Najlepsze filmy Halle Berry. Zobacz, co wybraliśmy

Mało który aktor może poszczycić się tak różnorodnymi zdobytymi nagrodami, jak Halle Berry. Oscar, Złoty Glob, Emmy, a nawet... Złota Malina to tylko kilka z nich. Jakie produkcje z udziałem tej świetnej aktorki warto obejrzeć?

Halle Berry obchodzi dziś 51. urodziny. Z te okazji wybrałam dla Was najlepsze filmy, w jakich aktorka zagrała. Pod uwagę biorę produkcje, w których Berry grała większe role.

Czekając na wyrok

Warto zacząć od filmu, dzięki któremu Halle Berry może poszczycić się posiadaniem Oscara. Hank Grotowski (Billy Bob Thornton) jest byłym policjantem, alkoholikiem, a do tego rasistą. Mieszka jedynie z chorym ojcem i synem Sonnym (Heath Ledger). Hanka i jego syna łączy przede wszystkim miejsce pracy – oboje przygotowują egzekucje więźniów skazanych na karę śmierci. Sonny nie wytrzymuje jednak psychicznie i popełnia samobójstwo, a załamany Hank przypadkiem poznaje świeżo owdowiałą kobietę Leticię Musgrove (Berry). Okazuje się jednak, że to Hank nadzorował egzekucję jej męża… To warty zobaczenia film o bardzo trudnej miłości.

Wschodząca gwiazda

Okraszony statuetkami Emmy film telewizyjny, w którym Halle Berry wcieliła się w Dorothy Dandridge, piosenkarkę i aktorkę, która jako pierwsza w historii czarnoskóra kobieta otrzymała nominację do Oscara za rolę w Czarnej Carmen (1954). Ostatecznie Dorothy Dandridge przegrała na rzecz Grace Kelly. Dandridge była niezwykle utalentowaną, piękną i pełną seksapilu kobietą, która łamała wszelkie konwenanse w czasach, kiedy na topie były blondynki. Film Wschodząca gwiazda pokazuje jej karierę, pełną także walki z rasizmem. Halle Berry z powodzeniem gra tę fascynującą aktorkę.

Atlas chmur

Niezwykły film sióstr Wachowskich oraz Toma Tykwera – napisanie streszczenia fabuły jest zadaniem karkołomnym. Akcja tej produkcji, powstałej na podstawie powieści Davida Mitchella, dzieje się na kilku płaszczyznach, czy raczej w różnych czasach i miejscach, jednak ich bohaterowie są ze sobą połączeni za sprawą własnych decyzji, a ich wybory mają ogromny wpływ na losy innych osób. Zawiła fabuła to za mało – twórcy postanowili, że w bohaterów wcielą się ci sami aktorzy, więc Halle Berry gra aż sześć postaci. Ten film można nazwać przerostem formy nad treścią, lecz to ciekawy eksperyment okraszony przepiękną muzyką. Grają także Tom Hanks, Jim Broadbent, Hugo Weaving, Doona Bae czy Ben Whishaw.

Seria X-Men

Zdecydowanie to dzięki produkcjom o superbohaterach Halle Berry stała się naprawdę rozpoznawalna. Wcielała się w jedną z najbardziej znanych mutantek, czyli Ororo Munroe/Storm aż czterokrotnie, za każdym razem prezentując inną fryzurę. X-Men, X-Men 2, X-Men: Ostatni bastion oraz X-Men: Przeszłość, która nadejdzie to jeden z tych rzadkich przypadków, kiedy każdy następny film jest lepszy od poprzedniego. Widzowie stroniący od kina superbohaterskiego przynajmniej ucieszą się na wieść, że te produkcje nie mają nic wspólnego z kinowym uniwersum Marvela. Tym samym filmów do nadrabiania nie ma szczególnie dużo.

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe
Strony: 12

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
0 -

Już nie gospodarstwo domowe, a każdy…

Rząd szykuje nowy projekt opłaty medialnej, która miałaby zastąpić abonament RTV. Zgodnie z nim płacić…

Piotr Piskozub
28 -

Strażnicy wpłynęli na zły odbiór Batman…

Rysownik legendarnego komiksu Strażnicy (Watchmen), Dave Gibbons, wychodzi z założenia, że jego dzieło mogło wpłynąć…

Piotr Piskozub
0 -

Wiernym nie podoba się, że nowy…

Reboot filmu Hellboy będzie kręcony m.in. w jednej z angielskich katedr. Przedstawiciele Kościoła, którzy wyrazili…

Piotr Piskozub
93 -

Wonder Woman 2 – fani tworzą…

Okazuje się, że fani chcą wystosować petycję do studia Warner Bros., w której domagają się…

Sylwester Sadowski
0 -

Mięso – recenzja filmu

Ludzie wymiotowali, mdleli, a także masowo opuszczali kino. Powodem tego był seans filmu Mięso, a…

Ocena recenzenta:
9
Piotr Piskozub
0 -

James Gunn twierdzi, że nawet on…

James Gunn zabrał głos w sprawie krytyki serialu Marvel's Inhumans. Reżyser krótko i dosadnie skomentował…

Co o tym sądzisz?