Polecane filmy na Dzień Matki. Oto nasze propozycje
Dzień Matki jest świętem wyjątkowym. To szczególnie wtedy dostrzegamy i doceniamy ile wysiłku i cierpliwości poświęciły dla nas nasze mamy. Może warto się postarać, by ten dzień okraszony był dobrym kawałkiem światowego kina?
Dzień Matki jest świętem wyjątkowym. To szczególnie wtedy dostrzegamy i doceniamy ile wysiłku i cierpliwości poświęciły dla nas nasze mamy. Może warto się postarać, by ten dzień okraszony był dobrym kawałkiem światowego kina?
Brave (2012)
Tym razem będzie o animacji, jednej z piękniejszych dotyczących relacji matki z córką. Szczególnie godna polecenia dla młodych mam, których pociechy doskonale odnajdują się w świecie Disneya. Merida Waleczna od zawsze była krnąbrnym dzieckiem, czym przyprawiała matkę o zawroty głowy. Miała własne zdanie, całkowicie odmienne od matczynego. W wyniku niefortunnych zdarzeń, jej matka zamienia się w niedźwiedzia... Bajka z prostą historią, pozwalającą zrozumieć, czym jest niebanalna więź pomiędzy rodzicem a dzieckiem, poruszająca w prosty sposób tematy ważne. Zresztą warto podkreślić, że Merida strzela z łuku - kto wie, czy tym samym nie zainspiruje nowego hobby w rodzinie?
Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej (2017)
Kolejny, obowiązkowy film dla wszystkich mam. Do obejrzenia nawet dwukrotnie, bo czemu nie? Doskonale zrealizowana produkcja, zagłębiająca się w biografię dr Michaliny Wisłockiej, która swego czasu dokonała rewolucji seksualnej w Polsce. Film wartki, z niebanalną bohaterką, zabawny, choć trzeba przyznać, że miejscami smutny. Wyciska łzy zarówno śmiechu i płaczu, nie pozwala się nudzić ani przez sekundę. W dodatku na uznanie zasługuje Magdalena Boczarska, która fenomenalnie wcieliła się w główną postać pani Michaliny. Jak już się film włączy, nie można przestać oglądać do samego końca. Nie da się przejść obok niego obojętnie, a wrażenia pozostaną na długo po seansie.
The Vow (2011)
Miłości nigdy za wiele, prawda? Jeśli tak, to warto sięgnąć po ten film, bo opowiada może i banalną historię, ale w tak subtelny sposób, że warto poświęcić na nią chwilę. Leo i Rachel są młodym, zakochanym w sobie do szaleństwa małżeństwem. Ich szczęście trwa do czasu, kiedy Rachel w wyniku wypadku traci pamięć i nie jest w stanie przypomnieć sobie swoich uczuć do męża. Leo stara się ze wszystkich sił ponownie rozkochać sobie swoją żonę. Nie da się zaprzeczyć, że brzmi to ckliwie, ale na poziomie filmu romantycznego sprawdza się nawet lepiej, niż wyśmienicie. Jest ciepły, delikatny, zabawny, potrafi złapać za serce swoim urokiem i sprawić, że spojrzy się na swojego partnera cieplejszy wzorkiem. Pozwala przypomnieć sobie wszystkie najlepsze uczucia, jakie nam się przytrafiły i docenić to, co się ma tu i teraz.
The Dressmaker (2015)
Projektantkę można polecić z wielu względów. Cudowna muzyka, jeszcze piękniejsze stroje, a to wszystko podkreślone dobrym castingiem i niezłą grą aktorską. Jest to melodramat, który porusza tematy miłości (a jakże!), ale i niezrozumienia, wykluczenia i zemsty. Myrtle wraca do swojego rodzinnego miasteczka, by na zawsze rozliczyć się z przeszłością i odpłacić mieszkańcom za krzywdy, których się wobec niej dopuścili. I mimo, że film jest podszyty tematem śledztwa i zemsty, to jest przesiąknięty niezwykłą atmosferą małomiasteczkowej mentalności, upalną pogodą i zapachem spalonej słońcem ziemi. Jest to intrygująca mieszanka, która pozwoli zapomnieć się w oglądanym obrazie i razem z główną bohaterką doświadczać radości, smutków i obaw, a końcowe poczucie satysfakcji, zostaje z nami na o wiele dłużej, niż pierwotnie można było się spodziewać.
Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe
Kalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1972, kończy 52 lat
ur. 1988, kończy 36 lat
ur. 1951, kończy 73 lat
ur. 1980, kończy 44 lat
ur. 1947, kończy 77 lat