Książki i komiksy na lato – nasze propozycje
Wakacje już w pełni, ale pogoda nas nie rozpieszcza. Niezależnie jednak od aury podczas wakacji warto sięgnąć po dobrą książkę lub komiks. Zobaczcie nasze propozycje.
Wakacje już w pełni, ale pogoda nas nie rozpieszcza. Niezależnie jednak od aury podczas wakacji warto sięgnąć po dobrą książkę lub komiks. Zobaczcie nasze propozycje.
Rat Queens #1: Magią i maskarą
Utrzymana w konwencji fantasy seria fantasy o grupie bohaterek, zaprawiona humorem i odrobiną absurdu. Dzieje się dużo, jest sporo śmiechu i gry z konwencją. Wydawca tak przedstawia Rat Queens: Co się stanie gdy połączymy Buffy z Tank Girl, rozmnożymy i umieścimy w świecie Władcy Pierścieni? Powstaną Rat Queens, czyli pijące na umór, brutalne i wulgarne panny do wynajęcia, za złoto lub gorzałę eliminujące wszelkie okoliczne abominacje. Epicka, mroczna, pełna czarnego humoru seria fantasy, w której zakochacie się bez pamięci.
Remigiusz Mróz - Hashtag
Remigiusz Mróz przygotował na lato nową propozycję, tym razem nieco odmienną od jego wcześniejszych książek. Wydawca w ten sposób przedstawia Hashtag:
„Twoja paczka już na ciebie czeka! – brzmiała wiadomość, która wydawała się zwykłą pomyłką. Tesa nie spodziewała się żadnej przesyłki, niczego nie zamawiała w sieci – a nawet gdyby to zrobiła, z pewnością nie wybrałaby dostawy do paczkomatu. Jeśli nie musiała, nie wychodziła z domu. Postanowiła jednak sprawdzić tajemniczą przesyłkę – i okazało się to największym błędem, jaki kiedykolwiek popełniła. Wpadła bowiem w spiralę zdarzeń, która miała zupełnie odmienić jej życie… Gdy Tesa na nowo odkrywa swoją przeszłość, przez media społecznościowe przetacza się nowy trend. Kolejni internauci zamieszczają wpisy z hashtagiem #apsyda. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że osoby te od lat uznawane były za zaginione…
Michael J. Sullivan - seria Kroniki Riyrii
Propozycja dla fanów fantasy preferujących lżejsze, przygodowe fabuły w klimatach fantasy. Pierwszego sierpnia mają się jednocześnie ukazać trzy tomy serii Kroniki Riyrii. Akcja powieści The Crown Tower, The Rose and the Thorn oraz The Death of Dulgath dzieje się w tych samych realiach, co wcześniej wydawanych w naszym kraju powieści Sullivana. Opis pierwszego tomu brzmi następująco:
Hadrian Blackwater, wojownik, który nie ma o co walczyć, zostaje zmuszony do współpracy z Royce’em Melbornem, złodziejem i zabójcą, który nie ma nic do stracenia. Wynajęci przez starego czarodzieja wspólnie muszą ukraść skarb, którego nikt inny nie zdoła dosięgnąć. Wieża Koronna to niezdobyta budowla, pozostałość z największej fortecy, jaką kiedykolwiek wzniesiono i skarbiec najcenniejszych przedmiotów w królestwie. Jednak nie o złoto czy klejnoty chodzi czarodziejowi i jeśli tylko sprawi, że dwaj bohaterowie nie pozabijają się, to być może zdołają zdobyć dla niego upragniony skarb.
Wojciech Chmierlarz - Żmijowisko
Popularny polski autor kryminałów tym razem nieco zmienił gatunek i napisał thriller. Żmijowisko to opowieść o tragedii, która niszczy. O rodzinie, która musi stawić czoło próbie przekraczającej ludzkie wyobrażenia. Uczuciach, które trwają pomimo mijających lat i nie niosą pocieszenia. Zdradzie, bólu i miłości. Strachu, zbrodni i karze. O tym, ile jesteśmy w stanie zrobić dla naszych dzieci i jak wiele nas to kosztuje.
Sędzia Dredd. Kompletne akta
Propozycja dla fanów Sędziego Dredda. W otwierającym tomie Kompletnych Akt zamieszczono pierwsze historie, w których pojawił się Dredd. Dzięki temu można poznać korzenie tej postaci i prześledzić jej rozwój na przestrzeni lat. Od ponad czterech dekad bohater ten jest ważnym elementem brytyjskiego rynku komiksowego. Jest sędzią, sądem i katem w jednej osobie – nie znającym litości stróżem prawa z odległej przyszłości. Żelazną ręką dba o porządek na ulicach Mega-City One.
Dan Simmons - The Terror
Co prawda do tej pory lato nas nie rozpieszcza, ale nie jest powiedziane, że jeszcze słońce w tym roku nie przygrzeje - a wtedy chętnie przeniesiemy się, nawet za sprawą lektury, w znacznie chłodniejsze rejony. The Terror w formie serialu powieść Dana Simmonsa o wyprawie poszukującej drogi wodnej pomiędzy dwoma oceanami na skutych lodem rubieżach Ameryki Północnej wywoła ciarki na plecach nie tylko mroźnym klimatem, ale także domieszką elementów grozy oraz opisami brutalnej rzeczywistości, w jakiej znalazła się załoga uwięzionych w lodzie statków.
Reed Tucker - Slugfest: Inside the Epic, 50-year Battle between Marvel and DC
Książka Reeda Tuckera przedstawia rywalizację pomiędzy dwoma komiksowymi gigantami. DC rozpoczęło modę na superbohaterów tworząc w 1938 roku Supermana a zaraz po nim Batmana i Wonder Woman. Komiksy o Wielkiej Trójcy sprzedawały się w milionach egzemplarzy rocznie i ukształtowały wyobraźnię całego pokolenia… siedmiolatków. Bo dopóki do gry w latach 60. nie wszedł mało znany wydawca, niejaki Marvel, komiksy były zajęciem niegodnym dorosłych, a nawet młodzieży. Odtąd wszystko się zmieniło: DC reprezentowało Amerykę Eisenhowera, Marvelowi było bliżej do Kennedy’ego. Marvel był młodszy, modniejszy i prawdopodobnie spał z twoją dziewczyną. Ale to DC miało najsłynniejszych herosów. Wojna wisiała w powietrzu. W kolejnych latach Marvel stworzył Avengers, Hulka, Spider-Mana, X-Men i Iron Mana. „Marvel czy DC?” stało się dla fanów pytaniem tożsamościowym.
- 1
- 2 (current)
Źródło: fot. pixbay.com / congerdesign
Dzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1962, kończy 62 lat
ur. 1968, kończy 56 lat
ur. 1988, kończy 36 lat
ur. 1980, kończy 44 lat
ur. 1965, kończy 59 lat