Najciekawsze piloty niezrealizowanych seriali
Gdyby ktoś miał kiedyś okazję wejść do magazynu jednej z wielkich stacji telewizyjnych, to znalazłby zapewne masę zakurzonych taśm z serialami, które nigdy nie zostały pokazane i których nikt już nie zobaczy. Wiemy o ich istnieniu dzięki odcinkom pilotażowym, które często bywają pierwszym i ostatnim tchnieniem danej produkcji. Przyjrzyjmy się serialom, które właśnie na tym etapie skończyły swój żywot.
Gdyby ktoś miał kiedyś okazję wejść do magazynu jednej z wielkich stacji telewizyjnych, to znalazłby zapewne masę zakurzonych taśm z serialami, które nigdy nie zostały pokazane i których nikt już nie zobaczy. Wiemy o ich istnieniu dzięki odcinkom pilotażowym, które często bywają pierwszym i ostatnim tchnieniem danej produkcji. Przyjrzyjmy się serialom, które właśnie na tym etapie skończyły swój żywot.
Zombieland
2013, Amazon
Internetowy gigant ma w zwyczaju udostępniać masę pilotażowych odcinków, aby widzowie oceniali i sami decydowali o tym, który serial kontynuować. W 2013 roku jednym z największych faworytów do otrzymania pełnego sezonu był właśnie Zombieland. Wcześniej bardzo ciepło został przyjęty film o tym samym tytule i z gwiazdorską obsadą, m.in. Jessem Eisenbergiem i Woodym Harrelsonem. Dlaczego zatem widzowie zdecydowali się na negatywne oceny odcinka pilotażowego? Wiedzieli, że to nie będzie tak dobre jak film, i chcieli na tym zaprzestać, aby nie zepsuć tej marki.
Wonder Woman
2011, NBC
Pierwsza próba przeniesienia Wonder Woman na mały ekran miała miejsce już w 1974 roku, gdy ukazał się wyłącznie pilot filmu telewizyjnego z Cathy Lee Crosby w roli głównej. Film miał być czymś w rodzaju wstępu do serialu, ale produkcja odbiegała znacznie od tego, co fani znali z komiksów. Telewizja ABC odrzuciła projekt, by rok później wspólnie z Warner Bros. zmienić podejście do postaci Wonder Woman i na zasadzie kooperacji stworzyć kultowy dzisiaj serial z Lyndą Carter w roli głównej. Pierwszy sezon emitowała stacja ABC, a następne dwa CBS. Przez kolejne lata przygody Diany Prince mogli śledzić jedynie czytelnicy komiksów. Dopiero w 2011 NBC dało nam znać o istnieniu Wonder Woman, wypuszczając pilot z Adrianne Palicki w roli głównej, który... Zresztą spójrzcie sami. Na plus można ocenić jedynie wygląd aktorki wcielającej się w główną postać.
Locke & Key
2011, FOX
Pilot powstał na podstawie bestsellerowego komiksu stworzonego przez Joego Hilla. Thriller ten opowiada o trójce dzieciaków będących dozorcami niezwykłej rezydencji Keyhouse. W Keyhouse znajdują się sekretne drzwi, które mają moc transformacji - moc, która całkowicie zmienia tożsamość człowieka. Za produkcję serialu wziął się wielokrotnie nagradzany reżyser Mark Romanek i dwójka scenarzystów, Alex Kurtzman i Roberto Orci. Naprawdę szkoda, że projekt skasowano. Powodem był brak funduszy na dalsze realizowanie tego typu produkcji.
Mulaney
2013, NBC
John Mulaney to całkiem zdolny młody komik. Jego stand-upy ogląda się świetnie, zarówno ze względu na fajny materiał, jak i wdzięczne wykonanie. Serial miał rekordowo kiepskie otwarcie i wiemy już, że nie będzie nowym ulubionym sitcomem Ameryki oraz reszty świata, jest za to jedną z najszybciej skasowanych produkcji ostatnich lat. Mulaney w pilocie sprawia wrażenie jednego wielkiego bałaganu. W 20 minut upchnięto za dużo pomysłów i za dużo postaci. Dobrym aktorom nie dano szansy się wykazać, słabsi nie istnieją i już nie zaistnieją. Chemii w obsadzie nie ma żadnej. Publika ryczy śmiechem, ale trudno powiedzieć czemu. Nie ma tu nic zabawnego ani odkrywczego.
Beverly Hills Cop
2013, CBS
Serial miał czerpać z popularności filmowej serii z lat 80., w której w tytułowego gliniarza z Beverly Hills wcielił się Eddie Murphy. Pomysł na serialową kontynuację chyba nie był głupi, bo wiele stacji starało się o prawa do jej realizacji, kiedy jednak przyszło do decydowania o ramówce, szefowie CBS odrzucili projekt. Producenci długo liczyli, że ktoś uratuje ten tytuł i odkupi prawa, ale tak się nie stało. Autorem pilotowego odcinka jest Barry Sonnefeld. Bohaterem serialu miał być syn Axla Foleya. Odtwórca kinowego gliniarza z Beverly Hills, Eddie Murphy, miał się nawet gościnnie pojawić na ekranie.
Mancherster Prep
FOX, 2008
Wiedzieliście, że Manchester Prep był kreowany na serialowy prequel filmu Szkoła uwodzenia, a w jego obsadzie miały znaleźć się Sarah Michelle Gellar i Amy Adams? Tak, to miał być serial opowiadający o napalonych nastolatkach jednej z prywatnych nowojorskich szkół. Pilot rozpoczynał się sceną, w której dziewczyna obserwowała swojego przyrodniego brata, gdy ten brał prysznic. Komentowała oczywiście przy tym jego "talenty". Materiał ten wykorzystano, pocięto na kawałki i dodano do zupełnie innego filmu.
- 1 (current)
- 2
Źródło: zdjęcie główne: NBC
naEKRANIE Poleca
ReklamaKalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1972, kończy 53 lat
ur. 1955, kończy 70 lat
ur. 1962, kończy 63 lat
ur. 1953, kończy 72 lat
ur. 1970, kończy 55 lat