Premiery kinowe weekendu – 3-5 czerwca 2016 roku

Dzień Bastylii, Baby Bump, Kochaj, Idol z ulicy, Szukając Kelly i Bóg w Krakowie - oto premiery kinowe weekendu. Na co warto się wybrać?

Dzień Bastylii, Baby Bump, Kochaj, Idol z ulicy, Szukając Kelly i Bóg w Krakowie - oto premiery kinowe weekendu. Na co warto się wybrać?

Od 1 czerwca na ekranach kin są już Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows oraz Jak uratować mamę. Premiery weekendu są w tym tygodniu bardziej kameralne. Uwagę przyciąga film akcji Bastille Day z Idrisem Elbą w roli głównej. Wielbiciele polskich komedii dostaną Kochaj. Obok tego propozycja dla amatorów kina artystycznego - Baby bumpYa Tayr El TayerLes cowboysBóg w Krakowie.

Bastille Day

Film zbiera bardzo mieszane recenzje. Krytycy zarzucają pretensjonalny scenariusz, przewidywalną historię, klisze fabularne i banalność niektórych rozwiązań. Chwalą tak naprawdę tylko Idrisa Elbę, który po raz kolejny udowadnia, że jego charyzma i talent sprawiają, iż jest idealny do ról filmowego twardziela. Komplementują też rozrywkowy i brutalny ton prowadzenia opowieści. Film przeciętny dla wielbicieli gatunku. Lepiej obniżyć oczekiwania.

Baby bump

Kino artystyczne w Polsce nadal ma się dobrze. Baby bump ma widzom przypomnieć, jak to było, gdy byli dziećmi. Oto fascynujący, mądry i emocjonujący dramat, który opowiada historię zrywającą ze schematami. Zapowiada się interesująco.

Kochaj

Nowa polska komedia romantyczna, skupiająca się na życiu kobiet podczas wieczoru panieńskiego. W obsadzie znane aktorki: Olga Bołądź, Roma Gąsiorowska, Małgorzata Kożuchowska, Aleksandra Popławska i Magdalena Lamparska. Zwiastun zapowiada film utrzymany w stylu amerykańskich Bridesmaids. Kochaj niestety nie zbiera dobrych recenzji - znów zarzuca się słaby humor, pustą historię i żenujące zagrania, jak w wielu innych polskich komediach romantycznych.

Ya Tayr El Tayer

Film porównywany do Slumdoga. Milionera z ulicy. Palestyńska produkcja opowiada o dojrzewaniu uczestnika muzycznego talent show. Kino ciekawe, emocjonujące, ale też czasami schematyczne, nierówne (szczególnie dla widza przyzwyczajonego do innych rozwiązań gatunkowych z Zachodu) i bez wykorzystania potencjału. Propozycja dla widza wymagającego.

Les cowboys

Dobra, ważna i głęboka historia opowiedziana w sposób zmuszający do myślenia. Kino wymagające od widza skupienia i zaangażowania.

Bóg w Krakowie

Nowy film obyczajowy w reżyserii Dariusza Roguckiego, znanego z Karoliny. Opowieść rozgrywa się w malowniczym Krakowie.

Źródło: fot. StudioCanal

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV