Przeczytaj w weekend

Little Nightmares – fragment rozgrywki i wrażenia

Zbliża się kolejna premiera tego miesiąca, tym razem jest to gra Little Nightmares. Odwiedziliśmy siedzibę firmy Cenega, by zapoznać się z tym tytułem.

Zbliża się kolejna premiera tego miesiąca, tym razem jest to gra Little Nightmares. Odwiedziliśmy siedzibę firmy Cenega, by zapoznać się z tym tytułem.

Aleksander Mazanek

Aleksander Mazanek

Gra Little Nightmares to platformówka. Daleko jej jednak do kolorowego Rayman Legends, natomiast nieuchronnie nasuwa mi się skojarzenie z Heart of Darkness czy też Limbo. To mroczny, psychodeliczny horror, który nie raz i nie dwa zostawi Was w poczuciu bezsilności.

Fabuła skupia się na historii Six, małej dziewczynki uwięzionej w Paszczy – tajemniczym podwodnym resorcie dla najbogatszych. To miejsce pełne fizycznie i mentalnie wypaczonych ludzi oraz innych stworów, których nie dane mi było na pokazie zobaczyć. Naszej bohaterce w wydostaniu się z tego koszmarnego miejsca pomaga zapalniczka oraz przeróżne przedmioty, służące choćby do wciskania zbyt wysoko umieszczonych guzików, czy też odwracania uwagi przeciwników, bo o otwartej walce z nimi nie ma w ogóle mowy.

Sami zobaczcie na materiale poniżej, jak wygląda fragment wędrówki Six przez zakamarki Paszczy.

Jak widzicie, graficznie może nie ma szału, ale jest miła dla oka i klimatyczna. Udźwiękowienie nie pozostawia wiele do życzenia, zresztą odgłosy otoczenia, jak i muzyka grają w tej produkcji ważną rolę i robią to dobrze.

Powiem wprost, Little Nightmares to przyjemna, niszowa gra, która ma szansę zaistnieć na dłużej w naszej pamięci. Trzymam kciuki, żeby udało jej się wcisnąć pomiędzy wszechobecne produkcje AAA i znaleźć sobie wiernych fanów.

Źródło: fot. Cenega

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV