Premiery książkowe, których nie możecie przegapić – kwiecień 2018
Z zalewu setek nowych książek wybieramy te, które wydają się najbardziej interesujące. Oto najciekawsze premiery książkowe z kwietnia 2018 roku.
Z zalewu setek nowych książek wybieramy te, które wydają się najbardziej interesujące. Oto najciekawsze premiery książkowe z kwietnia 2018 roku.
Alex Falcone, Ezra Fox - Czas mumii
młodzieżówka / fantasy / parodia
Czas mumii to nietypowa pozycja dla (nie tylko) młodszych czytelników. To parodia popularnego gatunku paranormal romance, czyli historii, w których romantyczna opowieść łączy się z elementami fantastycznymi dodającymi całości - przynajmniej w założeniach - pikanterii.
Sofia jest zwyczajną licealistką, która martwi się o zadania domowe i opinię innych uczniów, kiedy pojawia się ON: szalenie przystojny nowy uczeń, skryty za warstwą rozkładających się bandaży, wpatrujący się w nią pustymi oczodołami. Sofia bierze go za zwykłego hipstera, ale może ten zagadkowy nieznajomy skrywa coś więcej? Tak. On jest mumią. Naprawdę nie trzymamy tego w tajemnicy. Okazuje się, że to mumia. To książka o dziewczynie, która zakochuje się w mumii.
Milena Wójtowicz - Post Scriptum
fantasy / polska autorka / kryminał
Autorka kojarzona w przeszłości przede wszystkim z lekkim i humorystycznym fantasy powraca po kilku latach milczenia z nową powieścią. Tym razem jest to urban fantasy z elementami kryminału.
Piotr Strzelecki, psycholog, coach i doradca post mortem wraz z Sabiną Piechotą, specjalistką ds. BHP prowadzi firmę PS Consulting, której docelowymi klientami są osoby nienormatywne: wampiry, wiły, wilkołaki, obłoczniki. Piotr i Sabina też są nie do końca ludźmi… i radzą sobie z tym każde na swój sposób. Ona nadmiernym spożyciem wyrobów cukierniczych, on medytacją i wdychaniem lawendy.
Przypadkiem oboje zostają wplątani w intrygę kryminalną: ktoś nastaje na życie (lub też egzystencję duchową) brzeskich nienormatywnych. Mimo oporów ze strony Sabiny, z inicjatywy Piotra podejmują śledztwo – a raczej próbują je podjąć. Świadomi własnego braku kompetencji w pracy detektywistycznej, szukają pomocy u opolskiego policjanta, który raz w miesiącu zwykł wyć do księżyca. Tymczasem tajemniczy morderca sięga po osikowy kołek… i sprawy przybierają bardzo niekorzystny obrót dla pary detektywów-amatorów.
Jo Nesbø - Macbeth
Szeskpir / reteling / thriller
Popularny skandynawski pisarz kryminałów tym razem postanowił sięgnąć po klasyczną historię i napisać uwspółcześniony thriller inspirowany sztuką Makbet Szekspira. Z tego powodu może to być interesująca propozycja nie tylko dla fanów Jo Nesbø.
Lata 70.,skorumpowane miasto pełne przestępców. Macbeth, jeden z niewielu nieprzekupnych policjantów, jest dowódcą jednostki specjalnej. Po niebezpiecznej akcji przeciwko handlarzom narkotyków zaczyna piąć się po szczeblach kariery. Wspiera go Lady, piękna i wpływowa właścicielka kasyna. Mężczyzna w młodości zmagał się z problemem narkotykowym, ale uzależnienie od władzy okazuje się znacznie bardziej niebezpieczne…
Michał Gołkowski - Powrót
postapo / S.T.A.L.K.E.R. / polski autor
Michał Gołkowski powraca do postapokaliptycznych klimatów serii S.T.A.L.K.E.R., czym zapewne ucieszył swoich fanów. Powrót z pewnością ucieszy fanów jego nieco starszych utworów.
Obiecywał sobie, że już nigdy więcej. Że tamten raz był naprawdę ostatni. Że wszystko się zmieni, znormalnieje. Jednak ciężko jest udawać normalnego człowieka. Kiedy do drzwi puka przeszłość w osobie postrzelonego przyjaciela-stalkera z dawnych lat a zimowa zawierucha niesie w sobie szepty zza dalekiego Kordonu, trzeba schować do kieszeni moralność i odwiesić na kołek solenne obietnice.
Nadchodzi pora, żeby raz jeszcze zostawić za sobą Dużą Ziemię i po raz kolejny – tym razem naprawdę już ostatni – wkroczyć na bezdroża ziemi utraconej, którą jest czarnobylska Zona. Bo nic innego nie ma znaczenia, kiedy człowiek usłyszy Zew.
Olga Tokarczuk - Opowiadania bizarne
opowiadania / nagradzana autorka / mieszanka gatunków
Olga Tokarczuk tym razem prezentuje czytelnikom dziesięć opowiadań łączących elementy groteski, czarnego humoru, fantastyki i grozy. Efektem jest obraz wykrzywionej rzeczywistości; niby podobnej do naszej, a jednak odmienionej i nierealnej.
Pochodzące z języka francuskiego słowo „bizarre” znaczy: dziwny, zmienny, ale też śmieszny i niezwykły. Taka właśnie – zadziwiająca i wymykająca się wszelkim kategoriom – jest najnowsza książka Olgi Tokarczuk. Dziesięć opowiadań. Każde z nich toczy się w innej przestrzeni. Wołyń w epoce potopu szwedzkiego, współczesna Szwajcaria, odległa Azja i miejsca wyimaginowane.
Marie Brennan - Zwrotnik węży
fantasy / część serii / smoki
Seria Marie Brennan zatytułowana Pamiętnik Lady Trent to przygodowe fantasy o młodej damie, która odkrywa w sobie fascynację smokami i postanawia pasję przekuć w praktykę. Kolejne tomy to opisy jej wypraw badawczych, których celem jest poznanie i zrozumienie wielkich gadów. Zwrotnik węży to drugi tom serii.
Trzy lata po fatalnej wyprawie w niegościnne góry Wystrany nieustraszona badaczka przeciwstawia się rodzinie i konwenansom, by wyruszyć z ekspedycją na rozdarty wojną kontynent Erigi, siedlisko takich egzotycznych gatunków smoków, jak żyjące w trawie węże sawannowe, leśne węże nadrzewne i najbardziej nieuchwytne z nich wszystkich, legendarne bagienne żmije z tropików.
Wyprawa obfituje w wiele trudności, a Izabela, której towarzyszy dawny współpracownik i przyjaciółka-uciekinierka z domu, musi stawić czoło uciążliwym upałom, wyniszczającej gorączce, pałacowym intrygom, plotkom i innym niebezpieczeństwom w trakcie wędrówki po nieprzebytej dżungli zwanej Zielonym Piekłem. Odwaga, pomysłowość i naukowa ciekawość bohaterki zostaną wystawione na najcięższe próby.
Źródło: fot. Zysk i S-ka
Kalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1965, kończy 59 lat
ur. 1984, kończy 40 lat
ur. 1967, kończy 57 lat
ur. 1989, kończy 35 lat
ur. 1988, kończy 36 lat