Storytel: przegląd oferty audiobooków

Storytel oferuje swoim abonentom szeroką ofertę audiobooków. Przyglądamy się najbardziej interesującym pozycjom w katalogu Storytel.

Storytel oferuje swoim abonentom szeroką ofertę audiobooków. Przyglądamy się najbardziej interesującym pozycjom w katalogu Storytel.

Tymoteusz Wronka

Tymoteusz Wronka

Tagi:  audiobook 

Storytel to wywodząca się ze Szwecji platforma streamingowa oferująca swoim klientom możliwość słuchania audiobooków (oraz czytania ebooków). Obecnie firma działa w kilku krajach Europy, a na polskim rynku prężnie rozwija się już trzeci rok. Liczba tytułów cały czas wzrasta, więc wybór dla słuchacza jest coraz większy. Postanowiliśmy przyjrzeć się ofercie Storytel i wybrać co ciekawsze pozycje. Miłośnicy popkultury najbardziej zainteresowani są prozą gatunkową, więc skoncentrujmy się właśnie niej: fantastyce, thrillerze czy sensacji – zarówno polskich, jak i zagranicznych autorów.

Na miłośników science fiction czekają różnorodne pozycje. Dostępne są chociażby legendarne już powieści cyberpunkowe Williama Gibsona, space operowe i batalistyczne cykle B.V. Larsona czy Evana Curriego, a także klasyka, jak choćby Wehikuł czasu. Fanów serialu The Expanse ucieszy fakt, że sukcesywnie wydawane są kolejne tomy książkowego pierwowzoru. Ponadto warto zwrócić uwagę choćby na Hyperiona Dana Simmonsa.

Natomiast w ofercie audiobooków fantasy znaleźć można kilka znanych i popularnych cykli. Jest oczywiście Wiedźmin i cykl husycki Andrzeja Sapkowskiego czy Opowieści z meekhańskiego pogranicza Roberta M. Wegnera. Są książki Brandona Sandersona i Neila Gaimana, a także całe Kroniki Amberu Rogera Zelaznego czy sukcesywnie wydawane kolejne części Koła czasu Roberta Jordana i Sagi o Ludziach Lodu Margit Sandemo.

Amber. Storytel
Źródło: Storytel

Wśród powieści sensacyjnych i z dreszczykiem można znaleźć książki Remigiusza Mroza (np. Nieodnaleziona), 444 oraz Miejsce i imię Macieja Siembiedy czy serię thrillerów Karin Slaughter z Willem Trentem w roli głównej. Jest też chociażby Paradoks Igora Brejdyganta i książki Karin Wahlberg.

Z innych interesujących pozycji znajdziemy tutaj chociażby A ja żem jej powiedziała Katarzyny Nosowskiej, zbiór krótkich form Toma Hanksa zatytułowany Kolekcja nietypowych zdarzeń, powieści historyczne m.in. Elżbiety Cherezińskiej oraz liczne biografie: Anny Przybylskiej, Tony’ego Halika, Cezarego Pazury, Arnolda Schwarzeneggera czy licznych sportowców.

Warto też wspomnieć o projekcie Storytel Original, rzeczy dość unikatowej. Mianowicie są to oryginalne produkcje dostępne wyłącznie na tej platformie. Ich idea jest prosta: każda taka produkcja składa się z dziesięciu około godzinnych odcinków, tworzących zamkniętą całość, ale jednocześnie dającą możliwość kontynuacji. Są tu pozycje zagranicznych autorów, ale przede wszystkim zaproszono do tego projektu rodzimych twórców. W ten sposób wydano chociażby utwory Jakuba Ćwieka (Jednooki król), postapokaliptyczne Czworo i Bies - sezon 1 Krzysztofa Piskorskiego, niepokojące Nowe życie Jakuba Małeckiego czy najnowszy utwór: Autor bestsellerów - sezon 1 Marcina Ciszewskiego w interpretacji Cezarego Pazury. Jest tego oczywiście więcej: są kryminały retro, współczesne powieści obyczajowe, a nawet pozycje dla najmłodszych słuchaczy.

Autor bestsellerów - okładka
Źródło: Storytel

W przeglądzie oferty Stortel koncentrowaliśmy się przede wszystkim na audiobookach po polsku, ale w ofercie znajduje się także mnóstwo książek po angielsku. Do najciekawszych pozycji należą chociażby książki z serii Harry Potter czytane przez brytyjskiego aktora Stephena Frya, audiobooki Świata Dysku Terry’ego Pratchetta czy nowa, niedostępna jeszcze w Polsce powieść science fiction chińskiego pisarza Cixina Liu. A to tylko wierzchołek góry lodowej: im bardziej zagłębić się w poszczególne kategorie, tym więcej odkrywa się interesujących pozycji. Jeśli tylko nie mamy problemu ze słuchaniem po angielsku, to otrzymujemy ogromną bazę audiobooków z najprzeróżniejszych dziedzin, gatunków i tematów.

Podsumowując, w Storytel znaleźć można książki dla każdego: od literatury popularnej, przez pozycje niebeletrystyczne, a na książkach „motywujących” i do nauki języków kończąc. Natomiast ciągły przypływ nowych tytułów sprawia, że nie powinno zabraknąć tytułów, które zainteresują użytkowników.

Źródło: fot. Storytel

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV