Przeczytaj w weekend

Najlepsze gry 2020 roku [lista aktualizowana]

Jakie są najlepsze gry 2020 roku? W jednym tekście zbieramy dla Was najciekawsze premiery ostatnich miesięcy.

Jakie są najlepsze gry 2020 roku? W jednym tekście zbieramy dla Was najciekawsze premiery ostatnich miesięcy.

Najlepsze gry 2020 roku to regularnie aktualizowana przez nas lista, w której wymieniamy najciekawsze produkcje, jakie zadebiutowały w ciągu 12 miesięcy na PC oraz popularnych konsolach do gier. Pod uwagę bierzemy tutaj tylko te tytuły, w które sami mieliśmy okazję zagrać, jesteśmy pewni co do ich jakości i możemy je Wam polecić.

Na liście znajdziecie krótkie opisy każdej gry wraz z odnośnikami do ich recenzji (jeśli takowe zostały opublikowane na łamach naszego serwisu), a także ich zwiastuny, dzięki czemu możecie szybko zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi poszczególnych tytułów.

Najlepsze gry 2020 roku

Premier gier jest tak dużo, że siłą rzeczy nie sposób zapoznać się z nimi wszystkimi. Nie wykluczamy więc sytuacji, że mogą umknąć nam jakieś perełki. Zachęcamy więc do dzielenia się Waszymi propozycjami ciekawych produkcji w komentarzach - możliwe, że dołączymy je do naszego zestawienia. 

Najlepsze gry 2020 roku - styczeń

Początek tego roku był dość skromny pod względem gier, ale już w styczniu zadebiutowały dwie bardzo przyzwoite produkcje dla fanów japońskich gier - Dragon Ball Z: Kakarot oraz Tokyo Mirage Sessions #FE Encore. Warto dać im szansę, jeśli jesteście miłośnikami tego typu stylistyki.

Dragon Ball Z: Kakarot

Twórcy nie eksperymentowali i postanowili przenieść dobrze znaną historię do gry. Takie podejście okazało się strzałem w dziesiątkę. Dragon Ball Z: Kakarot raczej nie zaskoczy niczym fanów tego uniwersum, ale stanowi ciekawy sposób na przypomnienie sobie najważniejszych wydarzeń bez potrzeby oglądania niemal 300 epizodów. Szczególnie że i rozgrywka jest tutaj całkiem wciągająca, a poboczne aktywności zapewnia zabawę na kilkadziesiąt godzin - o ile nie macie alergii na powtarzalność dodatkowych zadań.

Recenzja gry Dragon Ball: Z Kakarot - przeczytaj

Tokyo Mirage Sessions #FE Encore

Port gry z Wii U to świetna okazja do nadrobienia zaległości przez osoby, które nie posiadały wcześniejszej konsoli Nintendo. Tokyo Mirage Sessions #FE Encore to udany przedstawiciel gatunku jRPG, który łączy barwną oprawę graficzną z widowiskowym, turowym systemem walki. Szkoda jedynie, że twórcy nie pokusili się tu o dodanie większej liczby nowości, ale nawet bez nich jest to produkcja godna polecenia.

Recenzja gry Tokyo Mirage Sessions #FE Encore - przeczytaj

Najlepsze gry 2020 roku - luty

Luty to przede wszystkim Dreams, czyli nowa produkcja od wyjątkowo kreatywnego zespołu deweloperów z Media Molecule, będąca jednocześnie narzędziem do tworzenia własnych produkcji.

Dreams

Studio Media Molecule przygotowało kolejne połączenie gry i imponującego kreatora, tym razem jednak oddając w ręce graczy niemal nieograniczone możliwości. Dzięki Dreams można tworzyć własne animacje, teledyski, a także inne gry. Użytkownicy udowodnili, że są w stanie zrobić naprawdę wiele przy pomocy dostępnych narzędzi.

Recenzja gry Dreams - przeczytaj

Zobacz także:
Najlepsze filmy 2020
Najlepsze filmy 2019
Najlepsze seriale 2019
Najlepsze gry 2019
Najlepsze książki 2019
Najlepsze komiksy 2019
Najlepsze horrory 2019
Najlepsze bajki 2019
Najbardziej oczekiwane filmy 2020
Filmy 2020: daty premier i zwiastuny
Seriale 2020: premiery
Gry 2020: premiery

Źródło: fot. SIE

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Robert Downey Jr.

Robert Downey Jr.

ur. 1965, kończy 55 lat

Hugo Weaving

Hugo Weaving

ur. 1960, kończy 60 lat

Natasha Lyonne

Natasha Lyonne

ur. 1979, kończy 41 lat

Sarah Gadon

Sarah Gadon

ur. 1987, kończy 33 lat

Amanda Righetti

Amanda Righetti

ur. 1983, kończy 37 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV