Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Outcast: komiksowa historia na szklanym ekranie

Ekranizacja komiksu to zawsze wielka niewiadoma dla fanów. Nie inaczej jest z Outcastem. Serial posiadający wiele kadrów zaczerpniętych z komiksu fabularnie zaczyna się z nim trochę rozmijać.

Największą obawę, jaką mają fani przy ekranizacji ich ulubionego komiksu na serial czy film, to to, czy producentom uda się zachować odpowiedni klimat. Nie jest to takie proste, o czym przekonali się fani Preacher czy Lucyfer. Na szczęście Robert Kirkman ma już wieloletnie doświadczenie w przenoszeniu świata komiksowego na ekran, dzięki pracy przy The Walking Dead. Może stąd jego silne przekonanie, że w jego kolejnym serialu uda się zachować ducha horroru, za który fani pokochali tak Outcast: Opętanie. Kluczem do sukcesu było znalezienie odpowiedniego aktora do głównej roli. Kogoś, kogo fani nie znają zbyt dobrze, ale też nie będzie ich drażnić za każdym razem gdy pojawia się na ekranie.

W komiksie Kyle jest współczującym i wrażliwym człowiekiem. Grający go w serialu Patrick Fugit jest jego doskonałym ucieleśnieniem. Być może dlatego, że teraz nie są to tylko linie na papierze. Pojawiają się emocje.Dzięki Patrykowi wydaje mi się, że ta postać jest jeszcze bardziej ludzka.

Według Kirkmana wymyślony przez niego bohater jest niezwykle doświadczony przez zło i opętanie, a jednocześnie wciąż pozostaje w nim tyle człowieczeństwa, by mógł normalnie funkcjonować. Razem z Chrisem Blackiem intensywnie pracował nad postaciami, ich historiami oraz ewolucją, która jest nieodrębną częścią całej opowieści. Twórca nie ukrywa jednak, że tak samo, jak w przypadku historii o zombie, także tu będzie sporo zaskoczeń dla tych, którzy dobrze znają komiks. Dodano bowiem kilka wątków, jak choćby mocna współpraca Kyle’a i wielebnego Andersona, która w komiksie nie zajmuje tyle miejsca. Wszystkie zmiany zostały wprowadzone bezpośrednio przez Kirkmana.

Postanowiłem, że serial będzie się różnił od komiksów, tak jak było to w przypadku The Walking Dead. Nie chcę robić dwa razy tego samego. To byłoby okropnie nudne. Komiks rządzi się swoimi prawami. To odrębne, autonomiczne medium, które nie jest formatem przeznaczonym do telewizji. Jeśli tworząc komiks, myślałbym o tym, jak historia będzie wyglądać w telewizji, wpadłbym w pułapkę. To mogłoby znacząco zmienić opowiadaną historię i jej wątki. Pisząc komiks staram się nie myśleć, jak to będzie wyglądało w telewizji. Przyznaję, że bywa to bardzo trudne. Z drugiej strony jednak zastanawianie się nad tym jest bardzo ekscytujące. Na szczęście realizacja telewizyjna daje ogromne, niemal nieograniczone możliwości i mam świadomość tego, że adaptację można przeprowadzić na wiele ciekawych i zaskakujących sposobów.

Nie zmienia to jednak tego, że wiele ujęć w serialu jest żywce wyjętych z kart komiksu. Twórcom zależało by klimat horroru, który jest wyczuwalny w wersji zeszytowej, także znalazł się w wersji telewizyjnej. Możemy ze spokojem powiedzieć, że ten zabieg się udał.

Źródło: Cinemax / Fox

Obecnie na kanale FOX swoją premierę ma sezon drugi serialu, który wciąż opiera się na fabule komiksowej. Cała serial składa się na razie 18 części. Czy jednak produkcja telewizyjna wyprzedzi komiksową i zacznie żyć własnym życiem? To mało prawdopodobne. Co zresztą potwierdza sam Kirkman.

Jeśli obawiacie się, że serial Outcast: Opętani podobnie jak Gra o tron wyprzedzi swój pierwowzór, to chcę was uspokoić. Komiksy będą wydawane nieco wcześniej i serial nie powinien nas nigdy dogonić.

Źródło: foto. Fox

Najlepsze z 24h

Dawid Muszyński
-

Kobiety mafii 2 – recenzja filmu

Jak zapowiedział, tak zrobił. Patryk Vega wraca do nas z kolejną odsłoną opowieści o kobietach…

Ocena recenzenta:
6
Piotr Piskozub
-

Oto zdjęcie, dzięki któremu Gal Gadot…

Zack Snyder i Gal Gadot rzucili nowe światło na to, w jaki sposób aktorka otrzymała…

Wiktor Fisz
-

Pokonał mumię, zniknął i wraca jako…

Kiedyś młody bóg – adonis rozkochujący kobiety jednym spojrzeniem. Dzisiaj wykonawca charakterystyczny, zaskakujący widzów i…

Adam Siennica
-

Netflix – seriale i filmy na…

Netflix przygotował dla swoich subskrybentów atrakcyjny marzec. Nowe seriale i filmy na marzec 2019 to…

Piotr Piskozub
-

Netflix – co jest prawdziwym powodem…

Portal Hollywood Reporter rzucił nowe światło na umowę firm Netflix i Disney związaną z emisją…

Michał Kujawiński
-

Kapitan Marvel – Iron Man i…

Odbyły się w Stanach Zjednoczonych pierwsze pokazy prasowe filmu Kapitan Marvel. Ile jest scen po…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.