Książki i komiksy na lato – nasze propozycje

Wakacje już w pełni, ale pogoda nas nie rozpieszcza. Niezależnie jednak od aury podczas wakacji warto sięgnąć po dobrą książkę lub komiks. Zobaczcie nasze propozycje.

Wakacje już w pełni, ale pogoda nas nie rozpieszcza. Niezależnie jednak od aury podczas wakacji warto sięgnąć po dobrą książkę lub komiks. Zobaczcie nasze propozycje.

Lato w pełni, dla wielu osób wakacje dopiero się zbliżają. Dlatego też wybieraliśmy dla was propozycje wakacyjnych lektur, zarówno spośród starszych pozycji, nowości i jak i zbliżających się premier. W zestawieniu znajdziecie fantastykę, kryminały i książki młodzieżowe.

Antologia - Inne światy

Inne światy to antologia inspirowana pracami polskiego artysty Jakuba Różalskiego, znanego za sprawą m.in. projektu malarskiego 1920+, w ramach którego tworzy alternatywne uniwersum polskiej armii, miast i wsi z okresu międzywojennego. Niesamowite obrazy Jakuba Różalskiego i ich nieoczywisty przekaz budzący niepokój, często grozę, znajdują odzwierciedlenie w historiach stworzonych przez znakomitych autorów. W Innych światach przeczytacie opowiadania następujących autorów: Sylwia Chutnik, Jacek Dukaj, Aneta Jadowska, Anna Kańtoch, Jakub Małecki, Remigiusz Mróz, Łukasz Orbitowski, Robert J. Szmidt, Aleksandra Zielińska, Jakub Żulczyk.

Inne światy - okładka
Źródło: SQN

KM/H

Komiks zawierający pierwszych pięć zeszytów serii ze scenariuszem Marka Millara i rysunkami Duncana Fegredo. Jest to historia Roscoe i jego przyjaciół, którzy, dorastając w Detroit, nie mieli łatwego życia. Los zaczął im sprzyjać, kiedy w ich ręce trafił narkotyk o nazwie KM/H. Te niezwykłe tabletki, które umożliwiają poruszanie się z nadludzką prędkością, stają się dla Roscoe i jego towarzyszy niepowtarzalną okazją.

Trish Cook - W blasku nocy

W blasku nocy to zekranizowana obyczajowa powieść dla młodzieży. Siedemnastoletnia Katie cierpi na rzadką chorobę. Nawet najsłabsze promienie słońca są dla niej śmiertelnie niebezpieczne. Całe dnie spędza w domu, w towarzystwie taty i najlepszej (no dobrze, jedynej) przyjaciółki. Prawdziwe życie Katie zaczyna się w nocy – dopiero wtedy opuszcza swój pokój i wymyka się na pobliski dworzec kolejowy, by grać na gitarze dla przechodzących podróżnych. Charlie Reed jest byłą gwiazdą sportu i nie ma najmniejszego pojęcia, w jakim kierunku potoczy się jego życie. To właśnie jego Katie codziennie obserwuje z okna swego pokoju, skrycie marząc o spotkaniu. Pewnej nocy, gdy dziewczyna jak zwykle gra na gitarze, Charlie wreszcie ją dostrzega.

W blasku nocy - okładka
Źródło: Jaguar

Lanfuest w kosmosie

Świat Troy i zamieszkujący go bohaterowie znany jest już z wielu komiksowych perypetii, ale tą serią wkraczają w nowy wymiar przygody. Lanfeust z niezdarnego pomocnika kowala stał się najpotężniejszym człowiekiem w świecie Troy i od tej pory dysponuje nieograniczoną mocą. Razem z trollem Hebiusem dostają szansę przeżycia czegoś, o czym nawet nie śnili. Na pokładzie statku kosmicznego z odległej planety przybywa agentka i proponuje im zwiedzenie całego wszechświata. Bohaterowie wyruszają w poszukiwaniu niezwykłej przygody, a wraz z nimi – C’ixi, narzeczona Lanfeusta, i… niebezpieczny Thanos. Opuszczają Troy i odkrywają, że w odległych światach przeznaczony jest im los herosów mogących decydować o przyszłości całej galaktyki. Na swojej drodze spotykają straszliwe bestie z odległych zakątków kosmosu, ale także istoty szlachetne, choć niezbyt urodziwe. Lanfeust pozna również pewną tajemnicę sprzed tysiącleci… Na razie ukazał się pierwszy tom serii.

Jakub Ćwiek - Stróże

Jakub Ćwiek powraca do swojej najsłynniejszej serii, czyli świata Kłamcy. Stróże są spin-offem, ale czytelnicy odnajdą w niej wiele znanych elementów i postaci. Opis brzmi następująco:
Na początku zasady były proste. Każdy człowiek wierzący w Boga dostawał anioła stróża, a gdy się do niego modlił, ten zyskiwał moc, by udzielić mu swego nadprzyrodzonego wsparcia. Potem jednak wszystko się skomplikowało – ludzi zaczęło przybywać błyskawicznie, ale liczba aniołów stróżów pozostawała stała i wkrótce niewystarczająca. W dodatku Wszechmogący na do widzenia zostawił garść bardzo rygorystycznych zasad. Skrzydlaci, żeby przetrwać i dalej wykonywać swoją pracę, musieli się nauczyć kombinować. A od kiedy pojawił się wśród nich Loki, nordycki bóg oszustów i kłamców, anielskie kombinatorstwo weszło na wyższy poziom. Wtedy niezbędne okazało się stworzenie nowej jednostki do spraw kontroli anielskich nadużyć. Jej organem wykonawczym stała się: W.I.N.A. Wydział Interwencyjny Nadzoru Anielskiego.

Stróże - okładka
Źródło: SQN

James S.A. Corey - cykl Expanse

Pierwsze podeście do wydawania serii Exapanse w Polsce zakończyło się niepowodzeniem, co jest zaskakujące,  bo to bardzo dobra seria SF - czego dowodem jest chociażby dobrze przyjęty serial The Expanse. Kilka miesięcy temu Wydawnictwo Mag zaczęło wydawać powieści Jamesa S.A. Coreya. Tym razem odbiór wśród czytelników był znacznie lepszy, a kolejne tomy mają ukazywać się w regularnych odstępach - a jest co wydawać, bo na Zachodzie w tym roku ma się ukazać już ósmy tom. Na razie dla polskich czytelników dostępne są Przebudzenie lewiatanaWojna Kalibana, jesienią mają się ukazać Wrota Abaddona.

Aneta Jadowska - Diabelski Młyn

Trzecim tom przygód Nikity, czyli jednej z serii Anety Jadowskiej stworzonych w ramach Thornverse. Powieści te utrzymane są w konwencji urban fantasy. Tym razem wszystkie ścieżki prowadzą bohaterów do Archiwum. Czy któraś wiedzie z powrotem do domu? Robin nie pamięta swojej przeszłości, ale Nikita znalazła sposób, by to zmienić. Nie będzie to proste, ale czy coś w ich życiu takie jest? Nikita i Robin ruszają w niebezpieczną podróż przez Bezdroża, by dotrzeć do źródeł tajemnicy – miejsca, które skrywa wszystkie sekrety Zakonu Cieni. By się tam znaleźć, potrzebują pomocy Cygańskiego Księcia i jego taboru, bo tylko magia Niespokojnych pozwoli im przeżyć zetknięcie z mroczną magią Bezdroży i Rubieży. W zamian muszą pomóc taborowi uruchomić Lunapark i ożywić niesamowity Diabelski Młyn. A gdy we wszystko postanawiają się wmieszać nordyccy bogowie, berserk oraz młodociany smok, wiadomo już, że Robina i Nikitę czeka szalona i zaskakująca przygoda.

Strony:
  • 1 (current)
  • 2

Źródło: fot. pixbay.com / congerdesign

 

 

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

 

 

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Channing Tatum

Channing Tatum

ur. 1980, kończy 39 lat

Ivana Milicevic

Ivana Milicevic

ur. 1974, kończy 45 lat

Amit Shah

Amit Shah

ur. 1981, kończy 38 lat

Pablo Schreiber

Pablo Schreiber

ur. 1978, kończy 41 lat

Stana Katic

Stana Katic

ur. 1978, kończy 41 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV