Przeczytaj w weekend

Mark Hamill to nie tylko Luke Skywalker. Zestawienie ról dubbingowych

Oczywiście rola, w której Mark Hamill podróżuje po galaktyce i walczy mieczem świetlnym, jest najbardziej znana w dorobku aktora, ale jego popularność to także wiele znakomitych ról głosowych.

Oczywiście rola, w której Mark Hamill podróżuje po galaktyce i walczy mieczem świetlnym, jest najbardziej znana w dorobku aktora, ale jego popularność to także wiele znakomitych ról głosowych.

Przygoda Mark Hamill z dubbingiem rozpoczęła się pod koniec lat 70. W tym czasie podkładał swój głos pod okazałą liczbę bohaterów, dzięki czemu także rozwijał swoje umiejętności operowania najpiękniejszym instrumentem człowieka. Poniżej zestawienie najciekawszych i najbardziej charakterystycznych ról aktora:

Kaze no tani no Naushika - Burmistrz Pejite

Zaczniemy od jednej z pierwszych większych ról Marka Hamilla, który dostąpił zaszczytu podkładania głosu pod jedną z postaci w filmie Nausicaä z Doliny Wiatru. W zrealizowanym dziele przez legendarnego Hayao Miyazakiego, Hamill wcielił się w Burmistrza Pejite. Zaraz po tej produkcji, ponownie pracował przy kolejnym obrazie Studia Ghibli pt. Tenkû no shiro Rapyuta. Tam dostał też większą rolę i wcielił się w postać Muska.

Batman: The Animated Series - Joker

Rola Marka Hamilla w tym serialu porównywalna jest z popularnością Luke'a Skywalkera. Aktor podłożył tutaj bowiem głos pod największego przeciwnika Batmana, którym jest oczywiście Joker. Hamill nadał tej postaci jeszcze więcej charakteru dzięki swojej barwie głosu i niezwykle charakterystycznym  śmiechu. Nic więc dziwnego, że Hamill towarzyszy tej postaci przy kolejnych projektach i po popularnym serialu z lat 90. przyszły kolejne twory, także z grami wideo na czele, gdzie także podkładał głos pod Jokera.

The Incredible Hulk - Gargulec

Okazuje się, że Mark Hamill to nie tylko jeden z najbardziej znanych złoczyńców DC.  Aktor zaliczył też swój debiut w jednej z produkcji należących do świata Marvela. W serialu animowanym The Incredible Hulk aktor podłożył głos pod mało rozwiniętego intelektualnie Gargulca.

Scooby Doo: Na wyspie Zombie - Snakebite Scruggs

Mark Hamill ma też wiele wspólnego z franczyzą Scooby-Doo, gdzie podkładał głosy pod rożnych bohaterów w kilku długometrażowych animacjach. W Scooby Doo: Na wyspie Zombie wcielił się w mniej istotną postać Snakebite'a Scruggsa, a także podkładał głos pod Steve'a w Scooby Doo i najeźdźcy z kosmosu.

Dzięciołek Woody - nowe przygody - Buzz Buzzard

Jeśli zastanawiacie się, kogo obsadzić w roli antagonisty, to Mark Hamill jest do tego stworzony. Po Jokerze wcielił się w kolejnego złoczyńcę, którym jest Buzz Buzzard, uprzykrzający życie spokojnemu dzięciołowi Woody'emu.

Józef - władca snów - Juda

Hamill podkładał również głos w filmie animowanym Józef - władca snów, który trafił do kinowej dystrybucji. Zagrał u boku Bena Afflecka, który podkładał głos pod Józefa, zaś Hamill wcielił się w Judę.

Strony:
  • 1 (current)
  • 2

Źródło: Zdjęcie główne: Źródło: Gavin Bond

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV