Najciekawsze piloty niezrealizowanych seriali
Gdyby ktoś miał kiedyś okazję wejść do magazynu jednej z wielkich stacji telewizyjnych, to znalazłby zapewne masę zakurzonych taśm z serialami, które nigdy nie zostały pokazane i których nikt już nie zobaczy. Wiemy o ich istnieniu dzięki odcinkom pilotażowym, które często bywają pierwszym i ostatnim tchnieniem danej produkcji. Przyjrzyjmy się serialom, które właśnie na tym etapie skończyły swój żywot.
Gdyby ktoś miał kiedyś okazję wejść do magazynu jednej z wielkich stacji telewizyjnych, to znalazłby zapewne masę zakurzonych taśm z serialami, które nigdy nie zostały pokazane i których nikt już nie zobaczy. Wiemy o ich istnieniu dzięki odcinkom pilotażowym, które często bywają pierwszym i ostatnim tchnieniem danej produkcji. Przyjrzyjmy się serialom, które właśnie na tym etapie skończyły swój żywot.
Zombieland
2013, Amazon
Internetowy gigant ma w zwyczaju udostępniać masę pilotażowych odcinków, aby widzowie oceniali i sami decydowali o tym, który serial kontynuować. W 2013 roku jednym z największych faworytów do otrzymania pełnego sezonu był właśnie Zombieland. Wcześniej bardzo ciepło został przyjęty film o tym samym tytule i z gwiazdorską obsadą, m.in. Jessem Eisenbergiem i Woodym Harrelsonem. Dlaczego zatem widzowie zdecydowali się na negatywne oceny odcinka pilotażowego? Wiedzieli, że to nie będzie tak dobre jak film, i chcieli na tym zaprzestać, aby nie zepsuć tej marki.
Wonder Woman
2011, NBC
Pierwsza próba przeniesienia Wonder Woman na mały ekran miała miejsce już w 1974 roku, gdy ukazał się wyłącznie pilot filmu telewizyjnego z Cathy Lee Crosby w roli głównej. Film miał być czymś w rodzaju wstępu do serialu, ale produkcja odbiegała znacznie od tego, co fani znali z komiksów. Telewizja ABC odrzuciła projekt, by rok później wspólnie z Warner Bros. zmienić podejście do postaci Wonder Woman i na zasadzie kooperacji stworzyć kultowy dzisiaj serial z Lyndą Carter w roli głównej. Pierwszy sezon emitowała stacja ABC, a następne dwa CBS. Przez kolejne lata przygody Diany Prince mogli śledzić jedynie czytelnicy komiksów. Dopiero w 2011 NBC dało nam znać o istnieniu Wonder Woman, wypuszczając pilot z Adrianne Palicki w roli głównej, który... Zresztą spójrzcie sami. Na plus można ocenić jedynie wygląd aktorki wcielającej się w główną postać.
Locke & Key
2011, FOX
Pilot powstał na podstawie bestsellerowego komiksu stworzonego przez Joego Hilla. Thriller ten opowiada o trójce dzieciaków będących dozorcami niezwykłej rezydencji Keyhouse. W Keyhouse znajdują się sekretne drzwi, które mają moc transformacji - moc, która całkowicie zmienia tożsamość człowieka. Za produkcję serialu wziął się wielokrotnie nagradzany reżyser Mark Romanek i dwójka scenarzystów, Alex Kurtzman i Roberto Orci. Naprawdę szkoda, że projekt skasowano. Powodem był brak funduszy na dalsze realizowanie tego typu produkcji.
Mulaney
2013, NBC
John Mulaney to całkiem zdolny młody komik. Jego stand-upy ogląda się świetnie, zarówno ze względu na fajny materiał, jak i wdzięczne wykonanie. Serial miał rekordowo kiepskie otwarcie i wiemy już, że nie będzie nowym ulubionym sitcomem Ameryki oraz reszty świata, jest za to jedną z najszybciej skasowanych produkcji ostatnich lat. Mulaney w pilocie sprawia wrażenie jednego wielkiego bałaganu. W 20 minut upchnięto za dużo pomysłów i za dużo postaci. Dobrym aktorom nie dano szansy się wykazać, słabsi nie istnieją i już nie zaistnieją. Chemii w obsadzie nie ma żadnej. Publika ryczy śmiechem, ale trudno powiedzieć czemu. Nie ma tu nic zabawnego ani odkrywczego.
Beverly Hills Cop
2013, CBS
Serial miał czerpać z popularności filmowej serii z lat 80., w której w tytułowego gliniarza z Beverly Hills wcielił się Eddie Murphy. Pomysł na serialową kontynuację chyba nie był głupi, bo wiele stacji starało się o prawa do jej realizacji, kiedy jednak przyszło do decydowania o ramówce, szefowie CBS odrzucili projekt. Producenci długo liczyli, że ktoś uratuje ten tytuł i odkupi prawa, ale tak się nie stało. Autorem pilotowego odcinka jest Barry Sonnefeld. Bohaterem serialu miał być syn Axla Foleya. Odtwórca kinowego gliniarza z Beverly Hills, Eddie Murphy, miał się nawet gościnnie pojawić na ekranie.
Mancherster Prep
FOX, 2008
Wiedzieliście, że Manchester Prep był kreowany na serialowy prequel filmu Szkoła uwodzenia, a w jego obsadzie miały znaleźć się Sarah Michelle Gellar i Amy Adams? Tak, to miał być serial opowiadający o napalonych nastolatkach jednej z prywatnych nowojorskich szkół. Pilot rozpoczynał się sceną, w której dziewczyna obserwowała swojego przyrodniego brata, gdy ten brał prysznic. Komentowała oczywiście przy tym jego "talenty". Materiał ten wykorzystano, pocięto na kawałki i dodano do zupełnie innego filmu.
- 1 (current)
- 2
Źródło: zdjęcie główne: NBC
Dzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1962, kończy 62 lat
ur. 1968, kończy 56 lat
ur. 1988, kończy 36 lat
ur. 1980, kończy 44 lat
ur. 1965, kończy 59 lat