Repertuar kin Nowość Program TV

Silver Sable – przyjaciel czy wróg?

Już niebawem znów wejdziemy w buty Petera Parkera w dodatku Marvel’s Spider-Man: Silver Lining i jak się zapowiada – znów spotkamy się z Silver Sable. Przyjrzyjmy się tej bohaterce.
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Już w najbliższy piątek, 21 grudnia, po raz ostatni powrócimy do Nowego Jorku w grze Marvel’s Spider-Man. Tego dnia ukaże się ostatnie rozszerzenie będące częścią pakietu The City That Never Sleeps. Rozszerzenie, którego tytuł brzmi Marvel’s Spider-Man: Silver Lining skupia się na powrocie do miasta jednej z najważniejszych postaci w całym uniwersum Spider-Mana, a zarazem postaci, z którą w grze już się spotkaliśmy. Silver Sablinova, bo to o niej mowa, najemnik znana jako Silver Sable prawdopodobnie odegra w dodatku bardzo wielką rolę, bo jak czytamy w oficjalnym opisie DLC:

Silver Sable powraca, by odzyskać skradzioną przez przestępców technologię Sable International. Spider-Man musi nawiązać niespodziewany sojusz, by uchronić miasto przed zbliżającą się zagładą.

Opis fabuły dodatku mówi wprost, że Pajączek będzie musiał się pojednać ze srebrnowłosą, ale sojusze nie muszą być trwałe i stabilne.

Początek

Początek postaci Silver Sable dali w 1985 roku panowie Tom DeFalco oraz Ron Frenz. Specyficzna kobieta wyróżniająca się na tle innych z Domu Pomysłów po raz pierwszy pojawiła się na łamach Marvela w albumie The Amazing Spider-Man #265. Już wtedy dała się poznać jako bardzo dobrze wyszkolona w walce wręcz oraz w posługiwaniu się wszelkiej maści bronią najemnik. Silver Sablinova to także liderka fikcyjnego kraju Symkaria, który graniczy z Latverią rządzącą twardą ręką Doktora Dooma.

Sable po raz pierwszy spotyka Pająka, kiedy wraz ze swoją grupą Wild Pack, przyjęła zlecenie na wytropienie i złapanie rasowego złodzieja – Black Fox. Kiedy jej zespół miał już pojmać międzynarodowego przestępcę, wtedy doszło do pierwszego spotkania ze Spider-Manem, które Black Fox wykorzystał i zbiegł. Sable obwiniała o to Pajączka. Później, w przyszłości Sable jednak współpracowała z Człowiekiem Pająkiem jak i innymi postaciami z Domu Pomysłów.

spoilery
-
PS4
-

Jak widać pierwszy kontakt postaci wpłynął na dalsze relacje między nimi. Tak było w komiksach i tak Insomniac Games przedstawia to w grze.

Sable w grze

W Marvel’s Spider-Man pojawia się mniej więcej po około godzinie rozgrywki. Pierwszy kontakt z Pająkiem daje nam wskazówki, że obie postacie znają się z przeszłości (choć ta nie została ukazana w grze).

Obecność Sable w grze motywowana jest zachciankami Normana Osborna, burmistrza Nowego Jorku, który w obawie o swoje życie zatrudnia Silver Sable i jej najemników z Sable International. To raczej prywatna armia niż typowi ochroniarze, która zaopatrzona jest w sprzęt najnowszej klasy. Sprzęt ten zresztą ochoczo wykorzystują inni złoczyńcy gry.

Gra serwuje nam scenę, w której Spider-Man jest pojmany przez Sable i jej pomagierów. Tylko dzięki interwencji Yuri Watanabe srebrnowłosa odpuszcza, ale daje wyraźną wskazówkę Pająkowi, że gdy kolejny raz wejdzie jej w drogę, nie skończy się to dla niego tak, jak teraz.

Przyjaciel czy wróg?

Silver Sable trudno jednoznacznie scharakteryzować jako postać negatywną lub pozytywną. Zarówno w komiksach, jak i w grze przejawia się ona jako reprezentantka jednej i drugiej strony barykady. Często staje naprzeciwko Pająka, bo cel uświęca środki, a Spider-Man zwyczajowo miesza jej w interesach i staje się kłopotem w zrealizowaniu kontraktu.

Z drugiej jednak strony, kiedy sytuacja tego wymaga, potrafi współpracować, czego byliśmy świadkiem chociażby w podstawowej wersji gry, gdzie Parker w końcu przemówił jej do rozsądku, udowadniając, że to nie on zagraża Osbornowi a Mr. Negative, który w dodatku porwał dr Michaelsa. Dwójka postaci postanawia zawrzeć tymczasowy rozejm, który być może przetrwa do nadchodzącego dodatku. I znów, celu uświęca środki. Sable zgodziła się chronić Osborna, a Pająk chce wytropić Mr. Negative, a więc Sablinova może mieć oko na Parkera i jednocześnie dbać o to, aby Osbornowi włos z głowy nie spadł.

Później Sable dzwoni do Parkera, informując go, że opuszcza USA, by znaleźć chwilę na przemyślenie dalszych kroków i poszukanie celu. Aczkolwiek kobieta robi to sama, a jej najemnicy z Silver Interantional nadal pozostają na liście płac Normana Osborna. Pozostał też wszelkiej maści sprzęt, który trafił w ręce wielu opryszków Nowego Jorku. Zdawać by się mogło, że to przyniesie kres burzliwej relacji, ale znamy dobrze temperamenty jednej i drugiej strony, a więc w nadchodzącym dodatku spodziewać się możemy różnego rozwiązania.

Czego możemy się spodziewać?

Piątkowe rozszerzenie wskazują na to, że będzie to „niespodziewany sojusz”, a więc twórcy dają nam wskazówki, że Sable jednak nie zmieniła zbytnio swego nastawienia do życia. To nadal zimna i wyrachowana kobieta – najemnik do wynajęcia. W rozszerzeniu wprawdzie załatwia prywatną sprawę i znów – cel uświęca środki – bo Spider-Manowi też zależy na tym, żeby arsenał Silver International zniknął z ulic Wielkiego Jabłka.

-
Top 10
-

 

Źródło: fot. SIE

Powiązane Artykuły

Michał Czubak
-

Marvel’s Spider-Man – miejsca odnoszące się do komiksów

W Marvel's Spider-Man gracze znajdą wiele miejsc, które odnoszą się do ikonicznych lokacji znanych z…

Paweł Krzystyniak
-

W co ubierzesz swojego Pajączka? Marvel’s Spider-Man – zobacz stroje z gry

Już niedługo premiera gry Marvel’s Spider-Man. Zaoferuje ona nie tylko rozbudowaną kampanię, ale także sporo…

Paweł Krzystyniak
spoilery
-

Na pewno znacie ich wszystkich? Marvel’s Spider-Man – poznaj złoczyńców z gry

W dalszym ciągu przyglądamy się temu, co zaoferuje nadchodząca gra o Pajączku. Tym razem skupiliśmy…

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
-

MCU – plakaty wszystkich filmów Kinowego…

Kinowe Uniwersum Marvela rokrocznie tylko się rozrasta, a wraz z kolejnymi filmami i serialami światło…

Adam Siennica
Plotka
-

Avengers: Koniec gry – czas trwania…

Anton Volkov z popularnego portalu Trailer Track odnalazł nowe informacje na temat Avengers: Koniec gry.…

Michalina Reda
-

Shazam! – są pierwsze recenzje. Krytycy…

Shazam! wejdzie na ekrany kin w przyszłym miesiącu a do sieci spłynęły już pierwsze -…

Michalina Reda
-

Thanos jako kobieta? Zobacz świetny cosplay

Thanos to potężny złoczyńca MCU, z którym ponownie zmierzą się superbohaterowie. Jedna z fanek zaproponowała…

Michalina Reda
-

Shazam! – Zachary Levi bronił Kapitan…

Kiedy Kapitan Marvel była atakowana przez trolli internetowych, Zachary Levi, odtwórca roli Shazama, stanął w…

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – zdjęcia zabawek…

Do sieci trafiły kolejne materiały promujące Avengers: Koniec gry. Premiera w kwietniu.

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.