgame.

Adam Siennica
-

Bumblebee – recenzje w końcu w…

Bumblebee to pierwszy kinowy film z serii Transformers, za kamerą którego nie stoi Michael Bay.…

Tymoteusz Wronka
-

Najlepsze komiksy 2018 roku [lista aktualizowana]

Wybieramy najlepsze naszym zdaniem komiksy 2018 roku. Lista będzie regularnie aktualizowana o pozycje, które przypadną…

Piotr Piskozub
-

Avengers: Endgame – promocja à la…

Pojawiła się już pierwsza prognoza dotycząca wpływów w box office przyszłorocznej odsłony MCU, Avengers: Endgame.

Dawid Muszyński
-

Mowgli: Legenda dżungli – recenzja filmu

Opowieść o chłopcu wychowanym przez watahę wilków w dżungli zna chyba każde dziecko. Duża w…

Ocena recenzenta:
6
Michalina Reda
-

Potrójna granica – Ben Affleck w…

Potrójna granica to nadchodzący film Netflixa, w którym zagrają między innymi Ben Affleck i Oscar…

Co o tym sądzisz?