Książki i komiksy na lato – nasze propozycje
Wakacje już w pełni, ale pogoda nas nie rozpieszcza. Niezależnie jednak od aury podczas wakacji warto sięgnąć po dobrą książkę lub komiks. Zobaczcie nasze propozycje.
Wakacje już w pełni, ale pogoda nas nie rozpieszcza. Niezależnie jednak od aury podczas wakacji warto sięgnąć po dobrą książkę lub komiks. Zobaczcie nasze propozycje.
Rat Queens #1: Magią i maskarą
Utrzymana w konwencji fantasy seria fantasy o grupie bohaterek, zaprawiona humorem i odrobiną absurdu. Dzieje się dużo, jest sporo śmiechu i gry z konwencją. Wydawca tak przedstawia Rat Queens: Co się stanie gdy połączymy Buffy z Tank Girl, rozmnożymy i umieścimy w świecie Władcy Pierścieni? Powstaną Rat Queens, czyli pijące na umór, brutalne i wulgarne panny do wynajęcia, za złoto lub gorzałę eliminujące wszelkie okoliczne abominacje. Epicka, mroczna, pełna czarnego humoru seria fantasy, w której zakochacie się bez pamięci.
Remigiusz Mróz - Hashtag
Remigiusz Mróz przygotował na lato nową propozycję, tym razem nieco odmienną od jego wcześniejszych książek. Wydawca w ten sposób przedstawia Hashtag:
„Twoja paczka już na ciebie czeka! – brzmiała wiadomość, która wydawała się zwykłą pomyłką. Tesa nie spodziewała się żadnej przesyłki, niczego nie zamawiała w sieci – a nawet gdyby to zrobiła, z pewnością nie wybrałaby dostawy do paczkomatu. Jeśli nie musiała, nie wychodziła z domu. Postanowiła jednak sprawdzić tajemniczą przesyłkę – i okazało się to największym błędem, jaki kiedykolwiek popełniła. Wpadła bowiem w spiralę zdarzeń, która miała zupełnie odmienić jej życie… Gdy Tesa na nowo odkrywa swoją przeszłość, przez media społecznościowe przetacza się nowy trend. Kolejni internauci zamieszczają wpisy z hashtagiem #apsyda. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że osoby te od lat uznawane były za zaginione…
Michael J. Sullivan - seria Kroniki Riyrii
Propozycja dla fanów fantasy preferujących lżejsze, przygodowe fabuły w klimatach fantasy. Pierwszego sierpnia mają się jednocześnie ukazać trzy tomy serii Kroniki Riyrii. Akcja powieści The Crown Tower, The Rose and the Thorn oraz The Death of Dulgath dzieje się w tych samych realiach, co wcześniej wydawanych w naszym kraju powieści Sullivana. Opis pierwszego tomu brzmi następująco:
Hadrian Blackwater, wojownik, który nie ma o co walczyć, zostaje zmuszony do współpracy z Royce’em Melbornem, złodziejem i zabójcą, który nie ma nic do stracenia. Wynajęci przez starego czarodzieja wspólnie muszą ukraść skarb, którego nikt inny nie zdoła dosięgnąć. Wieża Koronna to niezdobyta budowla, pozostałość z największej fortecy, jaką kiedykolwiek wzniesiono i skarbiec najcenniejszych przedmiotów w królestwie. Jednak nie o złoto czy klejnoty chodzi czarodziejowi i jeśli tylko sprawi, że dwaj bohaterowie nie pozabijają się, to być może zdołają zdobyć dla niego upragniony skarb.
Wojciech Chmierlarz - Żmijowisko
Popularny polski autor kryminałów tym razem nieco zmienił gatunek i napisał thriller. Żmijowisko to opowieść o tragedii, która niszczy. O rodzinie, która musi stawić czoło próbie przekraczającej ludzkie wyobrażenia. Uczuciach, które trwają pomimo mijających lat i nie niosą pocieszenia. Zdradzie, bólu i miłości. Strachu, zbrodni i karze. O tym, ile jesteśmy w stanie zrobić dla naszych dzieci i jak wiele nas to kosztuje.
Sędzia Dredd. Kompletne akta
Propozycja dla fanów Sędziego Dredda. W otwierającym tomie Kompletnych Akt zamieszczono pierwsze historie, w których pojawił się Dredd. Dzięki temu można poznać korzenie tej postaci i prześledzić jej rozwój na przestrzeni lat. Od ponad czterech dekad bohater ten jest ważnym elementem brytyjskiego rynku komiksowego. Jest sędzią, sądem i katem w jednej osobie – nie znającym litości stróżem prawa z odległej przyszłości. Żelazną ręką dba o porządek na ulicach Mega-City One.
Dan Simmons - The Terror
Co prawda do tej pory lato nas nie rozpieszcza, ale nie jest powiedziane, że jeszcze słońce w tym roku nie przygrzeje - a wtedy chętnie przeniesiemy się, nawet za sprawą lektury, w znacznie chłodniejsze rejony. The Terror w formie serialu powieść Dana Simmonsa o wyprawie poszukującej drogi wodnej pomiędzy dwoma oceanami na skutych lodem rubieżach Ameryki Północnej wywoła ciarki na plecach nie tylko mroźnym klimatem, ale także domieszką elementów grozy oraz opisami brutalnej rzeczywistości, w jakiej znalazła się załoga uwięzionych w lodzie statków.
Reed Tucker - Slugfest: Inside the Epic, 50-year Battle between Marvel and DC
Książka Reeda Tuckera przedstawia rywalizację pomiędzy dwoma komiksowymi gigantami. DC rozpoczęło modę na superbohaterów tworząc w 1938 roku Supermana a zaraz po nim Batmana i Wonder Woman. Komiksy o Wielkiej Trójcy sprzedawały się w milionach egzemplarzy rocznie i ukształtowały wyobraźnię całego pokolenia… siedmiolatków. Bo dopóki do gry w latach 60. nie wszedł mało znany wydawca, niejaki Marvel, komiksy były zajęciem niegodnym dorosłych, a nawet młodzieży. Odtąd wszystko się zmieniło: DC reprezentowało Amerykę Eisenhowera, Marvelowi było bliżej do Kennedy’ego. Marvel był młodszy, modniejszy i prawdopodobnie spał z twoją dziewczyną. Ale to DC miało najsłynniejszych herosów. Wojna wisiała w powietrzu. W kolejnych latach Marvel stworzył Avengers, Hulka, Spider-Mana, X-Men i Iron Mana. „Marvel czy DC?” stało się dla fanów pytaniem tożsamościowym.
- 1
- 2 (current)
Źródło: fot. pixbay.com / congerdesign
Kalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1965, kończy 59 lat
ur. 1984, kończy 40 lat
ur. 1967, kończy 57 lat
ur. 1989, kończy 35 lat
ur. 1988, kończy 36 lat