Repertuar kin Nowość Program TV

Mark Hamill to nie tylko Luke Skywalker. Zestawienie ról dubbingowych

Oczywiście rola, w której Mark Hamill podróżuje po galaktyce i walczy mieczem świetlnym, jest najbardziej znana w dorobku aktora, ale jego popularność to także wiele znakomitych ról głosowych.

Przygoda Marka Hamilla z dubbingiem rozpoczęła się pod koniec lat 70. W tym czasie podkładał swój głos pod okazałą liczbę bohaterów, dzięki czemu także rozwijał swoje umiejętności operowania najpiękniejszym instrumentem człowieka. Poniżej zestawienie najciekawszych i najbardziej charakterystycznych ról aktora:

Nausicaä z Doliny Wiatru – Burmistrz Pejite

Zaczniemy od jednej z pierwszych większych ról Marka Hamilla, który dostąpił zaszczytu podkładania głosu pod jedną z postaci w filmie Nausicaä z Doliny Wiatru. W zrealizowanym dziele przez legendarnego Hayao Miyazakiego, Hamill wcielił się w Burmistrza Pejite. Zaraz po tej produkcji, ponownie pracował przy kolejnym obrazie Studia Ghibli pt. Laputa - podniebny zamek. Tam dostał też większą rolę i wcielił się w postać Muska.

Batman – Joker

Rola Marka Hamilla w tym serialu porównywalna jest z popularnością Luke’a Skywalkera. Aktor podłożył tutaj bowiem głos pod największego przeciwnika Batmana, którym jest oczywiście Joker. Hamill nadał tej postaci jeszcze więcej charakteru dzięki swojej barwie głosu i niezwykle charakterystycznym  śmiechu. Nic więc dziwnego, że Hamill towarzyszy tej postaci przy kolejnych projektach i po popularnym serialu z lat 90. przyszły kolejne twory, także z grami wideo na czele, gdzie także podkładał głos pod Jokera.

The Incredible Hulk – Gargulec

Okazuje się, że Mark Hamill to nie tylko jeden z najbardziej znanych złoczyńców DC.  Aktor zaliczył też swój debiut w jednej z produkcji należących do świata Marvela. W serialu animowanym The Incredible Hulk aktor podłożył głos pod mało rozwiniętego intelektualnie Gargulca.

Scooby Doo: Na wyspie Zombie – Snakebite Scruggs

Mark Hamill ma też wiele wspólnego z franczyzą Scooby-Doo, gdzie podkładał głosy pod rożnych bohaterów w kilku długometrażowych animacjach. W Scooby Doo: Na wyspie Zombie wcielił się w mniej istotną postać Snakebite’a Scruggsa, a także podkładał głos pod Steve’a w Scooby Doo i najeźdźcy z kosmosu.

Dzięciołek Woody – nowe przygody – Buzz Buzzard

Jeśli zastanawiacie się, kogo obsadzić w roli antagonisty, to Mark Hamill jest do tego stworzony. Po Jokerze wcielił się w kolejnego złoczyńcę, którym jest Buzz Buzzard, uprzykrzający życie spokojnemu dzięciołowi Woody’emu.

Józef – władca snów – Juda

Hamill podkładał również głos w filmie animowanym Józef – władca snów, który trafił do kinowej dystrybucji. Zagrał u boku Bena Afflecka, który podkładał głos pod Józefa, zaś Hamill wcielił się w Judę.

Źródło: Zdjęcie główne: Źródło: Gavin Bond
Strony: 12

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – zdjęcia zabawek…

Do sieci trafiły kolejne materiały promujące Avengers: Koniec gry. Premiera w kwietniu.

Michalina Reda
-

Gra o tron – buty Adidasa…

Adidas wypuścił na amerykański rynek serię butów inspirowanych serialem Gra o tron. Zobaczcie oficjalne zdjęcia.

Michalina Reda
-

Shazam! – są pierwsze recenzje. Krytycy…

Shazam! wejdzie na ekrany kin w przyszłym miesiącu a do sieci spłynęły już pierwsze -…

Adam Siennica
-

The Walking Dead – będzie zaskoczenie…

Oficjalny Twitter The Walking Dead wrzucił zapowiedź odcinka, nawiązując do kultowego wydarzenia z serialu Gra…

Michalina Reda
-

Hellboy – dlaczego powstał reboot? Nowe…

Hellboy to nadchodzący film z Davidem Harbourem w roli głównej. Dziennikarze portalu Comicbook byli na…

Michalina Reda
-

Fan Gwiezdnych Wojen ma protezę inspirowaną…

Mark Hamill osobiście pogratulował na Twitterze nastolatkowi, który pochwalił się sztuczną bioniczną ręką inspirowaną BB-8.…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.