Repertuar kin Nowość Program TV
 

Advertisement " "  

Advertisement

 

Premiery książkowe, których nie możecie przegapić – październik 2017

Z zalewu setek nowych książek wybieramy te, które wydają się najbardziej interesujące. Oto najciekawsze premiery książkowe z października 2017 roku.

W październiku wydawcy nie oszczędzali portfeli czytelników: z jednej strony już szykowali powoli hity z myślą o bożonarodzeniowych upominkach; z drugiej szykowali ofertę na Targi Książki w Krakowie, jedną z najważniejszych tego typu imprez w naszym kraju. Efektem było wiele nowości i reedycji, spośród których wybraliśmy około dwudziestu.

Oto subiektywny wybór najbardziej interesujących książek, które ukazały się w październiku 2017 roku:

Jim Maloney – Michael Fassbender. Biografia

kino / biografia / aktor

W kinach niedawno zagościł Pierwszy śnieg, w którym główną rolę gra Michael Fassbender. Widzów (i czytelników) zainteresowanych karierą i życiem tego popularnego aktora odsyłamy do wydanej niedawno biografii. Poznacie dzięki niej aktora jak człowieka, a nie tylko przez pryzmat jego filmowych kreacji.

Jim Maloney porusza też wiele wątków pozafilmowych. Z książki dowiemy się, dlaczego Fassbender opuścił szkołę teatralną. Poznamy jego krótką przygodę z zespołem heavymetalowym oraz sekrety życia uczuciowego. Polska dziennikarka Anita Zuchora uzupełnia opowieść o najbardziej aktualne wydarzenia w biografii aktora.

Michael Fassbender. Biografia - okładka
Źródło: Wyd. Dolnośląskie

John Douglas, Mark Olshaker – Mindhunter

biografia / profilowanie / seryjni mordercy

Autobiografia Johna Douglasa, byłego agenta federalnego, który był jednym z prekursorów profilowania seryjnych morderców w Stanach Zjednoczonych. Książka zawiera sporo szczegółów dotyczących zbrodni, morderców i sposobu, w jaki traktowali ofiary. Ciarki potrafią przejść po plecach. Książka i osoba jej autora stała się inspiracją dla serialu Mindhunter.

Wejść w umysł myśliwego.
To moja rola. Kiedy patrzę na tłum ludzi w galerii handlowej, wypatruję ofiary. Próbuję rozpoznać, kogo będzie najłatwiej schwytać. Muszę poczuć dreszczyk emocji, który odczuwa polująca bestia.
Tylko tak będę mógł ją złapać.

Mindhunter - okładka
Źródło: Znak

Terry Pratchett – Świat kupek

dla dzieci / Świat Dysku / spin-off

Ta króciutka książeczka dla dzieci jest spin-offem Niucha ze Świata Dysku. Humorystyczna i nieco abstrakcyjna zawiera to wszystko, za co czytelnicy kochają twórczość Brytyjczyka.

Z „Niucha”: Punktualne przybycie zyskało mu aprobujące skinienie Sybil, która delikatnie wręczyła mężowi nową książkę do czytania Młodemu Samowi. Vimes spojrzał na okładkę – tytuł brzmiał „Świat kupek”. Kiedy żona zniknęła, ostrożnie przekartkował zawartość. No tak, trudno, trzeba pogodzić się z faktem, że świat poszedł naprzód i dzisiaj bajki prawdopodobnie nie mówią o małych skrzących się istotkach ze skrzydłami. Przewracając kartkę po kartce, odkrył nagle, że ten, kto napisał tę książkę, z pewnością wiedział, jak sprawić, by takie dzieciaki jak Młody Sam śmiały się do bólu brzucha. Ten kawałek o spływaniu rzeką nawet u niego wywołał uśmiech. Ale, choć rozdzielany skatologią, znajdował się tam całkiem ciekawy materiał o zbiornikach szamba, szambonurkach i asenizatorach, i w jaki sposób psie odchody pomagają najlepiej wygarbować skórę oraz inne rzeczy, co do których człowiek nie sądził, by kiedykolwiek ich potrzebował, ale raz poznane jakoś blokują się w umyśle.

Świat kupek - okładka
Źródło: Prószyński i S-ka

Dan Brown – Początek

tajemnica / część serii / bestseller

Niby ciągle się słyszy narzekania na twórczość Dana Browna, a jednak każda jego nowa książka o Robercie Langdonie automatycznie staje się bestsellerem. Tym razem specjalista od rozwikływania skomplikowanych zagadek tropi tajemnicę, która może zmienić fundamenty ludzkiej egzystencji.

Robert Langdon, profesor Uniwersytetu Harvarda, specjalista w dziedzinie ikonologii religijnej i symboli, przybywa do Muzeum Guggenheima w Bilbao, gdzie ma dojść do ujawnienia odkrycia, które „na zawsze zmieni oblicze nauki”. Gospodarzem wieczoru jest Edmond Kirsch, czterdziestoletni miliarder i futurysta, którego oszałamiające wynalazki i śmiałe przepowiednie zapewniły mu rozgłos na całym świecie. Kirsch, który dwadzieścia lat wcześniej był jednym z pierwszych studentów Langdona na Harvardzie, planuje ujawnić informację, która będzie stanowić odpowiedź na fundamentalne pytania dotyczące ludzkiej egzystencji.
Gdy Langdon i kilkuset innych gości w osłupieniu ogląda oryginalną prezentację, wieczór zmienia się w chaos, a cenne odkrycie Kirscha może przepaść na zawsze. Chcąc stawić czoła nieuchronnemu zagrożeniu, Langdon musi uciekać z Bilbao. Towarzyszy mu Ambra Vidal, elegancka dyrektorka muzeum, która pomagała Kirschowi zorganizować wydarzenie. Razem udają się do Barcelony i podejmują niebezpieczną misję odnalezienia kryptograficznego hasła, które stanowi klucz do sekretu Kirscha…

Początek - okładka
Źródła: Wydawnictwo Sonia Draga

Grzegorz Gajek – Powrót królów

polski autor / historyczna / mitologia

Grzegorz Gajek łączy elementy historyczne, mitologiczne i własne pomysły, by opowiedzieć fabułę o nowym zagrożeniu czyhającym na Achajów. Zbliża się kolejna wojna, a tylko Odyseusz może raz jeszcze zmobilizować państwa-miasta, które swoją wielkość mają już za sobą.

Złoty wiek mykeńskich królestw chyli się ku końcowi. Bohaterowie spod Troi albo nie żyją, albo stali się gnuśni i zapijaczeni. W Helladzie panuje głód, susza wyniszcza plony, niewolnicy podnoszą głowy. Tymczasem w górach na północy rośnie nowa potęga. Spadkobiercy Heraklesa – bracia Temenos, Kresfontes i Arystodem – jednoczą plemiona Dorów, aby powieść je przeciwko miastom Peloponezu. W obliczu niebezpieczeństwa Odyseusz bierze na siebie zadanie zjednoczenia Achajów, jednak bogowie postanowili powiązać losy ginącego świata z dziećmi Agamemnona: Orestesem i Ifigenią. Pod bezlitosnym okiem Boga Słońca zaczyna się gra, w której pionkami są żal, namiętność i szał.

Powrót królów - okładka
Źródło: Erica

Źródło: fot. Wielka Litera
Strony: 1234
 

 

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead znów zaskakuje. 10. odcinek jest pięknym podsumowaniem poprawy jakości, w którym sama…

Ocena recenzenta:
8
Wiktor Fisz
-

Doom Patrol: sezon 1, odcinek 1…

Kolejna telewizyjna historia o superbohaterach. Tego właśnie świat potrzebuje. A co powiecie na opowieści o…

Ocena recenzenta:
8
Piotr Piskozub
spoilery
-

Shazam! – herosów i złoczyńców będzie…

Do sieci trafiły zdjęcia zabawek promujących film Shazam! - potwierdzają one, że na ekranie zobaczymy…

Piotr Piskozub
-

MCU, X-Men i nie tylko. Marvel…

Na konwencie Toy Fair 2019 Marvel pokazał całą serię zabawek związanych z MCU, X-Men i…

Michalina Reda
breaking
-

Punisher i Jessica Jones skasowane. Koniec…

Punisher i Jessica Jones to seriale, które zostały oficjalnie skasowane przez Netflixa. Nie będzie nowych…

Michalina Reda
-

Avengers: Koniec gry – pełny zwiastun…

Kevin Smith wypowiedział się na temat promocji filmu Avengers: Koniec gry. Jego zdaniem, Marvel nie…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.