Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

http://bs.serving-sys.com/serving/adServer.bs?cn=display&c=19&mc=imp&pli=26632444&PluID=0&ord=1542188261.9315&rtu=-1
 

Najlepsze filmy na walentynki

Przed nami ten wyjątkowy dzień w roku, podczas którego wszystko skupia się wokół miłości. Podpowiadam więc Wam, jaki film warto obejrzeć z drugą połówką.

Kino nie zna tematu bardziej nośnego i popularnego niż miłość. Pokazano ją już na wszelkie możliwe sposoby, ale to nie ma znaczenia, bo wciąż nie mamy dość. Uczciwie trzeba jednak przyznać, że filmowcy mają coraz to trudniejsze zadanie, by o miłości powiedzieć jakoś inaczej, oryginalniej, ciekawiej. Coraz trudniej nas poruszyć.

Mam nadzieję, że poniższa lista filmów będzie w stanie to uczynić i razem z najbliższymi osobami będziecie cieszyć się udanym seansem.

Love, Rosie (2014)

Film, który całkiem niedawno można było oglądać w kinach. Alex i Rosie są najlepszymi przyjaciółmi, ale relacja, która ich łączy, zostanie wystawiona na próbę, gdy chłopak wyjedzie na studia do innego kraju. Losy tej pary śledzi się z przyjemnością, bo Lily Collins i Sam Claflin tworzą niezwykle udany duet. Między aktorami jest wyraźna chemia. To film idealny na walentynki, bo pokazuje, że na prawdziwą miłość warto poczekać i trzeba do niej dorosnąć. Lekki, uroczy obraz, który jest zrobiony na tyle subtelnie, że w przeciwieństwie do większości produkcji tego typu w ogóle nie irytuje.

Zacznijmy od nowa (2013)

Eteryczna Kiera Knightley i doskonały Mark Ruffalo rozgrzeją Was od środka. Greta jest początkującą piosenkarką, która przyjechała do Nowego Jorku za swoim chłopakiem. Dan to producent muzyczny z niepoukładanym życiem osobistym i zawodowym. Spotkanie w małej knajpce na Manhattanie odmieni życie tych dwojga – przypomną sobie, co jest w życiu najważniejsze. Zacznijmy od nowa nie jest komedią romantyczną i choć w filmie wcale nie chodzi o romans, to zdecydowanie chodzi o miłość. Ciepły, uroczy i pełen muzyki – taki jest obraz Johna Carneya. Idealny na wieczór.

Lewy sercowy (2002)

A oto film naprawdę inny niż wszystkie – doskonała odtrutka na wszystkie cukierkowe komedie romantyczne, których z pewnością wszyscy macie po dziurki w nosie. Lewy sercowy to opowieść o Barrym, który od lat ma trudności w tym, by znaleźć kobietę swojego życia. Wynika to z jego ekscentrycznego, introwertycznego charakteru. Barry jest dziwakiem z problemami psychicznymi i obwinia o to wychowanie z siedmioma siostrami. Kiedy jednak w jego życiu pojawia się równie skomplikowana Lena, wyczuwa on w końcu szansę na szczęście. Nie będzie jednak łatwo. Paul Thomas Anderson we wspaniały sposób pokazuje, jak może wyglądać uczucie, gdy nie dotyczy idealnych ludzi w ich idealnych życiach. W głównej roli Adam Sandler, a cokolwiek o nim myślicie, gwarantuję, że Was zaskoczy.

Ruby Sparks (2012)

Twórcy rewelacyjnej Małej Miss zabierają nas tym razem w surrealistyczną podróż w świat uczuć, miłości i niespełnionych potrzeb. Calvin jest młodym pisarzem, który po wydaniu bestsellera zmaga się z niemocą twórczą. Pewnego dnia powołuje do życia na kartach powieści idealną dziewczynę – Ruby. Jakie jest jego zaskoczenie, gdy zaraz potem faktycznie pojawia się w jego życiu, a on może sprawić, że ona zrobi wszystko, co zechce. Mądra i pełna humoru historia o tym, że miłości nie da się kontrolować, a gdy się próbuje, to przestaje ona sprawiać jakąkolwiek radość. W rolach głównych przeuroczy Paul Dano i Zoe Kazan.

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe
Strony: 12
 

 

Powiązane Artykuły

Kamil Śmiałkowski
1-

Quiz na walentynki

W taki dzień nie mogło być u nas innego quizu. Zapraszamy na sprawdzenie się z…

Najlepsze z 24h

Wiktor Fisz
-

Cameo Stana Lee: filmy, gry i…

Stan Lee to ikona popkultury – chyba nikt nie ma co do tego wątpliwości. Twórca…

Piotr Piskozub
-

Tajne Wojny jako fundament 4. fazy…

Na polskim rynku właśnie debiutuje komiksowy event Tajne Wojny. Składa się tak, że może on…

Adam Siennica
-

Gra o tron – wiemy, kiedy…

Gra o tron powróci w 2019 roku. Teraz HBO oficjalnie ogłosiło w jakim miesiącu odbędzie…

Adam Siennica
-

Stan Lee – cameo w nowych…

Stan Lee zmarł 12.11.2018 roku, pogrążając świat popkultury w żałobie. Dużo osób znało legendę komiksu…

Adam Siennica
-

Alita: Battle Angel – nowy zwiastun.…

Alita: Battle Angel to hollywoodzka superprodukcja Roberta Rodrigueza i Jamesa Camerona. Oparta jest ona na…

Michał Kujawiński
-

Dragon Ball – Tom Hardy czy…

Jeden z internetowych artystów postanowił stworzyć fanarty przedstawiające Lewisa Tana i Toma Hardy'ego jako postać…

Co o tym sądzisz?