Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Mark Hamill to nie tylko Luke Skywalker. Zestawienie ról dubbingowych

Oczywiście rola, w której Mark Hamill podróżuje po galaktyce i walczy mieczem świetlnym, jest najbardziej znana w dorobku aktora, ale jego popularność to także wiele znakomitych ról głosowych.

Przygoda Marka Hamilla z dubbingiem rozpoczęła się pod koniec lat 70. W tym czasie podkładał swój głos pod okazałą liczbę bohaterów, dzięki czemu także rozwijał swoje umiejętności operowania najpiękniejszym instrumentem człowieka. Poniżej zestawienie najciekawszych i najbardziej charakterystycznych ról aktora:

Nausicaä z Doliny Wiatru – Burmistrz Pejite

Zaczniemy od jednej z pierwszych większych ról Marka Hamilla, który dostąpił zaszczytu podkładania głosu pod jedną z postaci w filmie Nausicaä z Doliny Wiatru. W zrealizowanym dziele przez legendarnego Hayao Miyazakiego, Hamill wcielił się w Burmistrza Pejite. Zaraz po tej produkcji, ponownie pracował przy kolejnym obrazie Studia Ghibli pt. Laputa - podniebny zamek. Tam dostał też większą rolę i wcielił się w postać Muska.

Batman – Joker

Rola Marka Hamilla w tym serialu porównywalna jest z popularnością Luke’a Skywalkera. Aktor podłożył tutaj bowiem głos pod największego przeciwnika Batmana, którym jest oczywiście Joker. Hamill nadał tej postaci jeszcze więcej charakteru dzięki swojej barwie głosu i niezwykle charakterystycznym  śmiechu. Nic więc dziwnego, że Hamill towarzyszy tej postaci przy kolejnych projektach i po popularnym serialu z lat 90. przyszły kolejne twory, także z grami wideo na czele, gdzie także podkładał głos pod Jokera.

The Incredible Hulk – Gargulec

Okazuje się, że Mark Hamill to nie tylko jeden z najbardziej znanych złoczyńców DC.  Aktor zaliczył też swój debiut w jednej z produkcji należących do świata Marvela. W serialu animowanym The Incredible Hulk aktor podłożył głos pod mało rozwiniętego intelektualnie Gargulca.

Scooby Doo: Na wyspie Zombie – Snakebite Scruggs

Mark Hamill ma też wiele wspólnego z franczyzą Scooby-Doo, gdzie podkładał głosy pod rożnych bohaterów w kilku długometrażowych animacjach. W Scooby Doo: Na wyspie Zombie wcielił się w mniej istotną postać Snakebite’a Scruggsa, a także podkładał głos pod Steve’a w Scooby Doo i najeźdźcy z kosmosu.

Dzięciołek Woody – nowe przygody – Buzz Buzzard

Jeśli zastanawiacie się, kogo obsadzić w roli antagonisty, to Mark Hamill jest do tego stworzony. Po Jokerze wcielił się w kolejnego złoczyńcę, którym jest Buzz Buzzard, uprzykrzający życie spokojnemu dzięciołowi Woody’emu.

Józef – władca snów – Juda

Hamill podkładał również głos w filmie animowanym Józef – władca snów, który trafił do kinowej dystrybucji. Zagrał u boku Bena Afflecka, który podkładał głos pod Józefa, zaś Hamill wcielił się w Judę.

Źródło: Zdjęcie główne: Źródło: Gavin Bond
Strony: 12

 

 

Najlepsze z 24h

Norbert Zaskórski
-

Powrót do przeszłości: Zobacz zdjęcia z…

W czerwcu minęło 31 lat od premiery klasyka kina akcji z Arnoldem Schwarzeneggerem w roli…

Michalina Reda
-

Chirurdzy – sezon 15. Zobacz zdjęcia…

Chirurdzy powracają z 15. sezonem. Do sieci trafiły nowe zdjęcia, które zapowiadają, co wydarzy się…

Michalina Reda
-

The Walking Dead – nowe zdjęcia…

Do sieci trafiła garść nowych zdjęć z 9. sezonu The Walking Dead, a także zza…

Wiktor Fisz
-

Najlepsze pierwsze odcinki znanych seriali

Pilotowy odcinek serialu często nadaje ton całej produkcji, stając się najznamienitszym przykładem jej wielkości. Zdarza…

Piotr Piskozub
-

Titans – Batman jednak z większą…

Zdjęcia testowe do serialu Titans mogą sugerować, że ekranowy Batman może odegrać w historii większą…

Piotr Piskozub
-

Kto się boi penisa Batmana? DC…

Okazuje się, że DC postanowiło ocenzurować cyfrową wersję komiksu Batman: Damned, w którym zobaczyliśmy penisa…

Co o tym sądzisz?