Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

http://bs.serving-sys.com/serving/adServer.bs?cn=display&c=19&mc=imp&pli=26632444&PluID=0&ord=1542149462.6683&rtu=-1
 

Mark Hamill to nie tylko Luke Skywalker. Zestawienie ról dubbingowych

Oczywiście rola, w której Mark Hamill podróżuje po galaktyce i walczy mieczem świetlnym, jest najbardziej znana w dorobku aktora, ale jego popularność to także wiele znakomitych ról głosowych.

Przygoda Marka Hamilla z dubbingiem rozpoczęła się pod koniec lat 70. W tym czasie podkładał swój głos pod okazałą liczbę bohaterów, dzięki czemu także rozwijał swoje umiejętności operowania najpiękniejszym instrumentem człowieka. Poniżej zestawienie najciekawszych i najbardziej charakterystycznych ról aktora:

Nausicaä z Doliny Wiatru – Burmistrz Pejite

Zaczniemy od jednej z pierwszych większych ról Marka Hamilla, który dostąpił zaszczytu podkładania głosu pod jedną z postaci w filmie Nausicaä z Doliny Wiatru. W zrealizowanym dziele przez legendarnego Hayao Miyazakiego, Hamill wcielił się w Burmistrza Pejite. Zaraz po tej produkcji, ponownie pracował przy kolejnym obrazie Studia Ghibli pt. Laputa - podniebny zamek. Tam dostał też większą rolę i wcielił się w postać Muska.

Batman – Joker

Rola Marka Hamilla w tym serialu porównywalna jest z popularnością Luke’a Skywalkera. Aktor podłożył tutaj bowiem głos pod największego przeciwnika Batmana, którym jest oczywiście Joker. Hamill nadał tej postaci jeszcze więcej charakteru dzięki swojej barwie głosu i niezwykle charakterystycznym  śmiechu. Nic więc dziwnego, że Hamill towarzyszy tej postaci przy kolejnych projektach i po popularnym serialu z lat 90. przyszły kolejne twory, także z grami wideo na czele, gdzie także podkładał głos pod Jokera.

The Incredible Hulk – Gargulec

Okazuje się, że Mark Hamill to nie tylko jeden z najbardziej znanych złoczyńców DC.  Aktor zaliczył też swój debiut w jednej z produkcji należących do świata Marvela. W serialu animowanym The Incredible Hulk aktor podłożył głos pod mało rozwiniętego intelektualnie Gargulca.

Scooby Doo: Na wyspie Zombie – Snakebite Scruggs

Mark Hamill ma też wiele wspólnego z franczyzą Scooby-Doo, gdzie podkładał głosy pod rożnych bohaterów w kilku długometrażowych animacjach. W Scooby Doo: Na wyspie Zombie wcielił się w mniej istotną postać Snakebite’a Scruggsa, a także podkładał głos pod Steve’a w Scooby Doo i najeźdźcy z kosmosu.

Dzięciołek Woody – nowe przygody – Buzz Buzzard

Jeśli zastanawiacie się, kogo obsadzić w roli antagonisty, to Mark Hamill jest do tego stworzony. Po Jokerze wcielił się w kolejnego złoczyńcę, którym jest Buzz Buzzard, uprzykrzający życie spokojnemu dzięciołowi Woody’emu.

Józef – władca snów – Juda

Hamill podkładał również głos w filmie animowanym Józef – władca snów, który trafił do kinowej dystrybucji. Zagrał u boku Bena Afflecka, który podkładał głos pod Józefa, zaś Hamill wcielił się w Judę.

Źródło: Zdjęcie główne: Źródło: Gavin Bond
Strony: 12

Najlepsze z 24h

Wiktor Fisz
-

Cameo Stana Lee: filmy, gry i…

Stan Lee to ikona popkultury – chyba nikt nie ma co do tego wątpliwości. Twórca…

Piotr Piskozub
-

Tajne Wojny jako fundament 4. fazy…

Na polskim rynku właśnie debiutuje komiksowy event Tajne Wojny. Składa się tak, że może on…

Michalina Reda
-

Stan Lee nie żyje – gwiazdy…

Stan Lee, twórca komiksów Marvela, zmarł wczoraj w wieku 95 lat. Na wiadomość o jego…

Michalina Reda
Plotka
-

Czarna Wdowa – kto głównym złoczyńcą…

Czarna Wdowa to zapowiedziany solowy film o superbohaterce MCU. W sieci pojawiły się nowe pogłoski…

Adam Siennica
-

Gra o tron – wiemy, kiedy…

Gra o tron powróci w 2019 roku. Teraz HBO oficjalnie ogłosiło w jakim miesiącu odbędzie…

Adam Siennica
-

Stan Lee – cameo w nowych…

Stan Lee zmarł 12.11.2018 roku, pogrążając świat popkultury w żałobie. Dużo osób znało legendę komiksu…

Co o tym sądzisz?