Przeczytaj w weekend

Najciekawsze gry niezależne z premierą w 2017 roku

Gry niezależne przestają być kojarzone z niewielkimi produkcjami tworzonymi w garażu przez grupki pasjonatów. Coraz częściej są to bardzo ambitne produkcje, które sprzedają się w setkach tysięcy egzemplarzy i cieszą się ogromną popularnością. Postanowiliśmy przyjrzeć się najciekawszym „indykom”, które trafią na rynek w tym roku.

Gry niezależne przestają być kojarzone z niewielkimi produkcjami tworzonymi w garażu przez grupki pasjonatów. Coraz częściej są to bardzo ambitne produkcje, które sprzedają się w setkach tysięcy egzemplarzy i cieszą się ogromną popularnością. Postanowiliśmy przyjrzeć się najciekawszym „indykom”, które trafią na rynek w tym roku.

Rime

Ta niezależna produkcja ma za sobą trudną przeprawę. Twórcy początkowo chcieli nawiązać współpracę z Microsoftem, który nie był nią zainteresowany. Później ogłoszono, że gra będzie produkcją ekskluzywną dla PlayStation 4, jednak i tutaj pojawiły się komplikacje. Ostatecznie po jakimś czasie ogłoszono, że Rime powraca jako gra multiplatformowa  i pojawi się na pecetach, PlayStation 4, Xboksie One oraz nadchodzącym Nintendo Switch.

Sama gra zapowiada się naprawdę interesująco. Będzie to połączenie platformówki z logicznymi zagadkami, a całość utrzymano w bardzo miłej dla oka oprawie graficznej, która nasuwa skojarzenia z filmami animowanymi od Studia Ghibli. Premiera już w maju tego roku.

Hello Neighbor

Horror z bardzo kolorową oprawą graficzną, która przypomina filmy animowane wytwórni Pixar – czy to może się udać? Zdaniem osób, które miały okazję zapoznać się z pierwszymi wersjami Hello Neighbor– jak najbardziej. W grze wcielamy się w człowieka, który chce odkryć sekrety swojego sąsiada i w tym celu wkrada się do jego domu. Nie brakuje tutaj trzymających w napięciu scen oraz bardzo niepokojącego klimatu, który potęgowany jest przez muzykę i efekty dźwiękowe.

Grę można bezpłatnie przetestować – twórcy na swojej stronie zachęcają do pobrania wersji alfa, która pozwala zapoznać się z tym, jak prezentować się tu będzie rozgrywka. Produkcja ta ma zadebiutować latem tego roku.

Crossing Souls

Lata 80., grupa dzieci, tajemnica. Brzmi znajomo? Skojarzenia z serialem Stranger Things wydają się być bardzo na miejscu, bowiem Crossing Souls ma zaoferować podobny klimat. W produkcji mamy mieć sporo zróżnicowanych rzeczy do roboty – począwszy od rozwiązywania zagadek, poprzez walkę z przeciwnikami, a na poszukiwaniu skarbów skończywszy.

Premiera gry została wstępnie zapowiedziana na ten rok, jednak nie ujawniono dokładnej daty debiutu. W najbliższych miesiącach powinniśmy poznać szczegóły.

Death's Gambit

Wydane w 2009 roku Demon's Souls zapoczątkowało powrót mody na wymagające gry, w których łatwo jest zginąć. Dają one jednak mnóstwo satysfakcji przy pokonywaniu kolejnych wyzwań. Poza produkcjami od From Software, co jakiś czas trafiają się też niezależne perełki, takie jak ubiegłoroczne Salt and Sanctuary. W tym roku ma pojawić się kolejna ciekawa gra indie – Death's Gambit, która przypomina przeniesienie pewnych mechanik z Dark Souls do dwuwymiarowego świata.

Trudni przeciwnicy, wielcy bossowie i estetyczna, pixel-artowa grafika – wszystko to ma czekać na graczy w grze od studia White Rabbit, która ma trafić na rynek w ciągu kolejnych 10 miesięcy.

Prey for the Gods

Połączenie Shadow of the Colossus, Tomb Raidera i gier nastawionych na survival – to chyba najlepsze podsumowanie Prey for the Gods. W grze wcielimy się w kobietę, która będzie walczyła o przetrwanie w niesprzyjających warunkach. Nie zabraknie tu również pojedynków z ogromnymi przeciwnikami.

Premiera została wstępnie ustalona na grudzień 2017 roku.

Strony:
  • 1 (current)
  • 2

Źródło: fot. Studio MDHR

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV