Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

 

Test laptopa Predator Triton 700 – Zimny drań [Tekst aktualizowany]

Niedawno do redakcji trafił nowy, nietuzinkowy członek linii acerowych Drapieżników. Jak sprawdzi się w naszym teście? Zapraszam do lektury.

Spis Treści

  1. Pierwsze wrażenia

  2. Dane techniczne

  3. Cena i co za to dostajemy

  4. Wydajność i komfort użytkowania

Wydajność i komfort użytkowania

Ocena końcowa

9/10

Wydajność w grach

10/10

Wydajność w pracy

10/10

Komfort

9/10

Nie wiem co jeszcze można by napisać o wydajności linii Predator, czego jeszcze nie napisano. Sam przyłożyłem do tego rękę testując już Predatora 17, którego Triton jest młodszym bratem. Procesor napędzający obie maszyny to ten sam Intel Core i7-7700HQ z architekturą Kaby Lake, który sprawdza się doskonale w każdej sytuacji. Pomaga też nowe, ulepszone oprogramowanie PredatorSense dzięki któremu uzyskujemy jeszcze lepszą kontrolę nad taktowaniem CPU i GPU. W połączeniu z ewidentnie ulepszoną architekturą płyty głównej pozwala to wyciągnąć ze sprzętu jeszcze trochę dodatkowej mocy.

Wydajność w grach

10/10

Zastosowana w Tritonie karta graficzna to klasa sama w sobie. GTX 1080 od nVidii, nawet mimo że wykonany w technologii Max-Q która, poprzez kompromis między wielkością a mocą, czyni go nieco słabszą od stacjonarnego odpowiednika, to wciąż jedna z najmocniejszych GPU jakie możemy znaleźć w laptopie. A w swoim przedziale cenowym już na pewno najmocniejsza. Z nią żadna gra nie spadnie poniżej 60 klatek, większość nie spadnie poniżej 100.

Wydajność w pracy

10/10

Praca przy grafice i obróbce wideo, a nawet samo odtwarzanie multimediów, to też czysta, płynna przyjemność. 16 GB pamięci RAM, z opcją powiększenia do 32, w połączeniu z CPU i GPU pozwala na wiele, również względem mutlitaskingu. Do tego dodajmy bardzo dobrze rozlokowane i brzmiące głośniki w systemie Dolby Atmos, dzięki którym zarówno muzyka jak i zwykłe dźwięki z filmów czy gier brzmią naprawdę w porządku bez konieczności używania słuchawek.

Następna w kolejności jest nietypowa klawiatura. Powiem wprost, jeśli przechodzicie na Tritona z praktycznie jakiegokolwiek innego laptopa lub PC na którym korzystaliście z klawiatury membranowej, to wasze palce czeka przeprawa. Nie jest to bynajmniej wada, ale po prostu mechaniczna klawiatura, jaką zastosowano w Tritonie wymaga przyzwyczajenia. A to ze względu na, wspomniany przy pierwszych wrażeniach, niski skok klawiszy w połączeniu z wysokim naciskiem wymaganym do aktywacji. Jednak to, co z początku może stwarzać dyskomfort przy dłuższym pisaniu, jednocześnie znacznie uprzyjemnia grę. Triton jest dowodem na to, że nic nie zastąpi precyzji i szybkości działania jaką oferuje dobrze wykonana klawiatura mechaniczna. A to że dodatkowo można regulować w niej podświetlenie każdego klawisza osobno, wraz z kilkoma dedykowanymi efektami jeszcze wzmacnia satysfakcję.

Komfort

9/10

Na koniec muszę wspomnieć o dwóch minusach Tritona, które blokują mnie przed przyznaniem mu najwyższej oceny. Pierwszy to umiejscowienie touchpada. Jego funkcjonalność jest niesamowita, przyznaję, jednak fakt, że znajduje się nad klawiaturą czyni go niezwykle upierdliwym w użytku. W większości zadań i tak nie będzie to przeszkadzać, bowiem przy graniu czy pracy wymagające precyzji i tak korzystać będziemy z myszki. Niemniej jednak czułem się w obowiązku o tym wspomnieć. Drugi problem to wykorzystanie tylko i wyłącznie dysku SSD. Owszem jest on szybszy od HDD, ale jednak zastosowanie tylko jednego magazynu danych limituje jego pojemność. Takie są niestety koszta miniaturyzacji.


Poznaj nowego Drapieżnika

Strony: 1234

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
spoilery
-

Avengers: Koniec gry – [SPOILER] rozwiąże…

W sieci pojawiła się teoria związana z filmem Avengers: Koniec gry i MCU, która pokazuje,…

Michał Kujawiński
-

Kapitan Marvel – Iron Man i…

Odbyły się w Stanach Zjednoczonych pierwsze pokazy prasowe filmu Kapitan Marvel. Ile jest scen po…

Adam Siennica
-

Pan Kleks i The Umbrella Academy.…

The Umbrella Academy to nowy serial Netflixa oparty na komiksach. Platforma wpadła na kapitalny pomysł,…

Adam Siennica
-

Wędrująca Ziemia trafi do Netflixa. Platforma…

Wędrująca Ziemia to drugi najbardziej dochodowy chiński film w historii ich kinematografii. Netflix kupił prawa…

Michalina Reda
-

HBO – nowości na marzec 2019.…

HBO zaprasza na kolejny miesiąc – prezentujemy Wam pełną listę filmów i seriali, które będą…

Michalina Reda
-

Doom Patrol: sezon 1, odcinek 2…

2. odcinek Doom Patrol nosi tytuł Donkey Patrol i zadebiutuje jeszcze w tym tygodniu. Co…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.