Premiery książkowe, których nie możecie przegapić – marzec 2016
W zalewie setek nowych książek wybieramy te, które wydają się najbardziej interesujące. Oto najciekawsze premiery książkowe z marca 2016 roku.
W zalewie setek nowych książek wybieramy te, które wydają się najbardziej interesujące. Oto najciekawsze premiery książkowe z marca 2016 roku.
Marzec nie należał do najbardziej intensywnych miesięcy na rynku wydawniczym, ale i tak do księgarń trafiło kilkaset nowych pozycji. Przejrzeliśmy premiery książkowe i wybraliśmy naszym zdaniem najciekawsze z nich.
Oto wybór książkowych premier i wznowień z marca 2016, na które naszym zdaniem warto zwrócić uwagę.
Udręka braku pożądania – Janusz L. Wiśniewski
proza polska / opowiadania / obyczajowa
Najnowsze opowieści Janusza Leona Wiśniewskiego pomagają - a przynajmniej próbują - lepiej zrozumieć siebie, a także nasz coraz bardziej oszalały świat. Autor słynnej S@motność w Sieci w charakterystyczny dla siebie sposób patrzy na rzeczywistość - przerysowując, ale jednocześnie celnie ją komentując.
Autor obdarowuje czytelników historiami o ludziach i ich przeznaczeniu. Te krótkie opowiadania poruszają to, co w człowieku najważniejsze, a czasem najgłębiej skrywane: tęsknotę za miłością, rany, które nie chcą się zabliźnić, rozpacz po rozwodzie i lęk przed odrzuceniem. Autor – mistrz krótkiej formy, za pomocą kilku zaledwie zdań potrafi przekazać prawdę o ludzkiej naturze. Nikt tak jak on nie pisze o trudnych i wstydliwych tematach, w tak otwarty sposób: o menopauzie, strachu przed rakiem, piekle pedofilii, niewolnictwu seksualnemu, ofiarach przemocy domowej i nałogach.
Arena 13 – Joseph Delaney
młodzieżowa / fantasy / początek cyklu
Jeśli jesteście (albo Wasze dzieci) fanami młodzieżowych powieści z serii Kroniki Wardstone, to z radością powitacie nowy cykl Delaneya. To zupełnie inny świat i odmienna historia, ale zapowiada się, że emocje towarzyszące lekturze będą takie same.
Witajcie na Arenie 13. To tutaj zmagają się ze sobą najlepsi wojownicy, których nigdy nie opuszcza widmo śmierci. Leif pragnie tylko jednego: stać się najlepszym wojownikiem na osławionej Arenie 13. To tutaj bowiem odbywają się zakłady o to, który z zawodników zostanie ranny jako pierwszy, a który polegnie w walce. O życiu lub śmierci każdego zawodnika decyduje okrutny Hob, rozkoszujący się widokiem mężczyzn zmagających się ze sobą na Arnie 13. To on sprawuje władzę nad losem każdego stającego do walki mężczyzny. Największym marzeniem Leifa jest zemsta na okrutnym Hobie. Młody mężczyzna chce zniszczyć człowieka, który doprowadził do śmierci całej jego rodziny. Ma zamiar podjąć walkę, nawet jeśli przypłaci ją życiem.
Star Wars: A New Dawn – John Jackson Miller
Gwiezdne Wojny / fantastyka / sci-fi
Kolejna gratka na fanów uniwersum Gwiezdnych Wojen. W książce zamieszczona zostanie także przedmowa Dave’a Filoniego – współtwórcy serialu animowanego Gwiezdne Wojny: Wojny klonów oraz Star Wars Rebelianci. Akcja powieści toczy się 6 lat przed wydarzeniami znanymi z tego drugiego serialu.
Odkąd na Jedi wydano wyrok śmierci, zmuszając ich do ucieczki z Coruscant, Kanan Jarrus postanowił zapomnieć o służeniu Mocy. Zamiast tego skupił się bez reszty na utrzymaniu się przy życiu – za wszelką cenę. Przemierza samotnie galaktykę, ima się najróżniejszych zajęć i stara się unikać kłopotów i nie zadzierać z Imperium. Dlatego gdy trafia w sam środek konfliktu między jego okrutnymi wysłannikami a zdesperowanymi buntownikami, nie zamierza się mieszać. Wówczas jednak brutalna śmierć przyjaciela z rąk Imperium zmusza Kanana do dokonania wyboru: ugiąć karku i żyć w ciągłym strachu albo stanąć do walki. Nie musi jednak walczyć sam. Razem z nim Imperium przeciwstawią się najbardziej niezwykli spośród sojuszników: ekstremista i spec od ładunków wybuchowych, była agentka imperialnego monitoringu, mściwy oficer służb bezpieczeństwa, a także zagadkowa Hera Syndulla, tajna agentka kierująca się własnymi motywami. Kiedy planeta Gorse staje w obliczu zgubnej w skutkach katastrofy, wspólnie stawią czoło najgroźniejszym wysłannikom Imperium, aby ocalić świat i jego mieszkańców.
Rewizja – Remigiusz Mróz
kryminał / literatura polska / część serii
Remigiusz Mróz wyrasta na jednego z naszych najbardziej płodnych pisarzy (nie tylko) kryminałów. I, jak do tej pory, wychodzi mu to całkiem nieźle. W Rewizji powraca prawniczy duet składający się z Joanny Chyłki i jej początkującego podopiecznego, Kordiana Oryńskiego.
Żona i córka robotnika z Ursynowa giną tragicznie w niewyjaśnionych okolicznościach. Ich polisa na życie jest tak duża, że towarzystwo ubezpieczeniowe nie spieszy się z jej wypłaceniem. Pogrążony w żałobie mężczyzna spodziewa się problemów, ale to, co go spotyka, przechodzi jego najśmielsze obawy… Ubezpieczyciel odmawia wypłaty, twierdząc, że to robotnik zamordował rodzinę. Zaraz potem prokuratura stawia mu zarzuty, a on rozpoczyna walkę o uniewinnienie i własny honor. Pomaga mu prawniczka, która niedawno pogrzebała całą swoją karierę.
Lady Midnight – Cassandra Clare
fantasy / młodzieżowa / część uniwersum
Cassandra Clare nie zwalnia tempa i rozpoczyna kolejną serię o Nocnych Łowcach. Tym razem będą to sequele Darów Anioła, w których czytelnicy spotkają się ze znanymi, choć nieco już starszymi bohaterami. Pojawią się też nowe postacie i - jakżeby inaczej - nowe, jeszcze straszliwsze zagrożenia. Jeśli ktoś lubi jej świat, to z pewnością nie przegapi tej premiery.
Minęło pięć lat od wydarzeń przedstawionych w „Mieście Niebiańskiego Ognia”, po których Nocni Łowcy znaleźli się na skraju zagłady. Emma Carstairs nie jest już pogrążoną w żałobie dziewczynką, lecz młodą kobietą, która zamierza za wszelką cenę dowiedzieć się, kto zabił jej rodziców, i pomścić ich śmierć. Wraz ze swoim parabatai, Julianem Blackthornem, musi się nauczyć ufać swojemu sercu i rozumowi, gdy odkrywa demoniczny spisek obejmujący zasięgiem całe Los Angeles, od Sunset Strip aż po morskie fale roztrzaskujące się na plażach Santa Monica. Gdyby jeszcze serce nie prowadziło jej na manowce…
Drwal – Michał Witkowski
kryminał / znany pisarz / literatura polska
Drwal to powieść jednego z najgłośniejszych - za sprawą wydanego już ponad dekadę temu Lubiewa - polskich pisarzy. Tym razem Michał Witkowski napisał pierwszy w swoim dorobku kryminał. Ma to być inteligenta i dowcipna gra z konwencją. Należy także przypuszczać, że autor nie powstrzyma się od zamieszczenia jakichś drobnych obyczajowych kontrowersji. Książka ukazała się kilka lat temu, ale teraz doczekała się nowego wydania.
Michał, trzydziestosześcioletni literat wyrusza na nieco niekonwencjonalne wakacje. Późną jesienią wyjeżdża nad lodowate polskie morze, by na zaproszenie małoznanego sobie mężczyzny zamieszkać w zagubionym w lasach domku. Gospodarz otacza się aurą tajemnicy. Zaciekawiony pisarz rozpoczyna amatorskie śledztwo. Wpada na trop zaginięcia przed laty lokalnej piękności. Wszystkie ślady prowadzą do starego rządowego ośrodka wypoczynkowego, który rozkwitał w czasach Peereleu. Bohater nie spodziewa się, że leśniczówka kryje równie mroczną tajemnicę, a jego śledztwo i zarazem próba pisania kryminału rozpęta groźne namiętności.
Świetna, doskonale skonstruowana, niesłychanie wciągająca a jednocześnie zabawna, autoironiczna powieść akcji pióra jednego z najciekawszych współczesnych polskich pisarzy.
Żelazna wojna – Angus Watson
fantasy / część serii / historia
Kolejna część serii Angusa Watsona, w której przenosi czytelników w czasy Rzymian walczących z pierwotnymi mieszkańcami Wysp Brytyjskich. Będzie się sporo działo, będą też zwroty akcji. A czy lektura będzie równie wciągająca jak wcześniej? O tym przekonają się ci, którzy sięgną po Żelazną wojnę.
Wojownicy Wieku Żelaza, Dug i Lowa, opanowali zamek Maidun i oswobodzili niewolników. Ale teraz muszą utrzymać twierdzę. Plemiona brytyjskie zamiast jednoczyć się w obliczu rzymskiej inwazji, stają przeciw sobie, a Maidun jawi się im, jako łatwy cel. Szpiedzy Lowy przenikają do Galii. Odkrywają brytyjskich druidów na usługach Rzymian i spotykają charyzmatycznego generała – Juliusza Cezara. Na lojalności pojawia się rysa. War is coming. Kto zapłaci jej cenę?
Ucieczka z raju – Robert J. Szmidt
space opera / popularny autor / część serii
Ucieczka z raju to drugi tom serii Roberta J. Szmidta zatytułowanej Pola dawno zapomnianych bitew. Powieść splata dwa wątki z pierwszego tomu, a także oferuje coś nowego: prawdziwą inwazję obcych, na którą ludzkość rzecz jasna nie jest gotowa. Szykuje się niezła lektura dla miłośników space oper.
Połowa dwudziestego czwartego stulecia. Ludzkość po skolonizowaniu niemal dziesiątej części Ramienia Oriona trafia w końcu na obcą, zaawansowaną cywilizację, która nie wykazując najmniejszej woli kontaktu, rozpoczyna wojnę totalną. Stawką jest nie tylko podbój nowego terytorium, ale też fizyczne unicestwienie wroga.. Na jednej z ewakuowanych pośpiesznie planet zrehabilitowany kapitan Święcki toczy swoją prywatną wojnę o ocalenie jak największej liczby ludzi. Kolonia na Delcie Ulietty kryje jednak o wiele większą tajemnicę, która być może pozwoli odmienić losy całej wojny.
Dzieci Abrahama – Robert Littell
sensacja / literatura światowa / Bliski Wschód
Popularny - chociaż chyba bardziej za granicą niż w Polsce - pisarz powieści kryminalnych i sensacyjnych tym razem przenosi czytelników na Bliski Wschód i odmalowuje barwny obraz kotła religijno-politycznego, jakim stał się ten region świata... a raczej jakim był ponad dekadę temu, gdyż w oryginale Dzieci Abrahama ukazały się w 2006 roku.
Kim jest Izaak Apfulbaum? Dlaczego chcą go porwać? Czyżby był on mózgiem grupy izraelskich terrorystów odpowiedzialnej za ataki na Palestyńczyków i zażarcie sprzeciwiającej się procesowi pokojowemu? Chciałby to wiedzieć jego porywacz, Abu Bakr, sam będący zagadkową postacią, być może tajemniczym mudżaddidm, Odnowicielem, od dawna oczekiwanym przez muzułmanów. Podczas długich dni uwięzienia, drobiazgowych przesłuchań i gorączkowych dyskusji między dwoma mężczyznami rodzi się dziwne porozumienie. Czy dwaj przeciwnicy z placu boju mogą czuć większe duchowe powinowactwo ze sobą niż ze swoimi rodakami? Czy Izaak Apfulbaum wyjdzie cało z tego przejmującego doświadczenia?
- 1 (current)
- 2
Dzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1962, kończy 62 lat
ur. 1968, kończy 56 lat
ur. 1988, kończy 36 lat
ur. 1980, kończy 44 lat
ur. 1965, kończy 59 lat